AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Kültür Sanat > Ulu Önder Atatürk

Atatürk ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı O an

Ulu Önder Atatürk
Atatürk ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı O an , Atatürk'ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı ''O an'' 1. Atatürk fotoğraflarını renklendiren Ateş Akkor ve Engin Gökdeniz'in çalışmalarından biri. Tarih, 24 Temmuz 1927. Yer, Dolmabahçe Sarayı... Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhurbaşkanı sıfatıyla İstanbul'a ilk gelişinden 23 gün sonra. Sarayın merdivenlerinden inerken Birisi elini öpmeye çalışıyor. O ise elini öptürmemek için direniyor. Ulusu daima üstte tutmanın erdemini hatırlatıyor. Ayrıca 'o' anda kendisinden yıllar yıllar sonra elini öptürmek için uzatan politikacılarımıza ders vermeye devam ediyor. Mücadelelerin adamı 'o' anda küçücük ve Atatürk ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı O an atanın bilinmeyen fotografları, ataturkün bilinmeyen resimleri, atatürk bilinmeyen fotoğraflar, atatürk bilinmeyen resimleri, atatürk bılınmeyen fotoğrafları, atatürk ün bilinmeyen resimleri, atatürk ün fotografi, atatürkün bilinmeyen resimleri renkli, atatürkün resimleri, bilinmeyen ataturk resimleri, mustafa kemalin bilinmedik resimleri, o an atatürk, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
12-04-2009 12:16 Yazan: Turkcell
Atatürk'ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı ''O an''

Atatürk'ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı ''O an''

Sponsorlu Bağlantılar

1. Atatürk fotoğraflarını renklendiren Ateş Akkor ve Engin Gökdeniz'in çalışmalarından biri. Tarih, 24 Temmuz 1927. Yer, Dolmabahçe Sarayı... Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhurbaşkanı sıfatıyla İstanbul'a ilk gelişinden 23 gün sonra. Sarayın merdivenlerinden inerken Birisi elini öpmeye çalışıyor. O ise elini öptürmemek için direniyor. Ulusu daima üstte tutmanın erdemini hatırlatıyor. Ayrıca 'o' anda kendisinden yıllar yıllar sonra elini öptürmek için uzatan politikacılarımıza ders vermeye devam ediyor. Mücadelelerin adamı 'o' anda küçücük bir başka mücadele veriyor.

Atatürk ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı  O an2. Atatürk, fotoğrafın çekildiği 29 Mayıs 1936 tarihinde İsmet İnönü ile birlikte Harp Akademileri'nin tatbikatını izlemişti. Bu olaya ait çok fotoğraf var. Ve o gün çekilen fotoğrafların çokluğu bize, o gün epey yorulduğuna dair ipuçları veriyor. Bu pek bilinmeyen fotoğrafsa günün yorgunluğu kanıtlıyor. Gömleğinin yakasından bir düğme açmış, ayaklarını uzatmış, hemen hemen her fotoğrafta olduğu gibi sigarası elinde, kasketi dizinde yorgun ve dalgın bakıyor.

Atatürk ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı  O an3. 17 Temmuz 1936'da İstanbul Florya plajında, denizin, kumun, güneşin keyfini çıkaran bir insan.. Türkiye Cumhuriyeti'nin Birinci Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk. Florya'da o gün sırtüstü uzanıp güneşlenmiş, sonra ne olduysa yerinden doğrulmuş ve 'o' anda da deklanşöre basılmış. Ve elbette sırtında deniz kumuyla ve mayosuyla fotoğrafının çekilmesine hiç aldırmamış. Hatta ulusun denizden, deniz sporlarından yararlanmasını teşvik için bu fotoğrafların yayımlanmasını istemiş.

Atatürk ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı  O an4. Atatürk, 1919'daki ayrılışından sonra İstanbul'a hiç gidememişti. Zaferden sonra 1 Temmuz 1927'de İstanbul'a gitmek nasip oldu ve bu büyük bir olaydı tabii... İstanbul, halk tarafından gelin gibi süslenmişti. Kent, Atatürk'ü Marmara Denizi'nde karşılamıştı. Denizyollarının 13 küçük, 8 büyük vapuru Şirket-i Hayriye'nin 12, Haliç Şirketi'nin 7 vapuru Marmara Denizi'ne açılmıştı. Ayrıca tamamen dolu 20'den çok özel şirket vapurları da Adalar'a doğru yol almıştı. Diğer özel motorları, sandalları, kayıkları ve benzerlerini saymak mümkün değildi. Marmara Denizi vapurlar, motorlar, sandallar tarafından adeta istila edilmişti. 1 Temmuz sabahı Adalar açıkları böyleydi. Atatürk de 'o' anlarda böylesine mutluydu...

Atatürk ün bilinmeyen birkaç fotoğrafı  O an5. Resimdeki mutluluğa bakarmısınız <div>
__________________
Kesti artık umudu yağmurdan yürek biçimini alsa da gökyüzündeki küçük bulut.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Vampirin Fotoğrafı - Kevin Emerson Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 05-31-2012 10:21
10 Adet otomobil Fotoğrafı [Top 10] Avea Motorlu Araçlar Hakkında! 0 12-06-2009 18:32
Atatürk ün bilinmeyen fotoğrafları Turkcell Ulu Önder Atatürk 0 12-04-2009 12:06
Paşa nın gizlenen fotoğrafı Shevko Serbest Kürsü 1 06-24-2008 00:49
Uzayın en parlak fotoğrafı tlny Serbest Kürsü 6 09-06-2007 10:01Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose