AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Dini Bölüm & İslam Dünyası > Tasavvuf

"Delailü l-Hayrat" ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir.

Tasavvuf
"Delailü l-Hayrat" ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir., "Delailü'l-Hayrat"'ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir. Özellikle Nakşbendi ve Şazeli tarikatlarının özel önem verdiği ve günlük evrad arasında okunması tavsiye edilen 'ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir. http://www.delail.tr.gg/ANA-SAYFA.htm 'ın anlamını okuyabilmemizi sağlayan emek sahibi/sahiplerine teşekkür borcumuz vardır. Bu vesile ile bu salavat-ı şerife mecmuasını derleyen Mağribli sufi Şeyh Suleyman el-Cezuli'nin makamının ali olmasını da niyaz edelim. ************************************* Delailü'l-Hayrat nasıl yazıldı? http://www.delail.tr.gg/ RİVAYET OLUNUR Kİ, Seyyid Muhammed b. Süleyman el-Cezulî Hazretleri, abdest almak üzere ve "Delailü l-Hayrat" ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir. delailul hayrat türkçesi, delailül hayrat, delailül hayrat dinle, delailül hayrat indir, delailül hayrat kitabı indir, delailül hayrat nasıl okunur, delailül hayrat oku, delailül hayrat okunuşu, delailül hayrat türkçe, delailül hayrat türkçe meali, delailül hayrat türkçe okunuşu, delalul hayrat, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
01-06-2010 18:03 Yazan: Harrby
"Delailü'l-Hayrat"'ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir.

"Delailü'l-Hayrat"'ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir.

Sponsorlu BağlantılarÖzellikle Nakşbendi ve Şazeli tarikatlarının özel önem verdiği ve günlük evrad arasında okunması tavsiye edilen "Delailü l-Hayrat" ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir.'ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir.http://www.delail.tr.gg/ANA-SAYFA.htm"Delailü l-Hayrat" ın tam metni türkçe olarak internetten okunabilir.'ın anlamını okuyabilmemizi sağlayan emek sahibi/sahiplerine teşekkür borcumuz vardır. Bu vesile ile bu salavat-ı şerife mecmuasını derleyen Mağribli sufi Şeyh Suleyman el-Cezuli'nin makamının ali olmasını da niyaz edelim.*************************************Delailü'l-Hayrat nasıl yazıldı?http://www.delail.tr.gg/RİVAYET OLUNUR Kİ,Seyyid Muhammed b. Süleyman el-Cezulî Hazretleri, abdest almak üzere bir kuyunun başına gitti. Ve fakat, kuyudan su çekecek birşey bulamadı. Bir vakit, kuyunun ötesinde berisinde haline çare olacak bir cisim aradı. Kuyudan yüksekçe bir mevkide, küçük bir kız çocuğu vardı ve hazretin müşkil vaziyetini seyretmekte idi.Bulunduğu yerden seslendi:“Sen kimsin?”Hazret, ismini söyledi, kendini tanış etti.Küçük kız:“Yazık! Sen ki, insanlar arasında müteber bir kimse olarak bilinirsin, fakat bir kuyudan su çekemedin!” dedi ve kuyunun başına gelip içine tükürdü. O vakit kuyu, kayalık gözelerden fışkıran pınarlar gibi coştu, suyu dışarıya kadar taştı.El Cezulî de, abdestini bir güzel aldı. Sonra da o küçük garip kızcağıza sordu:“Yaradanın aşkına söyle, sen küçük bir kız çocuğu iken, böyle bir mertebeye nasıl kavuştun?”Küçük kız:“Ben ki, çöllük ülkelerde gezerken, vahşi hayvanatın eline eteğine sarıldığı, Muhammed(S.A.V.) Efendimiz’e çokca salat-u selam ede ede bu mertebeye eriştim.”Süleyman el Cezûli Hazretleri o vakit, Fahr-i Kâinat Efendimiz (S.A.V.) için bir salat-u selam kitabı yazmaya yemin verdi. Ardından da, cümle Muhammed(S.A.V.) ümmeti arasında şöhret bulan, Delâilül-Hayrat (Hayırlı Deliller) kitabını, Cenab-ı Hakk’ın avn ü keremi ile telif eyledi.

Yine rivayet olunur ki, Süleyman el Cezûli Hazretleri’nin mübarek bir hanımcığı vardı. Bu saliha kadın, her gece yatağından kalkar ve ortalıktan sır olurdu.Hazret bir gece hanımına sordu:“Sen her gece nereye gidiyorsun?”O saliha kadın dedi:“Ben Medine-i Münevvere’ye, Resûl-i Ekrem Efendimiz Hazretleri’ni ziyarete gidiyorum!”“FesubhanAllah! Sen böyle mucizevî bir yolculuğu yapacak mertebeye nasıl eriştin?”“Pek kutlu bir salavat-ı şerif var. Onu okuyorum.”“Onu bana da söyle!”“Söyleyemem! İzin yok! Fakat sen cümle salavat-ı şerifleri topla bir kitap yap. Ben bakayım, eğer orada var ise sana ‘vardır’ söylerim.”İşte bu iki rivayetin ya ikisi, ya da bir tanesi üzerine, el Cezûli Hazretleri, Delâilül-Hayrat kitabını telif etti.Hanımı baktı ve:“Evet bir kaç yerinde vardır!” dedi.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Delailü l Hayrat Türkçe Okunuş ve Manalı (Üçlü) - Süleyman Cezuli Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 01-10-2013 10:21
"Ya Rabbi" dememizin altında, Allah ın "buyur" demesi vardır. Selametle Allahü Teala 0 02-11-2010 12:18
"Ya Rabbi" dememizin altında, Allah ın "buyur" demesi vardır. RamizZz Allahü Teala 0 01-05-2010 19:32
"Bedeli Çanakkale de altın olarak tesviye olunacaktır".. RittyBoy Tarih 0 01-05-2010 14:07
Abdurrahim KARAKOÇ tan.."Er Mektubu" ve "Askere Mektup"... Vodafone Edebiyat, Felsefe, Şiir 0 12-04-2009 17:15Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose