AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Tarih

Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

Tarih
Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC, Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC 21 Aralık 1963, yani “Kanlı Noel” bunun en açık ifadesidir. Noel demek Hırıstiyan inancına göre Hz.İsa’nın Doğumunun kutlanması demektir. Hırıstiyanlık kan dökmeyi, katliam yapmayı emretmiyor. Ama Rumlar tıpkı bir vampir misali liderleri Papaz Makarios’un öncülüğünde Hz.İsa’nın bile doğum yıldönümünde bile insanlık dışı bir davranışla kan döküyorlar. Araştırmalara göre tarihi kaynaklara göre; “Kıbrıs'ta dinamiti patlatan ilk kıvılcım, 4 Aralık 1963'te Lefkoşe'deki EOKA eylemcisi Markos Dragos'un heykeline konulan bomba oluyor. EOKA bombayı Türkler'in ve Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC barbar müzesi, barbarlar muzesi, barbarlık müzesi, barbarlık müzesi hakkında bilgi, barbarlık müzesi kıbrıs, barbarlık müzesi resimleri, barbarlık müzesi video, barbarlık müzesi ziyaret saatleri, kibris küvet, kıbrıs barbar müzesi, kıbrıs barbarlar müzesi, kıbrıs barbarlık müzesi, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
12-24-2009 16:18 Yazan: UzZMaN
Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

Sponsorlu Bağlantılar

21 Aralık 1963, yani “Kanlı Noel” bunun en açık ifadesidir. Noel demek Hırıstiyan inancına göre Hz.İsa’nın Doğumunun kutlanması demektir.

Hırıstiyanlık kan dökmeyi, katliam yapmayı emretmiyor. Ama Rumlar tıpkı bir vampir misali liderleri Papaz Makarios’un öncülüğünde Hz.İsa’nın bile doğum yıldönümünde bile insanlık dışı bir davranışla kan döküyorlar.

Araştırmalara göre tarihi kaynaklara göre; “Kıbrıs'ta dinamiti patlatan ilk kıvılcım, 4 Aralık 1963'te Lefkoşe'deki EOKA eylemcisi Markos Dragos'un heykeline konulan bomba oluyor. EOKA bombayı Türkler'in koyduğunu ileri sürüyor. Ardından iki Türk öldürülüyor. Artık ok yaydan çıkmıştır... 24-25 Aralık’taki acı katliama işte böyle başlanıyor.”

Rumlar bu tarihte saldırıya geçerek, Türkler üzerinde müthiş bir soykırıma giriştiler. Sırada Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay doktoru Elazığlı Binbaşı Nihat İlhan’ın evi de vardı. Eli silahlı gözü dönmüş Rumlar gecenin bir vaktinde evin kapısına dayandılar.

Binbaşı Nihat İlhan, evde yoktu…

18 Aralık günü evden çıkarak Alay’a gitmişti. Günlerce gecelerce eve dönememiş, Gönyeli ve Küçükkaymaklı’daki yaralı Türklerin yaralarını sarıyor, onlara sevgi, şefkat ve şifa dağıtıyordu. Nihat İlhan 6 ay önce Amerika’dan Türkiye’ye dönmüş, Haydarpaşa Askeri Hastanesinde göreve başlamış, çok geçmeden de tayini Kıbrıs’a çıkmıştı. Geldikten 2,5 ay sonra da çocuklarını yanına aldırmış, güvende olsunlar diye Kıbrıslı Türk Ailelerin yanındaki bu evi tutmuştu.

Rumlar kapıya dayandığında, sokaktan gelen yüksek sesteki Rumca konuşmaları duyan Mürüvvet İlhan, çocukları Murat, Kutsi ve Hakan’ı yanına alarak, evin banyosundaki küvetin içine girerler. O sırada evde bulunan ev

sahibi Ferdiye Gudum adlı yaşlı kadın da tuvalete saklanır.

Evin sokak kapısı açılmayınca silahlı caniler tarafından kırılır. İçeri giren Rumlar Binbaşı’nın ailesini banyodaki küvetin içerisinde kurşun yağmuruna tutarlar. Ev sahibi kadını da tuvalette tararlar. Bu baskın sırasında Rifle otomatik mavzerlerle 15, Storn otomatik tabanca ile 12, mavzerlerle 6 olmak üzere toplam 33 el ateş edildiği, şehitlerin vücutlarındaki yaralardan ve duvarlarda hala yeri belli olan kurşunların izlerden anlaşılmaktadır.

Eşinin ve çocuklarının şehit edildiğini Binbaşı Nihat İlhan, ancak 4 gün sonra öğrenecektir.

Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTCKıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTCKıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

Kıbrıs Barbarlık Müzesi KKTCKıbrıs Barbarlık Müzesi KKTC

NİHAT İLHAN ( açıklamaları )Baba, Binbaşı Nihat İlhan’a bir türlü söylenemiyordu o evde neler yaşandığı.Sonunda kötü haberi alan Nihat İlhan eşini ve çocuklarını son kez

cenazelerini yıkarken gördü…

Daha sonra kendisiyle yapılan bir söyleşide, “ Mürrüvet Hanımın yüzünde buruk bir tebessüm vardı, eşimin ve çocuklarımın vücudundaki kurşun yaralarından hala kan sızıyordu.Ellerimle oralara pamuk tıkadım.Onları benyıkadım” diyordu.

Cenazeleri alıp Türkiye’ye gelen Binbaşı İlhan bir daha dönmedi Kıbrıs’a.Aradan 44 koca yıl geçti.Nihat İlhan'ın 44 Yıl Sonra Evini Ziyaretiizlemek için

http://turkgladio.vidiac.com/video/523ebb18-209c-433d-bf73-98fb0186dab7.htm[/url]küvetteki resim için

nihat ilhan - Google Görsel Arama

resimi forumda yayınlamak istemedim siz kendiniz oradan bakın

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkiye nin İlk Oyuncak Müzesi nerdedir? SeevalKT 5n1k 0 05-05-2013 00:01
Etnografya Müzesi Adresi SeevalKT Ankara 0 02-17-2013 14:32
Ayasofya Müzesi - Ayasofya Müzesi 2011 Yeni Film Leyll-A Vizyondakiler 0 08-12-2011 19:40
Geç Barbarlık Çağı - 1 - Oktar Türel Bilgili Kitap Tanıtımı 0 12-08-2010 13:20
1. Dünya Savaşı ndan Sonra Kıbrıs taki Gelişmeler Kıbrıs ın Tarihi UzZMaN Genel Tarih 0 06-13-2010 23:25Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose