AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Bakım Güzellik > Saç-Vücut Bakımı

Perma Yaptırma ve Bakımı Saç Şekilleri

Saç-Vücut Bakımı
Perma Yaptırma ve Bakımı Saç Şekilleri, Perma Yaptırma ve Bakımı Saç Şekilleri Perma Yaptırma ve Bakımı Saç Şekilleri permalı saçların bakımı nasıl olmalıdır - perma yapılışı - perma bakımı PERMANANT UYGULAMASI: Permanant işlem basamakları:müşteri -kuaför arasında bir ön görüşme yapılır.nasıl bir dalga istediği ,yılda kaç defa yaptırdığı,saçların temizliği gibi sorular sorulur. Saçlar incelenir:Saçın dokusu,saçın cinsi,saçın durumu Bu ön görüşme ve incelemeden sonra permanant tatbikatı için şu hususlara dikkat edilerek ön hazırlıklar yapılır. -Saçın temizliği -saçın kesimi ve sarılacak şekle göre düzenlenip ve Perma Yaptırma ve Bakımı Saç Şekilleri perma bakımı, perma kac saatte yapilir, perma kaç saat sürer, perma yapıldıktan sonra kaç gün yıkanmaz, perma yapılışı, perma+kaç+tl, permali sac, permali saca nasil sekil verilir, permalı saç boyanırmı, permalı saç nasıl taranir, permalı saç nasıl yıkanır, sac permasi, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
10-15-2010 13:20 Yazan: UzZMaN
Perma Yaptırma ve Bakımı Saç Şekilleri

Perma Yaptırma ve Bakımı Saç Şekilleri

Sponsorlu Bağlantılar

Perma Yaptırma ve Bakımı Saç Şekilleri permalı saçların bakımı nasıl olmalıdır - perma yapılışı - perma bakımı


PERMANANT UYGULAMASI:


Permanant işlem basamakları:müşteri -kuaför arasında bir ön görüşme yapılır.nasıl bir dalga istediği ,yılda kaç defa yaptırdığı,saçların temizliği gibi sorular sorulur.


Saçlar incelenir:Saçın dokusu,saçın cinsi,saçın durumu


Bu ön görüşme ve incelemeden sonra permanant tatbikatı için şu hususlara dikkat edilerek ön hazırlıklar yapılır.


-Saçın temizliği


-saçın kesimi ve sarılacak şekle göre düzenlenip ayrılması


-Kullanılacak perma ilacının cinsi ve numarasının tepiti


-Sarılacak bigudi boylarının tespiti

-Sarma teknikleri ve şekilleri


Saç bigudilere sarılmadan önce 1. ilaç permanant losyonu saça dökülüp,daha sonra sarılır.İlacın az sürülmüş olabileceği ihtimaline önlem alarak ve saçın ihtiyacı olan ilacın tam olarak verilmesi için tekrar tüm bigudilere ilaç dökülür.bekleme işlemine geçilir.{10-15 dakika}bekleme süresinde saçların şekil alıp almadığı kontrol edilir .Bigudileri açmadan durulama işlemine geçilir.


Duruladıktan sonra hafif nemi alınıp,2.ilaç nötralizatör sürülür.Bu ilaç permanın devamlılığını sağlar.sünger yardımıyla köpürtülüp .Tüm bigudilere sürülür,10 dakika bekletilip,bigudiler açılıp,saç hafif krem yardımıyla durulanır .Kalın dişli tarakla taranıp,jöle ve spreille saça şekil verilir.Permafonla kurutulur.Son düzeltme yapılır.


Bu işlemleri eksiksiz ve en iyi şekilde yapabilmek için,yeterli bilgi ve beceriye ihtiyaç vardır.Bütün bu işlemler sabırla,dikkatli ve düzenli olarak yapıldığı zaman çok iyi neticeler alındığı görülecektir.


Perma:


Perma çok çeşitli şekillerde yapılmakta ve ayrıca çokta bakım gerektirmektedir. Perma saçın iç yapısını bozar ve yeni bir yapı oluşmasına sebep olur. Saçlar sağlam bağlanmaz ve iyi bakılmzsa kırılgan ve küt bir şekil alır. Bu nedenle permayı yapan kişinin bilgi ve becerisi çok önemlidir. Uzaman olmayan kişiler tarafından yapıln perma saçların kırılgan olmasına vede uclarının çatallaşarak ayrılmasına sebep olur. Perma ve saç boyama aynı gün yapılması uygun değildir. Perma ile boyama arasında bir haftalık bir zaman olması daha uygundur.

Perma bakımı:


1-) Saçları yıkadıktan sonra bakımı yapılır.


2-) Saçların haftada bir kür bakımı yapılmalı


3-) Doğru şampuan seçilmesi gerekir.


4-) Saçlar yıkandıktan sonra fırça ile taranmalı veya büyük dişli tarakla taranmalıdır.


5-) Saçları kuruturken veya kıvırırken aşırı sıcak iyi gelmez, bunun yerine hafif doğal jöle sürülebilir.Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Beren Saat Perma mı Yaptırdı SeevalKT Yurttan Haberler 0 03-21-2012 23:20
Flört şekilleri ve erkekler SeevalKT Bakım Güzellik 0 01-11-2011 10:25
Perma Modelleri UzZMaN Saç-Vücut Bakımı 0 05-23-2010 17:45
Erkek Bakımı - Günlük Ayak Bakımı Leyll-A Bayan Sağlık 0 01-17-2010 17:31
Öpüşme şekilleri..(+16) Avea Genel Sağlık 0 12-07-2009 21:40Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose