AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Bakım Güzellik > Saç-Vücut Bakımı

Dudak Egzersizleri

Saç-Vücut Bakımı
Dudak Egzersizleri, Dudak Egzersizleri Dudak Egzersizleri güzel dudaklar için egzersizler - dudak kaslarını güçlendirmek - sarkık yanaklar için öneriler Dudaklarımız yüzümüzün simgesi gibidir. Güzelliklerini korumak için, dudaklarımızı çevreleyen kasları güçlendirmek gerekir. İçinizden geldiği gibi gülün ve aynı zamanda ağzınızın köşe kısımlarını mümkün olduğu kadar yukarı doğru götürmeye çalışın. Ağzınızı havayla doldurun. Ağzınızı açmadan, içerideki havayı sola ve sağa götürün. “Bir tavuk bir yumurta” cümlesini 30 kere tekrarlayın. Dudaklarınızı içinizden 10’a kadar sayarak birbirine bastırın. Bu esnada dudak ve Dudak Egzersizleri dudak egzersızleri, dudak kasları, dudak kasları geliştirme, dudak kaslarını geliştirme, dudak kaslarını geliştirme egzersizleri, dudak kaslarını geliştirmek, dudak kaslarını güçlendirme, dudak kası, dudak kası geliştirme, dudak kası güçlendirme, yanak kaslarını geliştirme, yanak kaslarını güçlendirme, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
08-14-2010 03:40 Yazan: TUtHiii
Dudak Egzersizleri

Dudak Egzersizleri

Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Egzersizleri güzel dudaklar için egzersizler - dudak kaslarını güçlendirmek - sarkık yanaklar için öneriler
Dudaklarımız yüzümüzün simgesi gibidir. Güzelliklerini korumak için, dudaklarımızı çevreleyen kasları güçlendirmek gerekir.


İçinizden geldiği gibi gülün ve aynı zamanda ağzınızın köşe kısımlarını mümkün olduğu kadar yukarı doğru götürmeye çalışın.


Ağzınızı havayla doldurun. Ağzınızı açmadan, içerideki havayı sola ve sağa götürün.


“Bir tavuk bir yumurta” cümlesini 30 kere tekrarlayın.


Dudaklarınızı içinizden 10’a kadar sayarak birbirine bastırın. Bu esnada dudak kenarları yukarı doğru gidecektir. Gevşeyin ve yeniden yapın. Bu egzersiz dudak etrafındaki kasları güçlendirir. Ne kadar erken yaşta bu egzersizi yapmaya başlarsanız, ileride o kadar faydasını görürsünüz, dudaklarınız büzülmez.


Bir üst, bir alt dudağınızı sırasıyla dişlerinizin üzerine çekin. Bu hareket dudakların çevresindeki kırışıklıkları giderir.


Ağzınızı iyice açın. Ağır ağır kapamaya hazırlanırken, dudaklarınız aralık kalsın. Sanki ıslık çalacakmış gibi dudaklarınızı büzün ve 10’a kadar sayın. Sonra kapayın. Bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın.


Elmacık kemiği kaslarını devre dışı bırakarak gülümseyin. Bu şekilde biraz gevşeyin. Dudak köşelerini nöbetleşe yukarı çekin. Sonra parmak uçlarınız vasıtasıyla, dudak kenarlarının yukarı hareketine direnç sağlayın ki bu kaslar dirence karşı kuvvetlensin.


Sarkık yanaklar için:


Ağzınızı mümkün olduğunca fazla açıp çenenizi ileri ve geri hareket ettirin. Bu egzersizde önemli olan, ağzınızı ne kadar açtıysanız, egzersiz süresince o açıklığı koruyabilmenizdir.


alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kegel egzersizleri Bilgili Bakım Güzellik 0 12-01-2010 05:00
Boyun egzersizleri UzZMaN Bakım Güzellik 0 11-30-2010 22:00
Selülit egzersizleri UzZMaN Bakım Güzellik 0 11-24-2010 14:00
Nefes Egzersizleri giray41 Hamilelik 0 10-23-2010 10:21
Dudak Kanseri Nedir - Dudak Kanseri Belirtileri ChAtlackGirlL Genel Sağlık 0 05-11-2010 17:33Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose