AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Dini Bölüm & İslam Dünyası > Kuran-ı Kerim

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!

Kuran-ı Kerim
Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!, Tevrat'ta Kuran'a uygun emir ve yasaklar!! TEVRAT'TA KURAN'A UYGUN EMİR VE YASAKLAR Yalan Söylememek . (Levililer, 19:11-12) Komşuna karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin . (Mısır'dan Çıkış, 20:16; Yasa'nın Tekrarı, 5:20) Yalandan uzak duracak , suçsuz ve doğru kişiyi öldürmeyeceksiniz. Çünkü Ben kötü kişiyi aklamam. (Mısır'dan Çıkış, 23:7) Yalan haber taşımayacaksın , haksız şahit olmak için kötüye el vermeyeceksin. Kötülük için çokluğun peşinde olmayacaksın ve bir davada adaleti bozmak için çokluğun ardınca saparak söylemeyeceksin . (Mısır'dan ve Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!! emirler ve yasaklar hakkında bilgi, kuranda emir ve yasaklar, kuranda emir ve yasakları, kurandaki 13 emir, kuranı kerimde emirler ve yasaklar, kuranı kerimde yasaklar, kuranı kerimde yasaklar ,emirler,, kuranı kerimin emir ve yasakları, levililer hakkında bilgi, tevratta 10 emir, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
02-12-2010 22:41 Yazan: Selametle
Tevrat'ta Kuran'a uygun emir ve yasaklar!!

Tevrat'ta Kuran'a uygun emir ve yasaklar!!

Sponsorlu Bağlantılar

TEVRAT'TA KURAN'A UYGUN EMİR VE YASAKLAR

Yalan Söylememek

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Levililer, 19:11-12)

Komşuna karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin. (Mısır'dan Çıkış, 20:16; Yasa'nın Tekrarı, 5:20)

Yalandan uzak duracak, suçsuz ve doğru kişiyi öldürmeyeceksiniz. Çünkü Ben kötü kişiyi aklamam. (Mısır'dan Çıkış, 23:7)

Yalan haber taşımayacaksın, haksız şahit olmak için kötüye el vermeyeceksin. Kötülük için çokluğun peşinde olmayacaksın ve bir davada adaleti bozmak için çokluğun ardınca saparak söylemeyeceksin Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Mısır'dan Çıkış, 23:1-2)

Kayıp bir eşya bulup yalan söylerse, yalan yere ant içerse, yani insanların işleyebileceği bu suçlardan birini işlerse, günah işlemiş olur ve suçlu sayılır Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Levililer 6:3-4)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. geride kalanlar haksızlık etmeyecek, yalan söylemeyecek, kimseyi aldatmayacak, tok karna yatacaklar ve onları korkutan olmayacak. (Sefenya, 3:13)

Hırsızlık Yapmamak

Çalmayacaksın. (Mısır'dan Çıkış, 20:15; Yasa'nın Tekrarı, 5:19)

Çalmayacaksınız. Hile yapmayacaksınız. Birbirinize yalan söylemeyeceksiniz. (Levililer, 19:11)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Evlere hırsız giriyor, dışarda haydut çeteleri soygun yapıyor. Ne var ki, düşünmüyorlar, kötülüklerini unutmadığımı. Günahları kuşatıyor onları, gözümün önündeler. (Hoşea, 7:1-2)

Çalmak, adam öldürmek, zina etmek, yalan yere ant içmek, Baal'a buhur yakmak, tanımadığınız başka ilahların ardınca gitmek, bütün bu iğrençlikleri yapmak için mi Bana ait olan tapınağa gelip önümde duruyor, güvenlikteyiz diyorsunuz? (Yeremya, 7:9-10)

Hırsızla ortak olanın düşmanı kendisidir Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Süleyman'ın Özdeyişleri, 29:24)

Domuz Eti Yememek

Domuz çatal ve yarık tırnaklıdır, ama geviş getirmez. Sizin için kirli sayılır. Bu hayvanların etini yemeyecek, leşine dokunmayacaksınız, sizin için kirlidir. (Levililer, 11:7-8)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Domuz eti yerler; kaplarında haram et var. (Yeşaya, 65:4)

" Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Domuz, fare ve öteki iğrenç hayvanların etini yiyenlerin ortasında duranı izleyenler hep birlikte yok olacaklar." diyor Rab. (Yeşaya, 66:17)

Faizle Para Kullanmamak

Kardeşinize para, yiyecek ya da faiz getiren başka bir şey ödünç verdiğinizde, ondan faiz almayacaksınız. (Yasa'nın Tekrarı, 23:19)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Aranızda yaşayan bir yoksula ödünç para verirseniz, ona tefeci gibi davranmayacaksınız. Üzerine faiz eklemeyeceksiniz. (Mısır'dan Çıkış, 22:25)

Ondan faiz ve kar alma. Allah'ından kork ki, kardeşin yanında yaşamını sürdürebilsin. Ona faizle para vermeyeceksin. Ödünç verdiğin yiyecekten kar almayacaksın. (Levililer, 25:36-37)

Parasını faize vermez Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Böyle yaşayan asla sarsılmayacak. (Mezmurlar, 15:5)

Kardeşlerim, adamlarım ve ben ödünç olarak halka para ve buğday veriyoruz. Lütfen faiz almaktan vazgeçelim! (Nehemya, 5:10)

Diyelim ki, adil ve doğru olanı yapan doğru bir adam var Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Faizle para vermez. (Hezekiel, 18:5, 8)

Fal, Büyü Gibi İşlerle Uğraşmamak

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Kehanette bulunmayacak, falcılık yapmayacaksınız. (Levililer, 19:26)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Fala bakmak için kullandığı kase değil mi bu? Bunu yapmakla kötülük ettiniz. (Yaratılış, 44:5)

Aranızda Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. falcı, büyücü, muskacı, medyum, ruh çağıran ya da ölülerin ruhlarına danışan kimse olmasın. Çünkü Rab bunları yapanlardan tiksinir. Allah'ınız Rab, bu iğrenç töreleri yüzünden bu ulusları önünüzden kovacaktır. (Yasa'nın Tekrarı, 18:10-12)

Ülkelerini alacağınız uluslar büyücülerin, falcıların öğüdüne kulak verirler. Ama Allah'ınız Rab buna izin vermiyor. (Yasa'nın Tekrarı, 18:14)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (2. Krallar, 17:17)

Ben söylemediğim halde, Rab'bin sözüdür diyorsunuz. Oysa gördüğünüz görüşler uydurma, yaptığınız falcılık yalan değil mi? Bu yüzden egemen Rab şöyle diyor: Söylediğiniz boş sözler, gördüğünüz yalan görüşlerden ötürü size karşıyım. Böyle diyor egemen Rab. Elim uydurma görüş gören, yalan yere falcılık eden peygamberlere karşı olacak Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Hezekiel, 13:7-9, 23)

Size gelince Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Yeremya, 27:9)

Size ilişkin görüşler aldatıcıdır, açılan fal yalandır Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Onların günü yaklaştı, sonunda yargı günleri geldi. (Hezekiel, 21:29)

Büyü yapma gücünüzü kıracağım, aranızda falcı kalmayacak. Putlarınızı, dikili taşlarınızı kaldırıp atacağım. Ellerinizle yaptığınız putlara artık tapmayacaksınız Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Söz dinlemeyen ulusları öfke ve gazapla cezalandıracağım. (Mika, 5:12-15)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Yaptıkları kötülüğü kendi başlarına getireceğim. (Yeremya, 14:14-16)

Rüşvet Almamak

Yargılarken haksızlık yapmayacak, kimseyi kayırmayacaksınız. Rüşvet almayacaksınız. Çünkü rüşvet bilge kişinin gözlerini kör eder, haklıyı haksız çıkarır. (Yasa'nın Tekrarı, 16:19; Mısır'dan Çıkış, 23:8)

Suçsuz birini öldürmek için rüşvet alana lanet olsun! (Yasa'nın Tekrarı, 27:25)

Ama doğru yolda yürüyüp doğru dürüst konuşan, zorbalıkla edinilen kazancı reddeden, elini rüşvetten uzak tutan Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Ekmeği sağlanacak, hiç susuz kalmayacak. (Yeşaya, 33:15-16)

Çünkü isyanlarınızın çok, günahlarınızın sayısız olduğunu biliyorum, ey doğru kişiye baskı yapan, rüşvet alan, mahkemede mazlumun hakkını yiyenler! (Amos, 5:12)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Suçsuza karşı rüşvet almaz. Böyle yaşayan asla sarsılmayacak. (Mezmurlar, 15:5)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Rüşvet uğruna kötüyü haklı çıkaranların, haklıların hakkını elinden alanların vay haline! (Yeşaya, 5:22-23)

Onun için Rab'den korkun, dikkatle yargılayın. Çünkü Allah'ımız Rab kimsenin haksızlık yapmasına, kimseyi kayırmasına, rüşvet almasına göz yummaz. (2. Tarihler, 19:7)

Dikkat et, para seni baştan çıkarmasın, büyük bir rüşvet seni saptırmasın. (Eyüp, 36:18)

Hile Yapmamak

[b] Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Levililer, 19:11)

Suçu Rab tarafından sayılmayan, ruhunda hile bulunmayan insana ne mutlu! (Mezmurlar, 32:2)

İyi kişi Rab'bin lütfuna erer, ama düzenbazı Rab mahkum eder. (Süleyman'ın Özdeyişleri, 12:2)

Cinayet İşlememek

Adam öldürmeyeceksin. (Mısır'dan Çıkış, 20:13; Yasa'nın Tekrarı, 5:17)

Yalandan uzak duracak, suçsuz ve doğru kişiyi öldürmeyeceksiniz. Çünkü Ben kötü kişiyi aklamam. (Mısır'dan Çıkış, 23:7)

Çalmak, adam öldürmek, zina etmek, yalan yere ant içmek, Baal'a buhur yakmak, tanımadığınız başka ilahların ardınca gitmek, bütün bu iğrençlikleri yapmak için mi Bana ait olan tapınağa gelip önümde duruyor, güvenlikteyiz diyorsunuz? (Yeremya, 7:9-10)

Oğlum, seni ayartmaya çalışan günahkarlara teslim olma. Şöyle diyebilirler: "Bizimle gel, adam öldürmek için pusuya yatalım, zevk uğruna masum kişileri tuzağa düşürelim." (Süleyman'ın Özdeyişleri, 1:10-11)

Zina Yapmamak

Zina etmeyeceksin. (Mısır'dan Çıkış, 20:14; Yasa'nın Tekrarı 5:18)

Yaptıkları işler Allah'larına dönmeye izin vermiyor, çünkü zina ruhu var içlerinde, Rab'bi tanımıyorlar. (Hoşea, 5:4)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Zina ruhu onları saptırdı, kendi Allah'larından ayrılarak zina ettiler. (Hoşea, 4:12)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Öteki halklar gibi sevinme, coşma! Çünkü kendi Allah'ına vefasızlık ederek zina ettin, harman yerlerinin tümünde zina kazancına gönül verdin. (Hoşea, 9:1)

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Yeremya, 23:10)

Zina eden adam sağduyudan yoksundur. Yaptıklarıyla kendini yok eder. Payına düşen dayak ve onursuzluktur, asla kurtulamaz utançtan. (Süleyman'ın Özdeyişler, 6:32-33)

Zina edenin gözü alaca karanlıktadır, "Beni kimse görmez" diye düşünür Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Karanlığın dehşetiyle dostturlar. (Eyüp 24:15-17)

Eşcinselliğin Yasaklanması

Bir erkek başka bir erkekle cinsel ilişki kurarsa, ikisi de iğrençlik etmiş olur Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Levililer, 20:13)

Kadınla yatar gibi bir erkekle yatma. Bu iğrençtir. (Levililer, 18:22)

Kanın Yasak Olması

Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Kan yemeyeceksiniz. Yaşadığınız her yerde kuşaklar boyunca bu kural hep geçerli olacak. (Levililer, 3:17)

Nerede yaşarsanız yaşayın, hiçbir kuşun ya dahayvanın kanını yemeyeceksiniz. (Levililer, 7:26)

Ama kan yememeye dikkat edin Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. Kan yemeyeceksiniz. Öyle ki, size ve sizden sonra gelen çocuklarınıza iyilik gelsin. Böylece Rab'bin gözünde doğru olanı yapmış olursunuz. (Yasa'nın Tekrarı, 12:23-25)

Ancak kan yemeyeceksiniz Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Yasa'nın Tekrarı, 15:23)

Ölü Hayvan Etinin Yasak Olması

Ölü bulunmuş ya da yabanıl hayvanlar tarafından parçalanmış bir leşi yiyerek kendini kirletmeyecektir. Rab Benim. Kahinler buyruklarıma uymalıdır Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Levililer, 22:8-9)

Kahinler ölü bulunmuş ya da yabanıl hayvan tarafından parçalanmış hiçbir kuş ya da hayvan yemeyecek. (Levililer, 44:31)

Kendiliğinden ölen hiçbir hayvanın etini yemeyeceksiniz Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. (Yasa'nın Tekrarı, 14:21)

Yerli olsun, yabancı olsun ölü bulduğu ya da yabanıl hayvanların parçaladığı bir hayvanın leşini yiyen herkes Tevrat ta Kuran a uygun emir ve yasaklar!!. kirli sayılacaktır. (Levililer, 17:5)

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kuran ı Nasıl Anladım? - Recep Uygun Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 07-17-2012 10:20
Uygun Eş Nasıl Seçilir? Uygun Kişiyi Bulma Kriterleri SeevalKT Nişan ve Evlilik Evreleri 0 03-25-2011 15:17
Kuran Dinle,Kuran-i Kerim,Görüntülü Kuran,kuran i kerim,abdussamed kuran Mah-mud Kuran-ı Kerim 0 01-07-2010 16:49
Tevrat Bilgili Diğer Peygamberler 0 01-05-2010 20:56
yasaklar pesimist_nil Komik Yazılar ve Fıkralar 0 09-10-2007 16:42Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose