AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Dini Bölüm & İslam Dünyası > Kuran-ı Kerim

Kuran-i kerimde organların gelişim sırası

Kuran-ı Kerim
Kuran-i kerimde organların gelişim sırası, Kuran-i kerimde organların gelişim sırası Kuran-i kerimde organların gelişim sırası O, sizin için kulakları, gözleri ve gönülleri inşa edendir; ne az şükrediyorsunuz. (Mü'minun Suresi, 78) Allah, sizi annelerinizin karnından hiçbir şey bilmezken çıkardı ve umulur ki şükredersiniz diye işitme, görme (duyularını) ve gönüller verdi. (Nahl Suresi, 78) De ki: "Düşündünüz mü hiç; eğer Allah sizin işitmenizi ve görmenizi alıverir ve kalplerinizi mühürlerse, onları size Allah'tan başka getirebilecek ilah kimdir?" . (En'am Suresi, 46) Şüphesiz Biz ve Kuran-i kerimde organların gelişim sırası anne karnindaki bebegin gelismesiyle ilgili ayetler, bebegin gelismesiyle ilgili tum ayetler, kuran kerımde sure sırası, kurani kerimde anne karnindaki bebekle ilgili ayetler, kurani kerimden duyularla ilgili ayet, kuranı kerimde anne karnında çocuğun gelişimi, kuranı kerimde anne karnında çocuğun gelişimi ile ilgili ayetler, kuranı kerimde anne rahmindeki bebegin gelişimi, kuranı kerimdeki sureleri sıralanması, çocuk gelişimi ile ilgili ayetler, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
02-12-2010 22:27 Yazan: Bilgili
Kuran-i kerimde organların gelişim sırası

Kuran-i kerimde organların gelişim sırası

Sponsorlu Bağlantılar

Kuran-i kerimde organların gelişim sırasıKuran-i kerimde organların gelişim sırasıO, sizin için kulakları, gözleri ve gönülleri inşa edendir; ne az şükrediyorsunuz. (Mü'minun Suresi, 78)Allah, sizi annelerinizin karnından hiçbir şey bilmezken çıkardı ve umulur ki şükredersiniz diye işitme, görme (duyularını) ve gönüller verdi. (Nahl Suresi, 78)De ki: "Düşündünüz mü hiç; eğer Allah sizin işitmenizi ve görmenizi alıverir ve kalplerinizi mühürlerse, onları size Allah'tan başka getirebilecek ilah kimdir?" Kuran-i kerimde organların gelişim sırası. (En'am Suresi, 46)Şüphesiz Biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık.


(İnsan Suresi, 2)Yukarıdaki ayetlerde Allah'ın insana bahşettiği birtakım duyulardan bahsedilmektedir. Dikkat edilirse, Kuran'da bu duyulardan hep belli bir sıra ile bahsedilmektedir: Duyma, görme, hissetme ve anlama.Embriyolog Dr. Keith Moore, Journal of Islamic Medical Association'da yayınlanan bir makalesinde, embriyonun gelişim sürecinde iç kulakların ilk halinin belirmesinden sonra gözün oluşmaya başladığını ifade etmektedir. Hissetme ve anlama merkezi olan beynin ise, kulak ve gözün ardından gelişimine başladığını söylemektedir.97Anne karnındaki çocuk fetus halindeyken, hamileliğin yirmi ikinci günü gibi erken bir dönemde kulaklar gelişir ve hamileliğin dördüncü ayında kulak tam olarak fonksiyonel hale gelir. Fetus bundan sonra annenin karnındaki sesleri duyabilir. Dolayısıyla yeni doğan bir bebek için işitme duyusu, diğer yaşamsal fonksiyonlardan önce oluşur. Kuran ayetlerindeki öncelik sırası bu bakımdan dikkat çekicidir.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hz. Yunusun Adı Kuran-ı Kerimde Kaç Kere Geçiyor? buqunasK 5n1k 0 07-07-2013 14:03
Vücutta organların yerleri nelerdir? buqunasK 5n1k 0 07-07-2013 00:00
Kuran-i Kerimde Cennet ile ilgili bazi ayetler Bilgili Kuran-ı Kerim 0 02-12-2010 22:44
Kuran Ayetleriyle Kişisel Gelişim Bilgili Kuran-ı Kerim 0 02-12-2010 22:18
Kuran Dinle,Kuran-i Kerim,Görüntülü Kuran,kuran i kerim,abdussamed kuran Mah-mud Kuran-ı Kerim 0 01-07-2010 16:49Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose