AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Kültür Sanat > Kitap Tanıtımı

Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü

Kitap Tanıtımı
Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü, Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü Temel Bilgi Teknolojileri Kitap Özet - İbrahim Halil Sugözü Kitapları - Temel Bilgi Teknolojileri Kitap Tanıtım - Temel Bilgi Teknolojileri Kitap Fiyatı Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü - Nobel Yayın Dağıtım - kitap - ATN Yayınevi : Nobel Yayın Dağıtım Temel Bilgi Teknolojileri Kitap Özeti Üniversitelerde Temel Bilgi Teknolojileri derslerinin verilip verilmemesi tartışma konusu olmuştur. Karar üniversite senatolarına bırakılmıştır. ve Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-21-2012 16:26 Yazan: UzZMaN
Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü

Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü

Sponsorlu Bağlantılar

Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü Temel Bilgi Teknolojileri Kitap Özet - İbrahim Halil Sugözü Kitapları - Temel Bilgi Teknolojileri Kitap Tanıtım - Temel Bilgi Teknolojileri Kitap Fiyatı

Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü - Nobel Yayın Dağıtım - kitap - ATN

Yayınevi: Nobel Yayın Dağıtım

Temel Bilgi Teknolojileri - İbrahim Halil Sugözü

Temel Bilgi Teknolojileri Kitap Özeti

Üniversitelerde Temel Bilgi Teknolojileri derslerinin verilip verilmemesi tartışma konusu olmuştur. Karar üniversite senatolarına bırakılmıştır. Ancak şu bilinmelidir ki, "Artık herkes bilgisayarı biliyor." kanaati, çok sağlıklı bir kanaat değildir. Çünkü bilişim teknolojileri her geçen gün gelişmekte ve bu konuda günceli yakalamak için herkesin kendisini yenilemesi gerekmektedir. Örneğin dün Office 2007'yi çok iyi öğrenen bir kişi, bugün Office 2010'u da öğrenmek zorunda kalmaktadır.

Kitap, içerik olarak fakültelerdeki Temel Bilgi Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri veya Bilgisayar Uygulamaları dersleri ile meslek yüksekokullarındaki Ofis Programları veya Temel Bilgisayar Kullanımı derslerine uygun olarak hazırlanmıştır.

Temel bilgi teknolojilerinde kullanılan genel kavramlar ve tanımlar, bilgisayar teknolojisinin tarihi, temel donanım bilgileri, bilgisayarlar arası veri iletişimi, ağ kavramları, işletim sistemi kullanımı ve yönetimi, kelime işlem programı ile belge oluşturulması ve düzenlenmesi, elektronik tablo programı kullanarak tablo ve grafik oluşturma, hesaplama yaptırma, sunu programı kullanarak slayt gösterileri oluşturma, e-posta yönetme ve ajanda programı ile e-postaları yönetme, toplantı ve randevuları düzenleme, veritabanı programına giriş sayılabilecek bir özet, internet teknolojisi ve temel internet kavramları, internet kullanımı, arama motorları, web sayfalarının oluşturulması ile ilgili kısa bir giriş çalışması ile elektronik ticaretin avantajları, çalışma sistemi ve elektronik ticarette güvenlik; kitabın konularını oluşmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bilgi Teknolojileri - Esra Çoban Budak UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 10-15-2012 18:20
Sonrası Yaz - Halil İbrahim Polat Bilgili Kitap Tanıtımı 0 06-04-2012 16:22
Sosyoloji - Halil İbrahim Bahar Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 12-03-2011 05:20
Bilgisayar ve Temel Bilgi Teknolojileri - Levent Çelik Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 10-21-2011 20:20
Halil İbrahim Karaoğlanoğlu RittyBoy Asker ve Siyasetçiler 0 08-06-2010 20:02Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose