AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Kültür Sanat > Kitap Tanıtımı

Şehristan Rivayetleri - Serhat Poyraz

Kitap Tanıtımı
Şehristan Rivayetleri - Serhat Poyraz, ve Şehristan Rivayetleri - Serhat Poyraz hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-11-2012 14:20 Yazan: Leyll-A
Şehristan Rivayetleri - Serhat Poyraz

Şehristan Rivayetleri - Serhat Poyraz

Sponsorlu Bağlantılar

Şehristan Rivayetleri - Serhat Poyraz Şehristan Rivayetleri Kitap Özet - Serhat Poyraz Kitapları - Şehristan Rivayetleri Kitap Tanıtım - Şehristan Rivayetleri Kitap Fiyatı

Şehristan Rivayetleri - Serhat Poyraz - Kırmızı Kedi - kitap - ATN

Yayınevi: Kırmızı Kedi

Şehristan Rivayetleri - Serhat Poyraz

Şehristan Rivayetleri Kitap Özeti

...

"Derler ki, ölümün bakışlarına müsadif olan ve hâlâ hayatlarını sürdürebilecek kadar talihli âdemoğulları, dünyevi olmayan o soğuk bakışların sahibi varlığın, fani ya da ruhani gözlerinde çoğu zaman merhametten iz bulunmadığına şahit olmuşlardır. Merhamet, ancak ihsan sahiplerine bahşedilmiş bir lütuftur. Bu haşiyede kendimle cebelleştiğim asıl sual şudur; her kim ki bir canı yaratıcısına döndürecek kadar gaddarlaşmıştır ve cezaya tabi olmamıştır, işte o âdemoğlunun, hayatın bir sonraki menzilinde dinmeyen bir azap ile cezalandırılacağını kim bilebilir?"

Şaşaalı geçmişi, heybetli yapıları, masalsı güzelliğinin yanında gizli loncaları, düzenbazları, sokaklarda kol gezen ölümü ve zulmü barındıran bir diyar Şehristan. Bizans döneminden beri nice imparatorlar, nice padişahlar görüp geçirmiş, adaletin kılıcı olmaya ant içmiş gizli bir cellâtlar loncasına kabul edilmesiyle hayatı değişen Yavuz Ali'nin, Pencüyek'in, Kara Agop'un, Ali Cengiz'in ve nicelerinin şehri.

Serhat Poyraz bu ilk romanıyla edebiyattaki örneklerinin açtığı yoldan ilerliyor. Okuru usta bir anlatıcının kelimeleriyle çevrelerken, ölümün soğuk teması karşısında insan ruhunda açılan uçurumlara dokunuyor; okuru gerçekle kurmacanın birbirine karıştığı sınırlarda gezdiriyor. Sırlarla bezeli ortak geçmişlerinin ışığında, birbirlerinin kaderini ellerinde tutan bir ustayla çırağın giriştiği kanlı mücadele yeni hesaplaşmaların kapısını aralıyor.

Tarihin karanlık sayfalarına tuhaf ve bir o kadar ilginç bir pencere açan Şehristan Rivayetleri okurunu Kostantiniye'nin tekinsiz sokaklarında, metnin sesinin peşinden koşmaya çağırıyor.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tasavvufda Temel Kavramlar Üzerine Gönül Rivayetleri - Mustafa Özdamar Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 12-14-2012 12:20
Sevdadan Aşk a - Poyraz Ülger Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 06-03-2011 16:21
Kalpazan - Ergün Poyraz UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 05-17-2011 17:53
Değirmen - Poyraz Ülger shekerkisS Kitap Tanıtımı 0 10-21-2010 10:15
Ergün Poyraz ChAtlackGirlL Diğer Ünlüler 0 07-27-2010 19:32Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose