AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Kültür Sanat > Kitap Tanıtımı

Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple

Kitap Tanıtımı
Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple, Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple Demokratik Okullar Kitap Özet - James A. Beane, Michael W. Apple Kitapları - Demokratik Okullar Kitap Tanıtım - Demokratik Okullar Kitap Fiyatı Demokratik Okullar - Güçlü Eğitimden Dersler - James A. Beane, Michael W. Apple - Dipnot Yayınları - kitap - ATN Yayınevi : Dipnot Yayınları Demokratik Okullar Kitap Özeti ... Eğitim yönetimi için daha demokratik; eğitim ve Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple demokratik okullar özet micheal apple, demokratik okullar - michael w. apple özeti, demokratik okullar apple ozeti, demokratik okullar apple özet, demokratik okullar kitabi ozeti, demokratik okullar kitabının özeti, demokratik okullar kitap bölümleri, demokratik okullar kitap raporu, demokratik okullar kitap özeti, demokratik okullar özet, demokratik okullar özet, demokratik okullar özeti, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-29-2011 10:23 Yazan: Bilgili
Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple

Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple

Sponsorlu Bağlantılar

Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple Demokratik Okullar Kitap Özet - James A. Beane, Michael W. Apple Kitapları - Demokratik Okullar Kitap Tanıtım - Demokratik Okullar Kitap Fiyatı

Demokratik Okullar - Güçlü Eğitimden Dersler - James A. Beane, Michael W. Apple - Dipnot Yayınları - kitap - ATN

Yayınevi: Dipnot Yayınları

Demokratik Okullar - James A. Beane, Michael W. Apple

Demokratik Okullar Kitap Özeti

...

Eğitim yönetimi için daha demokratik; eğitim programı, öğretim ve değerlendirme için daha duyarlı modellere, daha da önemlisi bu doğrultuda ilerlemeye hizmet edecek pratik çözümlere duyulan ihtiyaca cevap vermek amacıyla kaleme alınan bu kitap, eleştirel ve demokratik bir eğitimin, ancak eğitim politikası ve uygulamalarının somut görünümleriyle, yanı sıra eğitimcilerin, öğrencilerin ve bireylerin günlük yaşamlarıyla çok daha fazla ilişkilendirildiği zaman başarılı olabileceğini, bundan dolayı da eğitsel teori ve yaklaşımların okul ortamıyla gerçek bir bağlantısının olması gerektiğini, pratikteki-uygulamadaki sorunlar üzerinde odaklanmak yerine akademik uzmanlığı ön plana çıkarmanın bir çözüm getirmediğini/getirmeyeceğini, somut örnekler üzerinden, ileri sürüyor.

Kısacası elimizdeki kitabın önemi, eleştirel-demokratik eğitim modellerinin okulun günlük yaşamına nasıl uygulanabileceğiyle ilgili sorulara gene eleştirel cevaplar sunmaya, demokratik anlayışın okullar ve yerel toplumlar gibi sıradan kurumlarda gerçekten uygulanabilir olduğunu göstermeye çalışmasından kaynaklanıyor.

Demokratik Okullar kendisini daha demokratik bir eğitime adamış tüm öğretmenler için ilginç derslerle dolu bir çalısma.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Michael Freeman ın Fotoğraf Okulu 3 - Pozlama - Michael Freeman Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 12-11-2012 12:20
Michael Freeman ın Fotoğraf Okulu 4 - Dijital Kurgu - Michael Freeman Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 12-11-2012 12:20
Michael Freeman ın Fotoğraf Okulu 2 - Işık ve Işıklandırma - Michael Freeman Bilgili Kitap Tanıtımı 0 12-11-2012 12:20
Demokratik Anayasa - Aykut Çelebi Bilgili Kitap Tanıtımı 0 04-05-2012 16:22
Ve Steve Jobs Apple ı Yarattı - Michael Moritzen Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 09-12-2011 16:20Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose