AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Kültür Sanat > Kitap Tanıtımı

Almanya nın Kısa Tarihi - Mary Fulbrook

Kitap Tanıtımı
Almanya nın Kısa Tarihi - Mary Fulbrook, ve Almanya nın Kısa Tarihi - Mary Fulbrook almanya kısa tanıtım, almanya kısa özet, almanya nın özeti, almanya tarihi özet, almanya tarihinin özeti, almanya,nin özeti, almanyanın kısa tanıtımı, almanyanın kısaca tanıtımı, almanyanın tarihi özet, almanyanın tarihi özeti, almanyanın tarihi özeti, almanyayı kısaca tanıt, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
04-12-2011 14:20 Yazan: Leyll-A
Almanya'nın Kısa Tarihi - Mary Fulbrook

Almanya'nın Kısa Tarihi - Mary Fulbrook

Sponsorlu Bağlantılar

Almanya'nın Kısa Tarihi - Mary Fulbrook Almanya'nın Kısa Tarihi Kitap Özet - Mary Fulbrook Kitapları - Almanya'nın Kısa Tarihi Kitap Tanıtım - Almanya'nın Kısa Tarihi Kitap Fiyatı

Almanya'nın Kısa Tarihi - Mary Fulbrook - Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi - kitap - ATN

Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Almanya nın Kısa Tarihi - Mary Fulbrook

Almanya'nın Kısa Tarihi Kitap ÖzetiBu kitap, erken ortaçağdan günümüze Almanya tarihinin dönüm noktaları konusunda bir rehber olmayı amaçlıyor. Mary Fulbrook, sürükleyici bir üslupla kaleme aldığı bu çalışmasında geniş kapsamlı bir tarihi malzemenin sentezini yapıyor ve araştırmacıların tartışmaları ışığında toplumsal, siyasal ve kültürel unsurlar arasındaki karşılıklı ilişkileri ortaya koyuyor.*Her tarih içinde yazıldığı zamanın ürünüdür. Muzaffer milliyetçilik çağındaki milliyetçi tarihler daha çok geciken birleşme sorunuyla ilgileniyordu.

Hitler'in gölgesinde yazılan XX. yüzyıl tarihleriyse daha çok kötülüğün kökleriyle ilgilendiler.

XXI. yüzyılda, Avrupa federalizminin güçlendiği, daha küçük siyasal birimlere ve taban katılımının rolüne duyarlılık gösterildiği, ayrıca küresel sahnede yeni gerilimler ve kıvılcım noktalarının yer aldığı bir çağdaysa perspektifler yine kaymaya başlıyordu. Alman sorunundan ne kastedildiği, Alman tarihi için neyin önem taşıdığı ve neyin kendine özgü göründüğü değişiyordu. Alman geçmişinin büyüleyici zenginliği, onun çeşitli perspektiflerden ve bakış açılarından ilgi çekici kalmayı sürdüreceğini; insanı daha fazla araştırma ve tartışmaya yönelten karmaşık motiflerinin nihai ve mutlak bir yorumunun da asla olmayacağını göstermektedir.

Mary Fulbrook Cambridge ve Harvard üniversitelerinde eğitim gördü. UCL'de (University of College London) Alman tarihi profesörüdür. Avrupa tarihi konusunda yayımlanmış çok sayıda yayını vardır.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İlerlemenin Kısa Tarihi - Ronald Wright UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 09-05-2012 10:20
Fransa nın Kısa Tarihi - Roger Price UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 03-06-2012 16:22
Ateizmin Kısa Tarihi - Gavin Hyman UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 10-30-2011 12:20
Kısa Avrupa Tarihi - John Hirst UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 10-10-2011 18:21
Irkların Kısa Tarihi Mah-mud WOW 0 03-08-2010 12:56Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose