AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Kültür Sanat > Kitap Tanıtımı

Şeytanın Dna sı - Cemal İçtüzer

Kitap Tanıtımı
Şeytanın Dna sı - Cemal İçtüzer, Şeytanın Dna'sı - Cemal İçtüzer Şeytanın Dna'sı - Cemal İçtüzer Şeytanın Dna'sı Kitap Özet - Cemal İçtüzer Kitapları - Kitap Tanıtım - Kitap Fiyatları - İndirimli Kitaplar Kitap Özet Bütün günahların işlenmesinin temelinde dünya sevgisi yatar. Dünya sevgisinin temelinde de iki delik yatar. İnsanın yaratılış amacı Allahın kendi gücünü görmekten ibaret olup, ancak insanın yaratılış amacından gaflete düşerek, yaşam gayesini ve amacını iki delik için yaşaması ve bunu yaratılış amacının önüne geçirmesi dünya kuruldu kurululalı ve Şeytanın Dna sı - Cemal İçtüzer cemal içtüzer, cemal içtüzer kim, cemal içtüzer kimdir, cemal içtüzer seytanın dna sı, dna tanıtımı, seytanin dna si, seytanın dnası, ıçtüzer, şeytanin dna, şeytanın dns, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-24-2010 10:05 Yazan: UzZMaN
Şeytanın Dna'sı - Cemal İçtüzer

Şeytanın Dna'sı - Cemal İçtüzer

Sponsorlu Bağlantılar

Şeytanın Dna'sı - Cemal İçtüzer Şeytanın Dna'sı Kitap Özet - Cemal İçtüzer Kitapları - Kitap Tanıtım - Kitap Fiyatları - İndirimli Kitaplar

Kitap Özet

Bütün günahların işlenmesinin temelinde dünya sevgisi yatar. Dünya sevgisinin temelinde de iki delik yatar. İnsanın yaratılış amacı Allahın kendi gücünü görmekten ibaret olup, ancak insanın yaratılış amacından gaflete düşerek, yaşam gayesini ve amacını iki delik için yaşaması ve bunu yaratılış amacının önüne geçirmesi dünya kuruldu kurululalı Mevlânın kurmuş olduğu sistemin her devirde bozulmasına sebebiyet vermiş ve yine Mevlânın göndermiş olduğu dini bu amaca uydurmak çabası, insanların yaratılış amacıyla yaşama amacı arasında ve anlayışında derin çelişkilere ve uçurumlara yol açmıştır ve de yaşam sistem entegresinin bozulmasına sebebiyet vermiştir.


Yaradan yaratmış olduğu kâinatta en değerli varlık olan insanın geçici bir süre altı bin yılda yarattığı ve dizayn etmiş olduğu yeryüzü cennetine yerleştirmiş ve bu yeryüzü cennetinden daha mükemmel bir cennet yaratma hazırlığı ve o mükemmel cennetin tamamlanacağı süreye kadar geçici ikametkahı olan dünya yeryüzünde bir eleme ve hak kazanma sınavı yaparak orayı gerçekten layık olan kullarına atfetmiştir.


Nitekim Mevlâ her devirde kullarına Peygamberler ve kitaplar aracılığı ile gerçek cenneti ve gerçek hayatın nasıl kazanılacağı hususunu bilgilendirerek, özetle şöyle demiştir. Ey benim! sıfatlarımdan sıfat, yeteneklerimden yetenek, ilmimden ilim, verdiğim ve bu vermiş olduğum değerlerimden dolayı değer verdiğim kullarım; hoşunuza giden yeryüzü cennetinde amacınız yaşam mecburiyeti olan iki delik olmasın. Mücadele ve kazanma amacınız bu iki deliği doyurmak değil, zaten ben size bunu vermekle kendimi mükellef kıldım. Sizin asli amacınız o hoşunuza giden bağlanıp kaldığınız dünya sevgisinden ve onun yaşam güzelliğinden, sizin tahmin edemeyeceğiniz bin kat ziyadede olan Allah sevgisi ve onun mükâfatı olan gerçek cennet hayatını kazanmak asli amacınız olsun. Ümit ediyorum ki bunu aklederek kurtuluşa eresiniz.


Şeytanın Dna sı - Cemal İçtüzer


Şeytanın Dnası


Cemal İçtüzer

· İkinci Adam

· Basım Tarihi : 09 - 2010

· ISBN : 9786051280059

· Sayfa Sayısı : 380

· Etiket Fiyatı : 15.00 TL

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hatırat (1913 - 1922) Cemal Paşa - Cemal Paşa UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 05-28-2012 14:20
Şeytanın Hileleri RamizZz Tasavvuf 0 01-06-2010 18:20
Şeytanın Tuzakları Selametle Tasavvuf 0 01-06-2010 17:41
şeytanın balı..... RamizZz Hz. Muhammed (SAV) 0 01-06-2010 10:07
şeytanın mektubu Mah-mud Dini Bölüm & İslam Dünyası 0 01-04-2010 19:40Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose