AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Vee Ders.. > Dersler.. > Kimya

Tinerlerin Kullanım Alanları

Kimya
Tinerlerin Kullanım Alanları, Tinerlerin Kullanım Alanları Tinerlerin Kullanım Alanları Tiner - Tinerin Kullanım alanları Hakkında Bilğiler Sentetik Tiner (White Spirit’ten imal) Sentetik bazlı boya, astar ve verniklerin inceltilmesi için kullanılan tinerdir. Kullanıldğı ürünleri ideal oranda inceltir, uygulama yüzeyi üzerine buğu tabakası bırakmaz, ürünün iyi yayılmasını sağlar. İnceltmede kullanıldığı ürünlerde yağ bırakmaz ve bu nedenle gecikmesine yol açmaz. Uzun yağlı alkit reçinenin kullanıldığı sistemlerde çözücü solvent olarak görev yapmakla beraber; su bazlı emülsiyon boyalarda M.F.F.T'yi düşürmeye yardımcı olduğundan yüzey ve Tinerlerin Kullanım Alanları endüstriyel tiner nedir, selülozik tiner kullanım alanları, selülozik tiner nerede kullanılır, selülozik tiner nerelerde kullanılır, sentetik tiner nerede kullanılır, sentetik tiner nerelerde kullanılır, sentetik tiner white spirit, tiner kullanım alanları, tiner nerelerde kullanilir, tinerin kullanım alanları, white spirit nedir, white sprite nedir, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-04-2010 13:00 Yazan: RittyBoy
Tinerlerin Kullanım Alanları

Tinerlerin Kullanım Alanları

Sponsorlu Bağlantılar

Tinerlerin Kullanım Alanları
Tiner - Tinerin Kullanım alanları Hakkında Bilğiler

Sentetik Tiner (White Spirit’ten imal)Sentetik bazlı boya, astar ve verniklerin inceltilmesi için kullanılan tinerdir.

Kullanıldğı ürünleri ideal oranda inceltir, uygulama yüzeyi üzerine buğu tabakası bırakmaz, ürünün iyi yayılmasını sağlar.

İnceltmede kullanıldığı ürünlerde yağ bırakmaz ve bu nedenle gecikmesine yol açmaz.

Uzun yağlı alkit reçinenin kullanıldığı sistemlerde çözücü solvent olarak görev yapmakla beraber; su bazlı emülsiyon boyalarda M.F.F.T'yi düşürmeye yardımcı olduğundan yüzey gerilimi ve çatlamaları engeller.

Sentetik inşaat boyalarının ve verniklerin tüm çeşitlerinin inceltilmesinde ve bu uygulamalarda kullanılan aletlerin temizlenmesinde de kullanılır.


Hava Kurutmalı TinerBoyaların inceltilmesinde, nitroselülozun dilüe edilmesinde, metal temizleyici, kauçuk çözücüsü olarak kullanılır.


Selülozik Tiner (Toluen’den imal)Selülozik bazlı boya, astar ve verniklerin inceltilmesi için tasarlanan özel tinerdir.

Kullanıldğı ürünleri ideal oranda inceltir, uygulama yüzeyi üzerine buğu tabakası bırakmaz, ürünün iyi yayılmasını sağlar.

İnceltmede kullanıldığı ürünlerde yağ bırakmaz ve bu nedenle gecikmesine yol açmaz.

Selülozik boyalarının ve verniklerin tüm çeşitlerinin inceltilmesinde ve bu uygulamalarda kullanılan aletlerin temizlenmesinde güvenle kullanılır.Fırın Tiner (Ksilol’den imal)Fırın kurumalı boyaların inceltilmesinde, alkid reçine içeren sistemlerde ve epoksi sistemlerde çözücü olarak, polimer dilüenti, antiseptik ve fungusit solvent olarak kullanılır.


Endüstriyel Tiner (Toluen’den imal)Yüksek çözme gücüne sahip, özel solvent karışımı tinerdir.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kirecin Kullanım Alanları nelerdir? buqunasK 5n1k 0 05-16-2013 09:00
Merceklerin Kullanım Alanları nelerdir? dBuse 5n1k 0 05-07-2013 00:00
Pi sayısının kullanım alanları nelerdir? SeevalKT 5n1k 0 04-29-2013 19:05
Nanoteknolojinin Kullanım Alanları UzZMaN Fizik 0 05-28-2010 00:10
Geometrinin Kullanım Alanları giray41 Matematik 0 05-26-2010 20:31Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose