AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Vee Ders.. > Dersler.. > Kimya

Hidrojen Peroksit Nedir

Kimya
Hidrojen Peroksit Nedir, Hidrojen Peroksit Nedir Hidrojen Peroksit Nedir Hidrojen Peroksitin Tanımı - Hidrojen Peroksitin Özellikleri - Kullanım alanları - Tarihi Hakkında Bilğiler Hidrojen peroksit (H2O2) soluk mavi renkte; sulandırıldığında ise renksiz hale gelen bir bileşiktir. Hidrojen peroksitin akmazlık değeri, sudan daha yüksektir. Çok güçsüz bir asit olan bileşik; özellikle kâğıt sanayinde kâğıtlara beyaz renk vermek için üretilmektedir. Bileşik ayrıca dezenfektasyon, oksitleme, antiseptik üretimi ve roket yakıtı üretiminde de kullanılmaktadır. İnsan vücudunda bu molekülü parçalamak üzere karaciğerde üretilen ve Hidrojen Peroksit Nedir h2o2 eldesi, h2o2 kullanım alanları, h2o2 nedir, hidrojen peroksit eldesi, hidrojen peroksit kullanım alanları, hidrojen peroksit kullanımı, hidrojen peroksit nedir, hidrojen peroksit özellikleri, hidrojen peroksitin kullanım alanları, hidrojen peroksıt, peroksit kullanımı, peroksıt nedir, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
05-28-2010 23:35 Yazan: shekerkisS
Hidrojen Peroksit Nedir

Hidrojen Peroksit Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Hidrojen Peroksit Nedir
Hidrojen Peroksitin Tanımı - Hidrojen Peroksitin Özellikleri - Kullanım alanları - Tarihi Hakkında Bilğiler


Hidrojen peroksit (H2O2) soluk mavi renkte; sulandırıldığında ise renksiz hale gelen bir bileşiktir. Hidrojen peroksitin akmazlık değeri, sudan daha yüksektir. Çok güçsüz bir asit olan bileşik; özellikle kâğıt sanayinde kâğıtlara beyaz renk vermek için üretilmektedir. Bileşik ayrıca dezenfektasyon, oksitleme, antiseptik üretimi ve roket yakıtı üretiminde de kullanılmaktadır.


İnsan vücudunda bu molekülü parçalamak üzere karaciğerde üretilen katalaz adlı bir enzim yer almaktadır. Bu enzim, hidrojen peroksit molekülünü parçalayarak su ve oksijen molekülü eldesi sağlar.


Tarihi

Hidrojen peroksit ilk defa 1818 yılında Fransız kimyacı Louis Jacques Thénard tarafından baryum peroksitin nitrik asit ile bileşiğe sokulmasıyla elde edilmiştir.[1] Üretildikten sonra, uzun süre boyunca bileşiğin kararsız olduğuna inanıldı. 19. yüzyılın sonunda Petre Melikishvili ve öğrencisi L. Pizarjevski bileşiğin doğru formülünün H-O-O-H şeklinde olduğunu gösterdi.


Hidrojen Peroksit Nedir

Hidrojen peroksitin farklı hallerde atom bağları arasındaki açılar.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
RAP Nedir Hip Hop Nedir Vede TarzLarı Nedir ? [FULL DeTaY anLatım ] dBuse 5n1k 0 06-12-2013 09:00
Hidrojen - John S. Rigden UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 04-06-2013 18:20
Alternatif Yakıt - Hidrojen giray41 Fizik 0 09-11-2010 02:15
Hidrojen Bombası UzZMaN Kimya 0 06-22-2010 19:25
Hidrojen Depolama TUtHiii Kimya 0 06-17-2010 11:45Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose