AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Kadın Sağlığı

Akut Vajinit Nedir

Kadın Sağlığı
Akut Vajinit Nedir, ve Akut Vajinit Nedir akut vaginit, akut vaji, akut vajinal, akut vajinit, akut vajinit belirtileri, akut vajinit hastalığı, akut vajinit ne demek, akut vajinit neden olur, akut vajinit nedir, akut vajinit tedavisi, akutvajınıt, vajinal akut, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
08-11-2010 14:30 Yazan: TUtHiii
Akut Vajinit Nedir

Akut Vajinit Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Akut Vajinit Nedir akut vajinit - akut vajinit nedir - akut vaginit - akut vajinit tedavisi - akut vajinit belirtileri - akut vajinit ne demek - kadın hastalıkları akut vajinit ne demek
Vajinit genellikle bir enfeksiyonun neden olduğu iltihaplanmadır. Vajinit başka nedenlerle ortaya çıkabilirse de cinsel ilişkiyle de bulaşabilir. Bu yüzden tedavi olması için eşinizi de bir enfeksiyon durumunuz olduğu konusunda uyarmanız gerekir. Belki onun da tedavi olması gerekebilir. Belirtiler geçene kadar cinsel ilişkide bulunmayın. Yaygın görülen vajinit türleri: trikomoniasis, mantar enfeksiyonları ve özgül olmayan vajinitistir.


Trikomoniasis: Bu enfeksiyona bir parazit neden olur. Hiçbir bulgu görünmeyebilir veya kokulu, yeşilimsi san, bazen köpüklü bir akıntınız olabilir. Trikomoniasis genellikle cinsel ilişki yoluyla bulaşırsa da, tuvaletlerden, kullanılmış ıslak havlu veya mayodan da geçebilir.


Mantar Enfeksiyonları: Bu tür enfeksiyonlara bir mantar neden olur. Başlıca semptom kaşıntıdır, ama lor peyniri görünüşünde beyaz bir akıntı da olabilir. Hamileyseniz veya şeker hastası iseniz, eğer antibiyotik, kortikosteroid ilaçlar veya doğum kontrol hapı kullanıyorsanız yahut demir eksikliğiniz varsa mantar enfeksiyonlarının gelişmesi daha kolaydır.


Özgül Olmayan Vajinit: Bu türe daha çok bakteriyel vajinit denir. Aralarında “Gardnerella Vaginalis”in de bulunduğu çeşitli organizmaların ortaya çıkadığı düşünülen bir rahatsızlıktır. Birçok kadında hiçbir bulgu görünmeyebilirse de, bazılarında vajina duvarlarını kaplayan beyaz veya grimsi. balık kokulu bir akıntı ortaya çıkabilir.


Belirtiler

# Vajinadan olağan dışı bir akıntı;

# Kaşıntı, tahriş;

# Cinsel ilişki sırasında acı duymak;

# Alt karın bölgesinde ağrı;

# Vajinal kanama.


Vajniit Tedavisi: İlaç tedavisidir. Ancak, hem kadının hem de er-(Terbiyeden-Yoksunum)-keğin birlikte tedavi görmeleri ve tedavi sırasında cinsel bir-(Terbiyeden-Yoksunum)-leşimden kaçınılması gerekmektedir.

Korunma: Her iki vajinitte de temizliğe son derece büyük önem verilmelidir. Hijyenik tutulması gerekir Ve tedavi sırasında eşler arası birleşme olmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Akut lÖsemİler ve belİrtİlerİ nedir? Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-08-2010 16:00
Akut gastrİt nedir? Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-08-2010 07:00
Korozİv akut gastrİt nedir? Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-08-2010 03:00
Akut Vajinit Hastalığı giray41 Kadın Sağlığı 0 07-23-2010 00:18
Akut Stres Bozukluğu Nedir Bilgili Genel Sağlık 0 05-13-2010 09:45Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose