AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Dini Bölüm & İslam Dünyası > İslami Sorular&Cevapları

Ne Zaman Besmele Çekilir? NE ZAMAN BESMELE ÇEKİLMELİDİR?

İslami Sorular&Cevapları
Ne Zaman Besmele Çekilir? NE ZAMAN BESMELE ÇEKİLMELİDİR?, Ne Zaman Besmele Çekilir? NE ZAMAN BESMELE ÇEKİLMELİDİR? besmele ne zaman çekilir, euzu besmele nezaman çekilir, besmele çekmenin zamanı varmı Farz olduğu yerler: Hayvan keserken, Besmele çekmek farzdır. Besmelesiz kesileni yemek haramdır. Vacib olduğu yerler: Namaz dışında Fatiha okumaya başlarken Besmele çekmek vacibdir. Şafii mezhebindeyse, her zaman Fatiha okurken Besmele çekmek farzdır. Sünnet olduğu yerler: Namazda her rekâtta Fatiha’dan önce, gusletmeye ve abdest almaya, yiyip içmeye, mektup yazmaya ve her faydalı işe başlarken Besmele çekmek ve Ne Zaman Besmele Çekilir? NE ZAMAN BESMELE ÇEKİLMELİDİR? 1 gün içerisinde nerelerde besmele çekeriz, besmele nerelerde çekilir, bir gün içerisinde nerelerde besmele çekeriz, bir gün içerisinde nerelerde besmele çekilir, bir gün içinde nerelerde besmele çekeriz, bir gün içinde nerelerde besmele çekilir, bir günde nerelerde besmele çekeriz, bir günde nerelerde besmele çekilir, birgün içerisinde nerelerde besmele çekeriz, euzu besmele nerelerde çekilir, gün içinde besmele nerelerde çekilir, nerelerde besmele çekilir, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
08-16-2011 03:02 Yazan: buqunasK
Ne Zaman Besmele Çekilir? NE ZAMAN BESMELE ÇEKİLMELİDİR?

Ne Zaman Besmele Çekilir? NE ZAMAN BESMELE ÇEKİLMELİDİR?

Sponsorlu Bağlantılar

besmele ne zaman çekilir, euzu besmele nezaman çekilir, besmele çekmenin zamanı varmı

Farz olduğu yerler:


Hayvan keserken, Besmele çekmek farzdır. Besmelesiz kesileni yemek haramdır.

Vacib olduğu yerler:


Namaz dışında Fatiha okumaya başlarken Besmele çekmek vacibdir. Şafii mezhebindeyse, her zaman Fatiha okurken Besmele çekmek farzdır.

Sünnet olduğu yerler:


Namazda her rekâtta Fatiha’dan önce, gusletmeye ve abdest almaya, yiyip içmeye, mektup yazmaya ve her faydalı işe başlarken Besmele çekmek sünnettir. Namaz dışında, Fatiha’dan başka bir sure okumaya başlarken de, Besmele çekmek sünnettir.

Müstehab olduğu yerler:


Namazda, Fatiha ile zamm-ı sure arasında Besmele çekmek, caiz veya müstehabdır.

Mubah olduğu yerler:


Yürümeye, oturmaya, kalkmaya ve her mubah işe başlarken Besmele çekmek mubahtır.

Mekruh olduğu yerler:


Avret yerini açarken, necaset bulunan yere girerken, Berae suresini önceki sureye bitişik okurken, sigara içmeye ve bunun gibi kötü kokulu, mesela soğan, sarımsak gibi şeyleri yemeye başlarken ve sakal tıraşı olmaya başlarken Besmele çekmek mekruhtur.

Haram olduğu yerler:


Haram işlemeye başlarken Besmele çekmek haramdır. Haramlığını kabul ederek yaparsa haram olur, harama önem vermeden veya helal kabul ederek yaparsa küfür olur.

Küfür olduğu yerler:


Bizzat kendisi haram olan mesela, şarap içmek, zina etmek, domuz eti yemek gibi haram olan işleri yapmaya başlarken, Besmele çekmek küfür olur. Burada, haramı helal saydığından veya harama önem vermediğinden dolayı küfür oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tevbe Suresinde neden Besmele yoktur? Harrby Kuran-ı Kerim 0 02-12-2010 22:29
Besmele Selametle Dini Bölüm & İslam Dünyası 0 01-04-2010 19:38
Hırz-ı Besmele-i Şerif Duası Vodafone Dini Bölüm & İslam Dünyası 0 12-04-2009 18:37
Besmele mikroskopla incelendi Vodafone Dini Bölüm & İslam Dünyası 0 12-04-2009 18:20
****besmele**** Turkcell Resimli Aşk Sözleri 0 12-02-2009 13:46Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose