AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Hastalık Çeşitleri

Su Çiçeği Hastalığı ve Tedavisi

Hastalık Çeşitleri
Su Çiçeği Hastalığı ve Tedavisi, Su Çiçeği Hastalığı ve Tedavisi Su Çiçeği Hastalığı ve Tedavisi su çiçeği aşısı - su çiçeği belirtileri - su çiçeği bitkisel tedavi - su çiçeği hastalığı - su çiçeği tedavisi Suçiçeği (veya varisella), herhangi bir yaşta ortaya çıkabilen ancak en sık olarak çocuklarda görülen bir bulaşıcı hastalıktır. Bu hastalığın tipik özellikleri ateşle seyretmesi ve deride ortaya çıkan kabartılardır. Bu kabartıların birkaç saat içinde, içi saydam sıvıyla dolu kesecikler haline gelmesi ayırıcı özelliklerindendir. Suçiçeğinin çocukluk cağındaki ve Su Çiçeği Hastalığı ve Tedavisi su ciceginin bitkisel tedavisi, su çiçegi bitkisel, su çiçeği bitkisel tedavi, su çiçeği bitkisel tedavisi, su çiçeği için bitkisel çözümler, su çiçeği tedavisi bitkisel, su çiçeğinde bitkisel tedavi, su çiçeğine bitkisel çözüm, yetiskinlerde su cicegi, yetiskinlerde su cicegi tedavisi, yetişkinlerde su çiçeği bitkisel tedavisi, yetışkinlerde su çiçegi belirtileri, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
10-06-2010 12:30 Yazan: TUtHiii
Su Çiçeği Hastalığı ve Tedavisi

Su Çiçeği Hastalığı ve Tedavisi

Sponsorlu Bağlantılar

Su Çiçeği Hastalığı ve Tedavisi su çiçeği aşısı - su çiçeği belirtileri - su çiçeği bitkisel tedavi - su çiçeği hastalığı - su çiçeği tedavisi

Suçiçeği (veya varisella), herhangi bir yaşta ortaya çıkabilen ancak en sık olarak çocuklarda görülen bir bulaşıcı hastalıktır. Bu hastalığın tipik özellikleri ateşle seyretmesi ve deride ortaya çıkan kabartılardır. Bu kabartıların birkaç saat içinde, içi saydam sıvıyla dolu kesecikler haline gelmesi ayırıcı özelliklerindendir.

Suçiçeğinin çocukluk cağındaki belirtileri

Enfeksiyondan sonra 14 ila 21 günlük bir kuluçka devresi vardır ve daha sonra çocuk ateşlenir ya da hafif bir titreme görülür veya kusma ile sırt ve bacaklarda ağrı gibi şikayetlerle kendini daha hasta hissedebilir. Hemen hemen ayni zamanda, sırt ve göğüste, bazen de alin çevresinde ve daha nadiren kol ve bacaklarda çok sayıda kırmızı ve kaşıntılı kabartı oluşur. Bu kabartılar birkaç saat içinde saydam bir sıvıyla dolu kesecikler haline gelir. Bu keseciklerin görülmesi birkaç gün devam eder ve ikinci günden itibaren içerikleri irine dönüşüp, bir iki gün içinde patlayabilir ya da kuruyup büzüşerek tepelerinde kahverengimsi kabuklar oluşur. Bu küçük kabuklar bir haftaya varmadan pullanarak dökülür ve iyileşme tamamlanır.

Hasta çocuk döküntünün görülmesinden itibaren bir hafta sureyle ya da kesecikler kuruyuncaya değin bu hastalığı geçirmemiş çocuklardan tecrit edilmelidir. Ancak kabukların dökülmesini beklemeye gerek yoktur.


Kış ve ilkbaharın ilk ayları suçiçeğinin yaygın olarak görüldüğü aylardır. Yetişkinler ve ergenlik çağındakiler, çocuklara kıyasla daha ağır hastalık riski altındadırlar. ağrı, ateşin suresi, kırıklık, kaşıntı gibi belirtiler daha şiddetli olur, döküntü daha geniş alana yayılır ve daha uzun surede iyileşir ve hastalığın seyri daha uzun olur. Ayrıca, suçiçeği olan yetişkinler ve gençler için şiddetli komplikasyon riski daha yüksektir.

Suçiçeği Tedavisi

Tedavi hem belirtilere yönelik hem de etkene yönelik yapılabilir. Belirtileri hafifletmek için antipretikler ya da sistemik antihistaminikler kullanılabilir. bağışıklık sorunu olan ya da enfeksiyon ve komplikasyonları açısından risk altında bulunan çocukların Varicella zoster enfeksiyonu tedavisinde antiviral ajanlar kullanılabilir. Uygulama döküntülerin ortaya çıkmasını takiben ilk 24 saat içinde ve 2 yaşından büyük çocuklarda yapılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Epilepsi Hastalığı Nedir - Epilepsi Hastalığı ve Tedavisi dBuse Genel Sağlık 0 07-14-2012 23:40
Frengi Hastalığı ve Tedavisi UzZMaN Hastalık Çeşitleri 0 10-06-2010 17:30
Menenjit Hastalığı ve Tedavisi UzZMaN Hastalık Çeşitleri 0 10-06-2010 12:32
Su Çiçeği Belirtileri - Su Çiçeği Tedavisi Bilgili Çocuk Sağlığı 0 06-13-2010 10:39
Su Çiçeği Tedavisi Bilgili Bulaşıcı Hastalıklar 0 12-22-2009 14:19Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose