AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Hastalık Çeşitleri

Göz İltihabı

Hastalık Çeşitleri
Göz İltihabı, Göz İltihabı Göz İltihabı Göz İltihap Tedavisi - Behçet Hastalığı - Göz içi İltihabı Gözün içi de iltihaplanabiliyor, gözün dışı kadar. Gözün içinin iltihabı küçük, yani hafif ya da ağır olabiliyor. Bu gerçekten tedavi edilmesi gereken, doktor kontrolü altında olması gereken bir hastalık. Çünkü tedavi düzgün yapılmadığında veya tedavide gecikildiğinde görme kaybına, gözün kaybına kadar neden olabilen bir hastalık. Bunun da çok çeşitli sebepleri var, ama Türkiye’de en önemli neden; Behçet hastalığı. Behçet hastalığı, vücudun ve Göz İltihabı göz hastalığı çeşitleri, göz iltihabı çeşitleri, göz iltihabının çeşitleri, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
07-14-2010 19:00 Yazan: giray41
Göz İltihabı

Göz İltihabı

Sponsorlu Bağlantılar

Göz İltihabı Göz İltihap Tedavisi - Behçet Hastalığı - Göz içi İltihabı
Gözün içi de iltihaplanabiliyor, gözün dışı kadar. Gözün içinin iltihabı küçük, yani hafif ya da ağır olabiliyor. Bu gerçekten tedavi edilmesi gereken, doktor kontrolü altında olması gereken bir hastalık. Çünkü tedavi düzgün yapılmadığında veya tedavide gecikildiğinde görme kaybına, gözün kaybına kadar neden olabilen bir hastalık.


Bunun da çok çeşitli sebepleri var, ama Türkiye’de en önemli neden; Behçet hastalığı. Behçet hastalığı, vücudun korunma sisteminin, bağışıklık sisteminin bozulmasıyla ilgili bir hastalık.


Onun için sadece gözde değil, ciltte, ağızda, akciğerlerde, beyinde birçok bölgede problem çıkarabiliyor, çünkü esas olarak damarları etkiliyor. Damar olan her yerde problem olabiliyor, ama gözdeki belirtileri son derece ağır ve etkili oluyor.


Behçet hastalığı denilmesinin sebebi, ilk tanımlayan kişinin, bir Türk hekimi olması; Dr. Hulusi Behçet, bu yüzden onun adıyla anılıyor.


Bu, gerçekten uzmanlık isteyen bir iş, gerçekten bu hastalığı olan bir kişinin, hep göz hekiminin ve romatologun ya da bir dahiliye hekiminin kontrolünde bulunması lazım; çünkü zaman zaman tekrarlamalar olabiliyor.alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Gebelikte Diş Eti İltihabı SeevalKT Genel Sağlık 0 07-02-2012 23:40
Mide İltihabı Bilgili Hastalık Çeşitleri 0 09-28-2010 02:00
Dış Kulak İltihabı giray41 Çocuk Sağlığı 0 09-19-2010 23:35
Kıl Dibi İltihabı TUtHiii Hastalık Çeşitleri 0 07-14-2010 01:36
Diş İltihabı Vodafone Sağlık 0 12-04-2009 22:38Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose