AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Hamilelik

Hamilelikte Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur?

Hamilelik
Hamilelikte Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur?, ve Hamilelikte Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur? bebek cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur, bebek cınsiyetı, bebek cınsıyetı kacıncı hafta bellı olur, bebeklerin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur, bebeklerın cınsıyetı, bebeğin cinsiyeti kaçıncı hafta belli olur, bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur, bebeğin cinsıyetı kaçıncı hafta, gebelikte cinsiyet kaçıncı haftada belli olur, gebelikte cinsîyet, kaçıncı ayda cinsiyet belirlenir, çocuğun cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
03-26-2011 19:52 Yazan: buqunasK
Hamilelikte Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur?

Hamilelikte Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur?

Sponsorlu Bağlantılar

bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur, Bebeğin cinsiyeti nasıl belirlenir, bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda belli olur


Cinsiyetin ortaya çıkmasına sebep olan şey kromozomlardır. İnsanda bulunan 46 kromozomdan iki tanesi cinsiyet kromozomudur. Erkeklerde XY, kadınlarda ise cinsiyet kromozomu XX olarak belirtilir. Buradan da anlaşılacağı üzere, Y kromozomu erkeklik, X kromozomu ise kadınlık genlerini taşımaktadır.


Bebeğin cinsiyeti, erkek ve kadından gelen kromozom çifti ile oluşur. Kadınlarda hep X kromozomu mevcuttur, çünkü yumurtlama sırasında bayandaki eşey hücresi ikiye ayrılır, ama her iki parçası da X kromozomu taşımaktadır. Erkekte ise ikiye ayrılan eşey hücresi, iki farklı seçeneğe sahiptir, çünkü erkekte X ve Y kromozomları içeren iki farklı sperm oluşur.


Kadında hep X, erkekte ise X veya Y kromozomuyla birleşip bebeğin cinsiyetini belli etmektedir. Kadındaki X kromozomu ile erkekteki X kromozomunu içeren sperm birleştiğinde doğacak bebek kız olacaktır. Eğer erkekten Y kromozomu içeren spermle birleşirme olursa, bu kez doğacak çocuk erkek olacaktır. Yani doğacak çocuğun cinsiyeti erkekten gelen kromoza bağlı olduğu için, bebeğin cinsiyeti döllenme sırasında erkek spermi tarafından belirlenir.

[color="red"]Anne Karnında Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme:


Gebelikte bebeğin cinsiyeti, ancak gebelikte 4. ay içinde anlaşılabilir. Çoğunlukla 14. ve 16. haftalar arasında uzman bir gözlemci, ultrasonda bebeğin cinsiyetini saptayabilir. 12. hafta ile 14. hafta arasında da bebeğin cinsiyetini saptamak bazı durumlarda mümkün olabilir. Kaliteli bir ultrason cihazı ve uzman doktor, 13. haftada bebeğin cinsiyetini saptayabilir.[/size]

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
2013 Hac Kuraları Ne Zaman Belli Olacak? buqunasK Gündemden Başlıklar 0 03-28-2013 00:00
Hamilelikte 3. Hafta Ne Olur? SeevalKT Bayan Sağlık 0 04-03-2011 15:21
Hamilelikte Neden Mide Bulantısı Olur? buqunasK Bayan Sağlık 0 03-31-2011 20:00
İdrar Testinde Hamilelik Ne Zaman Belli Olur? SeevalKT Bayan Sağlık 0 03-31-2011 19:55
Hamilelik nasıl belli olur ? UzZMaN Bakım Güzellik 0 11-20-2010 02:02Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose