AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Hamilelik

Doğumdan Sonra Karın Şişliği

Hamilelik
Doğumdan Sonra Karın Şişliği, Doğumdan Sonra Karın Şişliği Doğumdan Sonra Karın Şişliği doğumdan sonra karın - doğumdan sonra karın ağrısı - doğumdan sonra karın sarkması - doğumdan sonra karın şişliği - karın germe ameliyatı - karın germe ameliyatları - karın germe estetiği - karın germe hareketleri - karın şiliği için hareketler Doğum sonrası sarkan gevşeyen karın bölgesini gerdirme ameliyatı olan karın germe ameliyatıyla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlere sunuyoruz Karın germe karın bölgesindeki fazla derinin ve yağ dokularının ve Doğumdan Sonra Karın Şişliği dogumdan sonra karin siskinligi, dogumdan sonra karin sisligi, dogumdan sonra karin sismesi, doğum sonrası karın şişliği, sezeryan doğum sonrası karın şişliği, sezeryan doğumdan sonra karın şişliği, sezeryan karın şişliği, sezeryan sonrasi karin sisligi, sezeryan sonrası şişlik, sezeryandan sonra karin sisligi, sezeryandan sonra karın şişmesi, sezeryandan sonra şişlik, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
08-26-2010 13:40 Yazan: Leyll-A
Doğumdan Sonra Karın Şişliği

Doğumdan Sonra Karın Şişliği

Sponsorlu Bağlantılar

Doğumdan Sonra Karın Şişliği doğumdan sonra karın - doğumdan sonra karın ağrısı - doğumdan sonra karın sarkması - doğumdan sonra karın şişliği - karın germe ameliyatı - karın germe ameliyatları - karın germe estetiği - karın germe hareketleri - karın şiliği için hareketlerDoğum sonrası sarkan gevşeyen karın bölgesini gerdirme ameliyatı olan karın germe ameliyatıyla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlere sunuyoruz


Karın germe karın bölgesindeki fazla derinin ve yağ dokularının çıkartılması ile birlikte karın duvarı kaslarının gerginleştirilmesi ameliyatıdır. Doğumlar sonucu karın derisinde sarkma ve çatlaklar karın içi organları çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme oluşmaktadır. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle birlikte karın bölgesinde yağ toplanmaları meydana gelir. Abdominoplasti ameliyatı sarkmış ve çatlamış karın derisini germenin yanı sıra karın duvarı kaslarını da gerginleştirerek deforme olmuş karın görünümünü düzelten bir işlemdir.


Ameliyatın planlanmasında karın derisinin elastikiyeti derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan miniabdominoplasti yada liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir.


Karın germe ameliyatında külot çizgisinin altından yapılan bir kesi ile göbek deliğine kadar deri ve deri altı yağ dokuları bütünüyle bir elips şeklinde çıkartılır. Göbek deliği üzerindeki deri kaburga kemikleri hizasına kadar serbestleştirip aşağı doğru çekilir.


Gevşemiş kaslar ve kaslar üzerindeki karın duvarı zarlarına (fasia) toplayıcı dikişler konularak karın duvarı gerginleştirilir. Göbek aynı yerinde muhafaza edilmekle birlikte gerilen karın derisinden açılan yeni bir göbek deliğine dikilir. Aşağı çekilen karın derisi kilot çizgisi altındaki kesiye 3 tabaka halinde dikilir. İçeride birikebilecek kan ve vücut sıvılarını toplamak için drenler konulur.Bu operasyonda hastaların büyük bir çoğunluğunda bel kenarlarına liposuction da yapılmaktadır.


Ameliyat soncunda sezeryan ameliyatı izi seviyesinde ancak her iki yanda leğen kemiklerine doğru uzanan bir dikiş hattı oluşmaktadır.


Karın derisinde sarkma ve göbek altı bölgesinde yağ toplanması olan hasta


Çizgili yerlerden kesiler yapılır ve gölgeli bölgedeki deri karın duvarından ayrılır


Karın duvarını gerginleştirmek için cerrah dokuları ve kasları iç dikişlerle sıkılaştırır


Göbek altındaki deri fazlalığı çıkartılır


Operasyon sonrası hasta daha küçük ve gergin bir karına sahip olur


Karın germe ameliyatı olmak isteyen kadınlar gelecekte doğum yapmayı düşünüyorlar ise bu ameliyatı doğumlardan sonra planlamalıdır. Çünkü bu ameliyattan sonra doğum yapılır ise karın derisi ve karın duvarı kasları gebelik esnasında yeniden deforme olacaktır.


Karın germe ameliyatı planlanan bir kişinin kilolu ise zayıflaması ve ideal kilosuna düşmesi tercih edilmektedir. Kilolu hastalarda karın derisi kalınlığı da fazla olduğundan normal kilodaki hastalar kadar derinin gerilmesi mümkün olmayacak ve aynı derecede güzel sonuçlar elde edilemeyecektir. Ayrıca kilolu hastalarda yara iyileşmesi problemleri (dikiş hattından yağ akıntıları) daha sıktır. Karın germe ameliyatlarında yara iyileşmesini olumsuz etkileyen faktörlerden biri de sigara kullanımıdır. Hastaların tercihen ameliyattan 3 hafta önce sigarayı bırakmaları önerilmektedir.


Karın germe ameliyatı ortalama 25-3 saat süren bir işlemdir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Hasta aynı gün yada bir gece hastanede kaldıktan sonra ameliyatın ertesi günü evine dönebilir. Drenler 48 ile 72 saatte çıkartılır. Dikişler ise 12 ile 14. günlerde alınır. Hastanın özellikle ilk bir hafta içinde dikiş hattında gerginlik oluşturmamak için bir miktar eğilerek yürümesi ve yatarken de dik pozisyonda yatmaması önerilir. Ameliyat sonrası dikiş hattından bir miktar erimiş yağ ve vücut sıvılarının akması küçük alanlarda dikiş açılmaları normal kabul edilmektedir. Bu durum günlük pansumanla kendiliğinden iyileşecektir.


Ameliyat sonrası ikinci haftadan sonra hafif egzersizler önerilmekle birlikte ağır egzersiz ve sporlardan 3 ay süreyle uzak kalmak gerekir.

alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Doğumdan Sonra - Robin Barker UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 10-06-2011 12:21
Karın Şişliği - Sişkinliği Ve Nedenleri shekerkisS Genel Sağlık 0 07-12-2010 12:42
Karın şişliği neden olur? ChAtlackGirlL Genel Sağlık 0 05-11-2010 17:26
Doğumdan Sonra Yıkanma Bilgili Kadın Sağlığı 0 12-13-2009 17:54
Doğumdan Sonra... Vodafone Sağlık 0 12-04-2009 22:36Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose