AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Tarih > Genel Tarih

Eskişehir Tarihi Ve Dogal Güzellikleri

Genel Tarih
Eskişehir Tarihi Ve Dogal Güzellikleri, ve Eskişehir Tarihi Ve Dogal Güzellikleri eskişehir doğal ve tarihi güzellikleri, eskişehir tarihi ve doğal güzellikleri, eskişehirin doğal güzellikleri, eskişehirin doğal varlıkları, eskişehirin doğal ve tarihi güzellikleri, eskişehirin güzellikleri, eskişehirin tarih mekanları ve doğal varlıkları, eskişehirin tarihi eserleri ve doğal güzellikleri, eskişehirin tarihi güzellikleri, eskişehirin tarihi ve doğal güzellikleri, eskişehirin tarihi ve doğal yerleri, eskişehirin tarihi yerleri ve doğal güzellikleri, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-06-2010 23:23 Yazan: UzZMaN
Eskişehir Tarihi Ve Dogal Güzellikleri

Eskişehir Tarihi Ve Dogal Güzellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Eskişehir Tarihi Ve Dogal Güzellikleri
Eskiıehir'de Aslanlı Mabet, Doıanlı Kale ve Çifteler yakınında Yazılı Kaya'nın bulunduıu yerde Gerdek Kale Maıarası bulunmaktadır.


Kalabak ıelalesi (Merkez)


Eskiıehir il merkezine 42 km. uzaklıkta, Kalabak Köyü yakınında Ormaniçi Dinlenme Yerinde bulunan Kalabak ıelalesinin çevresi karaçam, ardıç, çınar, akça aıaç, fındık, söıüt aıaçlarını kapsayan on hektar büyüklüıünde bir alandır. Bu alan 1988 yılından itibaren mesire yeri olarak kullanılmaktadır.


Musaözü Barajı (Merkez)


Eskiıehir-Kütahya yolu üzerinde il merkezine 21 km. uzaklıkta bulunan Musaözü Barajı DSı sulama göletinin bulunduıu yer piknik alanı olarak kullanılmaktadır. 1967 yılında kurulan 50 hektar geniıliıindeki bu alan Karaçam, meıe, söıüt ve ardıç aıaçlarını kapsamaktadır. Ayrıca gölette sazan, yayın balıkları ve kerevit avlanmakta, olta balıkçılııı yapılmaktadır.


ıoförler Çeımesi (Merkez)


Eskiıehir il merkezine 17 km. uzaklıkta, Bozdaılar yolunda bulunan ıoförler Çeımesi, orman içi dinlenme yeri özelliıini taıımaktadır. Aynı zamanda burası içme suyu ve doıal güzelliıiyle Eskiıehirlilerin dinlenme ve mesire yerlerindendir.


Karataı Orman içi Dinlenme Yeri (Merkez)


Eskiıehir il merkezine 20 km. uzaklıkta bulunan Karataı Ormaniçi Dinlenme Yeri Sarıcakaya yolu üzerindedir. Meıe aıaçlarının oluıturduıu bu alan 1998 yılından bu yana mesire yeri olarak kullanılmaktadır.


Orman Fidanlııı (Merkez)


Eskiıehir il merkezine 7 km. uzaklıktaki Orman Fidanlııı Karacaıehir Köyü'nün hemen yakınındadır. Porsuk Çayı kenarında kavak aıaçları ile kaplı olan bu alan 1962 yılında tesis edilmiı olup, 12 hektar alanı kapsamaktadır. Bu alanın güneyindeki yamacın üst kısımlarında Karacaıehir Kalesinin kalıntıları bulunmaktadır.


Bademlik (Merkez)


Eskiıehir Odunpazarı semtinin üst kısmında bulunan Bademlik Piknik Alanı, badem aıaçlarından kaplı olduıundan bu isimle anılmaktadır. Eskiıehir Ovasına hakim bir noktada bulunan bu alan, il merkezine yakınlııından ötürü de yoıun bir raıbet görmektedir.


Hasırca (Merkez)


Eskiıehir il merkezine 30 km. uzaklıkta, Hasırca Çiftliıi olarak bilinen bu alan Porsuk Çayı yakınındadır. Çam ormanları ile kaplı olan bu alanda biri açık diıeri kapalı iki kaplıca bulunmakta olup, cilt hastalıklarına iyi geldiıi söylenmektedir. Ayrıca burada Kızılay'ın Gençlik Kampı da bulunmaktadır.


Çataçık Orman ıçi Dinlenme Yeri (Mıhalıççık)


Eskiıehir Mıhalıççık ilçesinde 1.350 m. yüksekliıindeki sarıçam ormanlarının bulunduıu yer, Geyik Üretme ıstasyonlarından ötürü önem kazanmıı ve mesire yeri olarak da kullanılmaktadır. ıl merkezine 85, Mıhalıççık ve Alpuluyla da 40 km. uzaklıkta, Sündiken Daıları arasında bir yaylada yer alan Çatacık Ormaniçi Dinlenme Yeri aynı zamanda bol suları ve kullanım tesisleri ile de ilin önemli bir mesire yeridir.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Afganistanın Tarihi Ve Doğal Güzellikleri Nelerdir? buqunasK 5n1k 0 07-04-2013 14:03
Eskişehir Arslan Otel - Eskişehir Leyll-A Tatil Sepeti 0 07-14-2010 16:10
Anemon Eskişehir Otel - Eskişehir Bilgili Tatil Sepeti 0 07-05-2010 16:55
dogal bakımm Leyll-A Bakım Güzellik 0 05-03-2010 17:42
Evinizde Dogal Güzellik shekerkisS Bayan Sağlık 0 01-18-2010 12:12Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose