AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Mantar enfeksiyonuna ne iyi gelir

Genel Sağlık
Mantar enfeksiyonuna ne iyi gelir, Mantar enfeksiyonuna ne iyi gelir Mantar enfeksiyonu hem kadınlarda hem de erkeklerde rastlanılanilen fungal bir enfeksiyon türüdür. Bununla birlikte mantar enfeksiyonları genellikle vajina da daha sık olarak gözlemlenir. Mantar enfeksiyonunun nedeni Candida Albican adı verilen mantarlardır. Kadınların %75'i hayatlarının bir döneminde mantar enfeksiyonu ile karşılaşır. Vajinal enfeksiyonun oluşmasına neden olan birçok etmen bulunmaktadır. Hamilelik, diyabet, oral doğum kontrol yöntemleri, bazı antibiyotikler ve steroitler vajinal enfeksiyonları tetikler. Ayrıca vajinal mantar enfeksiyonu riski menapozdan sonra artış gösterir. ve Mantar enfeksiyonuna ne iyi gelir asit borik mantar, genital mantara ne iyi gelir, mantar a ne iyi gelir, mantar enfeksiyonuna ne iyi gelir, mantar ne iyi gelir, mantara ne iyi gelir, vajinada mantar ne iyi gelir, vajinada mantara ne iyi gelir, vajinadaki mantara ne iyi gelir, vajinal mantar ne iyi gelir, vajinal mantara ne iyi gelir, vajına mantarına ne ıyı gelır, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
01-02-2011 03:35 Yazan: Bilgili
Mantar enfeksiyonuna ne iyi gelir

Mantar enfeksiyonuna ne iyi gelir

Sponsorlu Bağlantılar


Mantar enfeksiyonuna ne iyi gelir


Mantar enfeksiyonu hem kadınlarda hem de erkeklerde rastlanılanilen fungal bir enfeksiyon türüdür. Bununla birlikte mantar enfeksiyonları genellikle vajina da daha sık olarak gözlemlenir. Mantar enfeksiyonunun nedeni Candida Albican adı verilen mantarlardır. Kadınların %75'i hayatlarının bir döneminde mantar enfeksiyonu ile karşılaşır.

Vajinal enfeksiyonun oluşmasına neden olan birçok etmen bulunmaktadır. Hamilelik, diyabet, oral doğum kontrol yöntemleri, bazı antibiyotikler ve steroitler vajinal enfeksiyonları tetikler. Ayrıca vajinal mantar enfeksiyonu riski menapozdan sonra artış gösterir. Vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı birçok doğal çare bulunmaktadır.

Probiyotikler mantar enfeksiyonlarına karşı kullanılan en etkili doğal tedavileriden birisidir. Probiyotikler vajinada ve sindirim yolunda bulunan küçük mikroorganizmalardır. Oral yolla veya vajinal fitil ile alınan probiyotikler vajinal mantar enfeksiyonuna karşı oldukça etkilidir. Bununla birlikte vajinal fitillerin bulunması oldukça zor olabilir.

Borik asit de vajinal mantar enfeksiyonuna karşı kullanılan diğer bir doğal ilaçtır. Antifungal özellik taşıyan borik asit hafif bir antiseptik niteliğindedir. Borik asit genellikle vajinal fitil yolu ile alınır ve mantar enfeksiyonu bulunan kişilere iki hafta süre ile günde 600 mg. borik asit alımı önerilir. Borik asit tedavisi yapılan araştırmalara göre diğer oral antifungal ilaçlara oranla daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Çay ağacı yağı da vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı oldukça etkilidir. Vajinal bölgeye topikal olarak uygulanan çay ağacı yağı mantar enfeksiyonu belirtilerinin azaltılmasına katkı sağlar. Bununla beraber çay ağacı yağının mantar enfeksiyonu üzerindeki etkilerine ilişkin bilinen bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Eğer vajinal mantar enfeksiyonunuz olduğunu düşünüyorsanız rahatsızlığın belirtilerine dikkat edin. Vajinal mantar enfeksiyonu genellikle vajina bölgesinde yanma ve kaşıntı hissine neden olur. Ayrıca vajinadan kötü kokulu beyaz akıntı gelebilir ve cinsel ilişki esnasında dayanılmaz bir ağrı hissedilir. Eğer bu belirtileri gözlemliyorsanız siz de bazı doğal ilaçları veya reçetesiz olarak satılan tıbbi ilaçları kullanabilirsiniz. Bununla birlikte ilk olarak mutlaka bir doktora görünmeniz en sağlıklı yöntemdir. Doktorunuz sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyecektir.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kreş Enfeksiyonuna Dikkat! buqunasK Bayan Resimleri, Yazıları 0 12-31-2012 23:00
Vajinal mantar enfeksiyonuna neden olan candida albikans hifleri SeevalKT Kadın Sağlığı 0 01-15-2012 10:41
Mantar urları , derialtı mantar hastalıkları (misetomlar) nedir? Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-13-2010 18:00
Mantar ve mantar hastalıkları nelerdir? Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-10-2010 05:01
Havuz göz enfeksiyonuna yol açıyor Avea Genel Sağlık 0 12-07-2009 21:53Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose