AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Coğrafik Dil Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler

Genel Sağlık
Coğrafik Dil Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler, Coğrafik Dil Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler Coğrafik dil dilin yüzeyini etkileyen zararsız bir sağlık durumudur. Dil ufak pembe ve beyaz karbarıklıklarla kaplıdır. Coğrafik dil sorunu olan kişilerde papillae olarak adlandırılan bu pembe ve beyaz kabarıklıklar oluşmaz ve cilin yüzeyi pürüzsüz görünür. Dilde oluşan bu lezyonlar dile bir çeşit harita görünümü verir. Bu lezyonlar dilin bir bölümünde iyileşir ve daha sonra başka bir bölgeye yayılır. Rahatsızlık herhangi ciddi bir sağlık sorununa neden olmaz. Coğrafik dil rahatsızlığının ve Coğrafik Dil Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler cografi dil, coğrafik dil, coğrafik dil nedenleri, coğrafik dil nedir, coğrafik dil tedavisi, coğrafik dil ve tedavi, coğrafik dil ve tedavi, dilde kabarıklıklar, harita dil, harita dil nedir, harita dil tedavisi, harita dili, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
12-11-2010 19:57 Yazan: Bilgili
Coğrafik Dil Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler

Coğrafik Dil Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar


Coğrafik dil dilin yüzeyini etkileyen zararsız bir sağlık durumudur. Dil ufak pembe ve beyaz karbarıklıklarla kaplıdır. Coğrafik dil sorunu olan kişilerde papillae olarak adlandırılan bu pembe ve beyaz kabarıklıklar oluşmaz ve cilin yüzeyi pürüzsüz görünür.

Coğrafik Dil Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler

Dilde oluşan bu lezyonlar dile bir çeşit harita görünümü verir. Bu lezyonlar dilin bir bölümünde iyileşir ve daha sonra başka bir bölgeye yayılır. Rahatsızlık herhangi ciddi bir sağlık sorununa neden olmaz. Coğrafik dil rahatsızlığının belirtileri dilin üst tarafında pürüzsüz ve kırmızı lezyonların oluşması, lezyonların büyüklüğü ve şeklinde değişiklikler ve dilde yanma ve ağrı olarak ortaya çıkar.

Rahatsızlığın nedeni tam olarak bilinmemektedir. Lezyonlar kan hücrelerindeki bazı anormal aktiviteler sonucu ortaya çıkar. Bağışıklık sisteminde oluşan bu hasarların nedeni tam olarak saptanamamıştır. Rahatsızlığın gözlemlendiği kişilerin ailelerindeki bireylerde de aynı rahatsızlık gözlemlenebilir.

Coğrafik dil rahatsızlığı özel bir medikal tedavi gerektirmez. Rahatsızlık bazı durumlarda dilde ağrılara neden olsa da genellikle zararsız bir durumdur. Doktorlar genellikle rahatsızlığın belirtilerini hafifletmek için bazı reçetesiz ağrı kesiciler, gargara, antihistaminler ve kortikosteroid tedavilerini önerebilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Empetigo Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler UzZMaN Genel Sağlık 0 12-13-2010 19:57
Kadınlarda AIDS Rahatsızlığı İle İlgili Gerçekler Leyll-A Genel Sağlık 0 12-12-2010 05:57
Sarı Humma Rahatsızlığı İle İlgili Bilinmeyenler Leyll-A Genel Sağlık 0 11-30-2010 06:57
Varis Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler UzZMaN Genel Sağlık 0 11-29-2010 05:57
Vadi Humması Rahatsızlığı İle İlgili Bilgiler Bilgili Genel Sağlık 0 11-28-2010 22:57Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose