AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Omega - Omega 3 Haplarının Kullanımı

Genel Sağlık
Omega - Omega 3 Haplarının Kullanımı, Omega - Omega 3 Haplarının Kullanımı Omega - Omega 3 Haplarının Kullanımı omega 3 hapı - Omega Hapları Yararları Nelerdir - Omega Hapları Kullanımı - Kalp İçin Omega - Omega 3 Haplarının Zararları - Omega 3 şeker hastalığına Faydaları Başta kalp krizi, kanser, depresyon olmak üzere günümüzün neredeyse bütün majör hastalıklarına iyi geldiği iddia edilen Omega-3 haplarının sanıldığı kadar etkili olmadığı ortaya çıktı. New Scientist Dergisi’nde yer alan Dr. Sanjida O’Connell imzalı makaleye göre, Omega-3’e ve Omega - Omega 3 Haplarının Kullanımı balik hapi nasil kullanilir, omega 3 hapı zararları, omega 3 kullanımı, omega 3 nasil icilir, omega 3 nasil kullanilmali, omega 3 nasıl kullanılır, omega 3 tablet nasıl kullanılır, omega 3 zararları, omega 3 ün zararları, omega hapları, omega+3+hapı+kullanımı, omegla nasıl kullanılır, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-22-2010 16:00 Yazan: UzZMaN
Omega - Omega 3 Haplarının Kullanımı

Omega - Omega 3 Haplarının Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

Omega - Omega 3 Haplarının Kullanımı omega 3 hapı - Omega Hapları Yararları Nelerdir - Omega Hapları Kullanımı - Kalp İçin Omega - Omega 3 Haplarının Zararları - Omega 3 şeker hastalığına Faydaları

Başta kalp krizi, kanser, depresyon olmak üzere günümüzün neredeyse bütün majör hastalıklarına iyi geldiği iddia edilen Omega-3 haplarının sanıldığı kadar etkili olmadığı ortaya çıktı.


New Scientist Dergisi’nde yer alan Dr. Sanjida O’Connell imzalı makaleye göre, Omega-3’e atfedilen ‘mucize’ler ne yazık ki doğru değil. Geçtiğimiz aylarda iki yıl süren bir araştırmanın sonucu açıklandı. 867 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, Omega-3 kullananlarla kullanmayanlar arasında beyin gücü bakımından hiçbir fark yok.


Uzmanlar temkinli


Prof. Dr. Nevres Koylan “‘Omega 3 dünyanın en iyi maddesidir’ demiyorum, fakat toptan kötülemenin anlamı yok” derken Dr. Gündüz Tezmen, “Özellikle damar sertliği riski yüksek olanların tedavi planlarında Omega-3’e sıklıkla yer veriyoruz. Tedavide diyet ve egzersiz de veriyoruz, dolayısıyla somut bir yararı bire bir görme şansımız olmuyor” açıklamasında bulundu.


Somon uskumru alabalık gibi balık çeşitleri az bir miktar civa içeriyor

Bilimadamları bazı balık çeşitlerinde bulunan Omega-3 yağı bakımından zengin gıdaların çok yararlı olduğunu vurguluyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Yeni araştırmaların sonuçları Omega 3’ün kalp krizi ve böbrek kanserine yakalanma riskini azaltabileceğini gösteriyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı


Soğuk su balığı somon uskumru alabalık ve ton balığı gibi en yaygın yağlı balık çeşitlerinin az bir miktar da olsa civa içerdiği biliniyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Ancak birçok bilimadamına göre yararları zararlarından çok daha fazlaomega 3 kalp ve böbrek için yararLı İsveç’in en büyük tıp eğitim ve araştırma merkezi olan Karolinska Enstitüsü’nden Doktor Alicja Wolk hastalarına daha fazla balık yemelerini tavsiye ediyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Wolk şöyle konuşuyor: "Yağlı balık dendiği zaman bazı kişiler korkuyor ancak bu yağ sağlıklı o nedenle yağsız değil yağlı balık yemenizi tavsiye ederimomega 3 kalp ve böbrek için yararLı"


Araştırmalara göre kalp krizi ve böbrek kanseri riskini azaltmasının yanında Omega-3 yağı Alzheimer hastalığının ilerlemesini de önlüyor ve depresyonu azaltıyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Amerika Ulusal Sağlık Enstitüsü Omega 3 yağlarını kullanarak alkol ve sinir bozukluğu sorunu olan hastaları iyileştirmek için de bir çalışma yürütüyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Doktorlar Omega 3 yağlarının ani kalp krizlerine yol açan düzensiz kalp atışı riskini de önlediğini söylüyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı


Omega 3 yağları ayrıca kan dolaşımındaki yağları ve atardamarlarda tıkanıklık riskini de azaltıyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Bu verileri duyan tüketiciler balık yağı ve Omega 3 hapları kullanmaya başladıomega 3 kalp ve böbrek için yararLı Omega 3 takviyeli besinler arasında tahıl margarin ve yumurta da varomega 3 kalp ve böbrek için yararLı Omega 3 yağlarıyla zenginleştirilmiş yüzlerce ürün mevcut ve yenileri geliştiriliyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Peki omega 3 takviyeli bir bardak portakal suyu kalbiniz için ne kadar yararlı? Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü’nden Doktor Walter Willett portakal suyuna eklenen Omega 3 miktarının oldukça az olduğuna dikkat çekiyor ve bir bardak meyve suyuna Omega 3 eklemenin büyük etkisi olmayacağını belirtiyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı


Takviyeli ürünlerin çoğundaki Omega 3 yağları keten tohumu ve mısır özünden elde ediliyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Tuffs Üniversitesi’nden Profesör Alice Lichtenstein Balık yağının kalp hastalıklarına iyi geldiğini gösteren çok kuvvetli veriler bulunduğunu ancak bitkilerden elde edilen Omega 3 yağ asitlerinin yararı hakkında çok fazla destekleyici kanıt olmadığını belirtiyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLı Yine de bazı ön bulgular bitkilerden elde edilen yüksek dozda Omega 3 yağının prostat kanseri riskini arttırdığını gösteriyoromega 3 kalp ve böbrek için yararLıSıçanlar üzerinde gerçekleştirilen bir araştırma, Omega-3 açısından zengin vitaminlerin şeker hastalarının gözlerini koruduğunu ortaya koydu.


Batı’da yetişkinlerde görülen görme bozukluğunun en büyük nedenlerinden biri şeker hastalığıdır. Avustralya’da Melbourne Üniversitesi’nden Algis Vingrys’in yönetiminde bir grup bilim adamı, omega-3′ün bu konuda bir yararının olup olmadığını anlamak için sıçanları omega-3 açısından zengin balık yağı veya çok az miktarda omega-3 içeren yalancı safran bitkisinin yağı ile beslediler. İnsüline bağlı diyabet hastalığını yaratmak için hayvanların yarısında insülin üreten hücreler yok edildi.


24 hafta sonra yalancı safran yağı ile beslenen diyabetik sıçanların retinalarındaki fotoreseptör hücrelerinin ışık karşısındaki tepkileri üçte bir oranında azaldı. Bu bilim adamı, Avustralya Sinir Bilim Derneği’nin yıllık toplantısında balık yağı ile beslenen diyabetik hayvanların ışığa karşı tepkilerinin, şeker hastası olmayanlardan farklı olmadığını açıkladı.


Diyabetin neden olduğu diğer hasarlar gibi, körlüğün başlıca sorumlusunun kan damarlarını bozan yüksek miktarda glikoz olduğu düşünülüyor. Ancak bu çalışmaya göre diyabet doğrudan ışığa-duyarlı hücreleri bozuyor. Vingrys söz konusu bölgede kan damarları yitimi olmadığını söylüyor.

Bu bulgular omega-3′ün yararlarına bir yenisini daha ekledi. Bu konuda insanlar üzerinde yapılan araştırmalarda omega-3′ün insanları kalp hastalıklarına karşı koruduğu ortaya çıkmıştı. Ancak çok miktarda alındığında omega-3′ün zararlı olduğuna ilişkin iddialar da mevcut.


Bunun nedeni de omega-3′ün serbest radikal üreten çok güçlü bir oksidatif olması. Bazı bilim adamları ancak çok büyük miktarda alındığında omega-3′ün zarar verebileceğini söylüyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Omega 3 Nedir dBuse 5n1k 0 05-13-2013 19:06
Omega 3 Metabolizmayı Güçlendiriyor buqunasK Genel Sağlık 0 02-27-2012 23:40
Omega 3 Hapı - Omega Hakkında Bilgi Bilgili Genel Sağlık 0 09-22-2010 16:01
OMEGA 3 ve MARİNCAP 500 MG HAPI Leyll-A Genel Sağlık 0 05-11-2010 17:26
Omega Messenger 2.9.4 Harrby Msn Messenger 0 03-19-2010 19:40Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose