AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Böbrekleri Korumak İçin Neler Yapılmalı

Genel Sağlık
Böbrekleri Korumak İçin Neler Yapılmalı, ve Böbrekleri Korumak İçin Neler Yapılmalı böbrek saglıgı için neler yapmalıyız, böbrek sağliğini korumak için neler yapmaliyiz, böbrek sağlığı için neler yapılmalı, böbrek sağlığımız için neler yapmalıyız, böbrek sağlığımızı nasıl korumalıyız, böbreklerimizin sağlığı için ne yapmalıyız, böbreklerimizin sağlığını korumak için ne yapmalıyız, böbreklerimizin sağlığını korumak için neler yapmalıyız,, böbreklerimizin sağlığını korumak için neler yapıyoruz, böbreklerin saglıgını korumak için neler yapmalıyız, böbreklerin sağlığı için neler yapmalıyız, böbreğimizin sağlığı için neler yapmalıyız, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-21-2010 17:03 Yazan: TUtHiii
Böbrekleri Korumak İçin Neler Yapılmalı

Böbrekleri Korumak İçin Neler Yapılmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Böbrekleri Korumak İçin Neler Yapılmalı Böbrek Sağlığı - Böbreklerimizi Korumanın Yolları - Böbrek Sağlığının Önemi - Böbreklerimizi Nasıl Koruruz* Özellikle bademcik, faranjit ve sinuzit vakalarından sonra , böbrelerde herhangi bir rahatsızlık olup olmadığını anlamak için sık sık idrar tahlili yaptırmak.


Tahlil pozitif çıktığında uygun tahlillerle daha derin bir araştırma yapmak ve muhtemel nefropotileri daha başlangıçta hemen ve derinlemesine tedavi etmek.


* Tansiyonu sık sık ölçtürmek ve küçük tansiyonun yükseldiği farkedildiğinde hemen böbrek üzerindeki etkileri araştırmak.


* Aşırıya kaçmayan, baharatlı, acılı tahriş edici besinlerin yer almadığı kontrollü ve sağlıklı bir beslenme rejimi uygulamak ( özellikle, hamilelik gibi idrar yolları hastalıklarını körükleyecek özel durumlarda)


* Özellikle kış aylarında ıslak-soğuktan korunulmalıdır.Çünkü soğuk, böbrekleri etkileyecek ve nefropatilerin yerleşmesine yol açacak dolaşım rahatsızlıklarına sebep olur.


* Özellikle böbrek koliğinde şikayetçi olunduğunda ve idrar sayımında kristallere rastlandığında, az minarelli kaynak sularıyla kür yapmak.
alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Trafikte Dikkatli Olmak İçin Neler Yapılmalı? buqunasK 5n1k 0 07-06-2013 00:01
Diş Sağlığımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız buqunasK Ağız Ve Diş 0 01-15-2012 10:09
Böbreklermizi Korumak İçin Neler Yapmalıyız ChAtlackGirlL Genel Sağlık 0 09-28-2010 17:30
evLenmeden Önce NeLer yapıLmaLı ChAtlackGirlL Aile, Annelik, Bebek 0 01-01-2010 21:40
Bel ve sırt ağrıları için neler yapılmalı? Vodafone Sağlık 0 12-04-2009 21:39Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose