AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Vücuttan Yağ Nasıl Atılır

Genel Sağlık
Vücuttan Yağ Nasıl Atılır, Vücuttan Yağ Nasıl Atılır Vücuttan Yağ Nasıl Atılır yağ vücuttan nasıl atılır - zayıflama - kilo verme - suyun kilo vermede etkisi Su insanoğlunun yaşamını devam ettirebilmesi için en önemli besin öğesidir. İnsan sağlığı açısından suyun çok büyük önemi vardır. Yaşama ait her şey suya bağlıdır. Kişinin vücut ağırlığının %50 - 60'ı su olması gerekirken obezler de yağ oranı arttığından su oranında anlamlı düşüşler görülüyor. Kilo verme programlarında vücutta depo edilen yağlar yakılırken, su oranında ve Vücuttan Yağ Nasıl Atılır vucutta yag nasil atilir, vücuttaki yağ nasıl atilir, vücuttaki yağı nasıl atarız, vücuttan yag nasil atilir, vücüttan yağ atımı, yakilan yag vücuttan nasil atilir, yakilan yaglar vucuttan nasil atilir, yağ atımı, yağ nasıl atılır, yağ vücuttan nasıl atılır, yağlar vücuttan nasil atilir, ölü deri nasıl atılır, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-02-2010 00:45 Yazan: Bilgili
Vücuttan Yağ Nasıl Atılır

Vücuttan Yağ Nasıl Atılır

Sponsorlu Bağlantılar

Vücuttan Yağ Nasıl Atılır
yağ vücuttan nasıl atılır - zayıflama - kilo verme - suyun kilo vermede etkisi
Su insanoğlunun yaşamını devam ettirebilmesi için en önemli besin öğesidir. İnsan sağlığı açısından suyun çok büyük önemi vardır. Yaşama ait her şey suya bağlıdır. Kişinin vücut ağırlığının %50 - 60'ı su olması gerekirken obezler de yağ oranı arttığından su oranında anlamlı düşüşler görülüyor.


Kilo verme programlarında vücutta depo edilen yağlar yakılırken, su oranında artışların olması gerekir. Bu nedenle bilinçsiz yapılan zayıflama programlarında, yağın dışında yağsız vücut kitlesinde yani kas ve suda da kayıp olur. Yarı aç kalarak zayıflamaya çalışanlarda verilen ağırlığın 2/3'ünü vücut kas kitlesi, geri kalan kısmını ise vücut suyu oluşturur. Kaybedilen bu kilo da kısa sürede yağ olarak geri alınır. Bunun nedeni ise vücudun kendisinden beslenmeye başlamasıdır.


Bu olumsuzlukların oluşmaması için dengeli beslenme ilkelerinin dışına çıkmadan vücudun gereksinimi olan bütün besin öğelerinin düzenli olarak 3 ana, 3 ara öğün şeklinde tüketilmesi gerekir.


Besinlerin ağızda sindirimi başladıktan sonra tüm doku ve hücrelere taşıyan sudur. Burada enerji oluşturduktan sonra atık maddelerin atımı da suyla olur. Bir odun sobası düşünün odunlar tutuşunca ısınırız, ertesi gün sobadaki külü boşaltmadan odunları tekrar tutuşturmaya kalkarsak işimiz hayli zorlaşır. Sobadaki külün boşaltılması gibi doku ve hücrelerdeki aynı işi suyla başarabiliyoruz.


Yakılan her 1000 kalori için yaklaşık 1 litre suya ihtiyaç vardır. Az su içilince ödeme de davetiye göndermiş oluruz. Vücuttaki ödemi bilinçli su tüketerek önleyebiliriz. Kadınların erkeklere oranla daha fazla suya gereksinimleri vardır.


Günümüzde yapılan yanlışlıklardan biride zayıflama metotların da yağ kaybı yerine su kaybının tercih edilmesidir. Bilinçsizce yapılan sauna, su alınımının kısıtlanması, idrar söktürücüler ve pasif jimnastik adı altında uygulanan derin ısıtıcı aletlerinin kullanımı sağlığımız açısından oldukça tehlikelidir. Bu tür aletlerin kullanımı ile vücuttaki yağ oranı azalmaz, sadece yağsız vücut oranında su kaybı sağlanır. Azalan su oranıyla kalp normalden daha fazla çalışmaya başlar, soluk almada güçlük olur, yorulma süresi kısalır. Kilo kaybında su yerine yağ oranı azaltıp, yerine kas ve su kitlesinin arttırılması gerekir. Ne kadar çok sıvı alırsak o derece yağların yanmasını sağlarız.


Kilo kaybından kaynaklanan deri sarkmaları da dinamik egzersizlerle beraber bol su içilerek önlenir. Yeterince su, daha fazla kas yapmamızı sağlar. Vücutta daha fazla su olması, daha fazla olay oluşması demektir. Suyun olmadığı bir ortamda enerji oluşamaz.


Günlük su tüketimimiz 1.5 - 2.5 litredir. Yazın havaların ısınması ve yaptığınız egzersizin şiddetinin ve süresinin artımına bağlı olarak kaybedilen suda daha fazla olacağından maksimal sıvı alımı 3.5 litreyi de aşmaması gerekir. Zayıflayacağım diye aşırı su tüketirsek çok sık tuvalete çıkarız her çıkışta çok önemli minerallerden olan kalsiyum atımı hızlanır. Buda sizlerin gün içerisinde halsiz takatsiz kalmanıza neden olur. Aşırı su içimi ayrıca böbrekleri de yorar.


Gün içerisinde az ama sık sık su içmek en doğru yöntemdir. Egzersiz öncesi kesinlikle su içilmeli, aralarda içilen suda eksikliğin giderilmesinde katkı sağlayacaktır. Bu şekilde egzersiz sonrası aşırı su içimini de engellemiş olursunuz.


Terazide mutlu olacağım düşüncesiyle, asla su tüketiminizi kısıtlamayın.

Yağlar Ne işe yararlar?


* Yağlar vücuda, aynı miktardaki karbonhidrat ve proteinlerin 2 katından fazla enerji verirler. 1 gram yağ, 9 kilokalori enerji sağlar.

* Özellikle balık ve su ürünlerinde bulunan yağlar, retina ve beyin gelişimi için gereklidir. Kalp ve damar hastalıklarını önlemek için bu besinlerde bulunan Omega 3 yağı, daha fazla tüketilmelidir.

* Vücut için mutlaka gerekli olan elzem yağ asidi, zeytinyağı ile alınır.

* A, D, E ve K vitaminlerinin vücutta kullanılmasını sağlarlar.

* Derinin altında bulunan yağ tabakası, vücut ısısının kaybını önler.

* İç organları çevreleyerek, onları dış etkenlerden korurlar.

* Midenin boşalmasını geciktirerek, tokluk hissi verirler.

* Östrojen ve testesteron hormonunun yapısında bulunurlar. Yeterince yağ alınmazsa, salgılanma bozulur.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
reklam senaryosu nasıl yazılır? Orijinalitesi nasıl kontrol edilir? SeevalKT 5n1k 0 07-03-2013 19:05
Ağız içi iltihapları nedir nasıl oluşur ve nasıl tedavi edilir? Bilgili Bakım Güzellik 0 11-05-2010 19:00
Türk Ordusu PKK yı Nasıl Yendi - Türkiye PKK ya Nasıl Teslim Oluyor - Ümit Özdağ Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 05-12-2010 15:26
Otomatik Şanzıman Nedir, Nasıl Çalışır, Bakımı Nasıl Yapılır? Turkcell Motorlu Araçlar 0 12-01-2009 22:57
Sagopa Ceza KAvgası Nasıl Başladı Nasıl Bitti(Ayrıntılı) |ßLuE|>> Müzik Sohbetleri 4 06-27-2008 17:54Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose