AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Preeklampsi Nedir Eklampsi Belirtileri

Genel Sağlık
Preeklampsi Nedir Eklampsi Belirtileri, ve Preeklampsi Nedir Eklampsi Belirtileri eklemsi cesitleri, eklemsi hastalığı belirtileri, eklemsi hastalığı nedir, eklemsi hastalığının belirtileri, eklemsi kalıcımı, eklemsi sunuları, eklemsi tedavisi, eklemsi ve preeklemsi, eklemsi ve preeklemsi sunumları, eklemsili gebede tedavi nasıl olmalıdır, gebelikte eklemsi, preeklemsi çeşitleri, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
05-11-2010 18:09 Yazan: Leyll-A
Preeklampsi Nedir Eklampsi Belirtileri

Preeklampsi Nedir Eklampsi Belirtileri

Sponsorlu Bağlantılar

Preeklampsi Nedir Eklampsi Belirtileri
preeklampsi nedir - preeklampsi belirtileri - eklemsi nedir - preeklampsi ve eklampsi çeşitleri - eklemsi belirtileri - preeklampsi

Gebelik süresince görülen hastalıkların en tehlikelisi olan gec gebelik toksemileri Saum anne, hem de çocuk için Kotu sonuçlara neden olabilir. Özellikle doğum öncesi bakımın iyi yapılmadığı ülkelerde bu hastalık çocuk ölümleri nedenleri arasında ilk sırayı almaktadır. İşte bu nedenle doktor kontrolü sırasında en çok üzerinde durulan hastalık, GEC gebelik toksemileridir.


Eger bu tehlikeye karşı doktorunuzun dediklerini tam olarak uygularsanız, sözkonusu hastalığa yakalanmama şansınız% 100'e yakındır.


Eklampsi Latince Yıldırım demektir. Bu hastalığa tutulan kimse de tıpkı Yıldırım çarpmışçasına krizler geçirir. Bu krizler sara nöbetine Benzer. Hastada kol, Bacak ve Vücut kasılmaları olur. Gözler kayar, ağızdan köpük gelmeye başlar. Daha Sonra Suur kaybı olur. Bütün bunlar Saum anne, hem de çocuk için çok tehlikelidir. Krizlerin sik sik tekrarı anne ve çocukta oksijenizasyon bozukluğuna ve organlarda yıpranmaya yol açarak Kotu sonuçlar doğurabilir.

Eklampsi krizlerinden einmal hasta preeklamsi denilen bir devre geçirir. Bu devrenin üç Önemli belirtisi şunlardır:


1-El, ayak ve vücuttaki Sisler (Ödem),

2-Tansiyonun artması (gebelikte minimal 90 mm / Hg Maksi-mal 140 mm / Hg üzerine çıkmamalıdır).

3-24 saatlik idrarda 0,3 'den fazla Albumin çıkması.

Bu belirtilerden biri ya da birkaçı gebede görülürse, o zaman gebede preeklampsi durumu olduğu edilir Kabul.


Bu Arada hemen Sunu belirtelim: Yukarda sözü edilen belirtiler ancak doktor ve ebe kontroluyla ortaya çıkabileceğinden, gebelik süresince kontrola gitmeyi hiçbir zaman ihmal etmeyin.

Günümüzde bu hastalığın nedeni Kesin olarak bilinmemekle birlikte mevsimler, Irk, iklim ve beslenmeyle ilgisi olduğu Ileri sürülmektedir.


Bu hastalıktan ne zaman kuşkulanmalı?


Gebeliğin Sohn üç ayında aşağıdaki belirtileri kendinizde görürseniz hic vakit kaybetmeden doktorunuza gitmelisiniz.


• dönmesi Bas, bas ağrısı, Göz kararması,

• El, kol ve ayaklarda şişmeler,

• Normalin çok üstünde kilo almak.


Eger yukarda gösterilen belirtilere rastladıktan Sonra hemen doktorunuza başvurup onun dediklerini aynen uygularsanız, Kisa zamanda şikâyetleriniz Geçer ve gebeliğin en tehlikeli hastalıklarından birine yakalanmaktan kurtulmuş olursunuz.


Geciken vakalarda tedavi çoğu kez hastaneye yatırılarak yapılabilir.

Hastalığınız henüz başlangıç durumunda ise, doktorunuz Größe yalnızca istirahat etmenizi ve bir tuzsuz rejimi önerecek, Ayni zamanda sizi daha sik kontrollara çağıracaktır.


Pre-eklemsi, yalnızca gebelik sırasında ya da doğumdan hemen Sonra görülen bir hastalıktır. Hem anneyi hem de bebeği etkileyebilir. Nadir durumlarda pre-eklemsi hastalarının bazılarında nöbetler geliştiğinde bu duruma "eklemsi" Adi verilir. Pre-eklemsiye "toksemi" Adi Da verilir. Yaygındır VE 10 gebelikten birisini etkiler. Pre-eklemsi gebeliğin ikinci yarısında, genellikle de son birkaç haftada gelişir. Buna bebeğe annenin kanındaki besin ve oksijeni sağlayan ihren Zähnen Adli gebeliğe özel organın hasarı neden olur. Annenin kendi kan dolaşımında problemler gelişebilir, bu da kan Yüksek basıncı, idrarda Protein ve şişlik şeklinde ortaya çıkar. Birçok kadında hastalık hafif seyreder, fakat bazılarında ciddi bir hale gelir ve karaciğer, beyin, akciğerler ya da kanin pıhtılaşma sistemi gibi vücudun diğer bölümleri etkilenir. Pre-eklemsi kan basıncını düşürecek ilaçlarla ve bazen de yatak istirahatıyla tedavi edilir. Eklemsi'nin Yunanca kelime anlamı "ani bir Sok" Tur. Gebelik sırasında ya da hemen sonrasında eklemsinin bir bir komplikasyonu olarak ya da daha fazla konvülsiyon ve nöbet olmasını tarif Eder. Eklemsi'nin nedeni iyi anlaşılır.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sinüzit Nedir, Belirtileri SeevalKT Genel Sağlık 0 02-06-2012 23:40
Mamografi nedir zararları ve belirtileri Bilgili Genel Sağlık 0 12-30-2010 11:35
Lökoplazi nedir ve belirtileri Bilgili Genel Sağlık 0 12-17-2010 19:25
Meme kanseri belirtileri nedir? Bilgili Bakım Güzellik 0 11-10-2010 18:01
Gebelik ve Hipertansiyon Preeklampsi Eklampsi RittyBoy Kadın Sağlığı 0 01-21-2010 22:40Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose