AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Kendİ kendİnİ tatmİn ( masturbasyon )

Genel Sağlık
Kendİ kendİnİ tatmİn ( masturbasyon ), ve Kendİ kendİnİ tatmİn ( masturbasyon ) erkeklerin kendini tatmin etmesi, kadının kendi kendini tatmin etmesi, kadının kendi kendini tatmin etmesi videosu, kadının kendini tatmin etmesi, kadının kendini tatmin etmesi video, kadının kendini tatmin etmesi videosu, kendi kendine tatmin olma video, kendi kendine tatmin olmak video, kendi kendini tatmin etme, kendi kendini tatmin etme video, kendi kendini tatmin etme videoları, kendi kendini tatmin etme videosu, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
01-21-2010 22:03 Yazan: MP54
Kendİ kendİnİ tatmİn ( masturbasyon )

Kendİ kendİnİ tatmİn ( masturbasyon )

Sponsorlu Bağlantılar

CİNSEL İLİŞKİYE ALTERNATİF: KENDİ KENDİNİ TATMİN

Kendi kendini tatmin (mastürbasyon), cinsellik içgüdüsünden kaynaklanan bir davranış olarak, ikili ilişkinin mümkün olmadığı durumlarda kadın ve erkek hemen her bireyin, ender veya sık uyguladığı bir eylemdir. Çoğu erkeğin merak ettiği gibi, "günlük yapılabilecek maksimum sayı" hakkında fikir vermek doğru değildir ve bilimsel olarak böyle bir bilgi de yoktur.
Mastürbasyon çok aşırı uygulandığında erkeklerde ve bazen de kadınlarda genital bölgenin cildinde tahriş oluşmasına neden olabilir.
Erkeklerde mastürbasyonda oluşan her boşalmayla birlikte bir sonraki menideki sperm sayısı azalır. Ancak bu kalıcı bir etki değildir, zira erkeklerde sperm hücreleri 60 ve hatta 70 yaşlarına kadar sürekli olarak üretilmeye devam eder. Yani mastürbasyon "kısırlığa" neden olmaz. Bu, kadınlar için de geçerlidir.
Sanıldığının aksine, mastürbasyon "güçsüz bırakan" bir olay da değildir, mastürbasyon sonrası "yorgunluk" ve "uykuya eğilim" orgazm esnasında beyinde artan morfin benzeri etki gösteren hormonların (bunlara endorfin adı verilir) "gevşetici", sakinleştirici ve "keyif verici" özellikleri nedeniyledir.
Mastürbasyonda "aşırıya kaçıldığının" en önemli göstergelerinden biri, mastürbasyonu gerçek cinsel ilişkiye tercih etmek ve toplumdan, sosyal aktivitelerden uzaklaşmaktır. Mastürbasyon için harcanan efor ve süre yeni arkadaşlıklar edinmek için harcanmıyorsa, bu durumda mastürbasyon beraberinde sosyal ve psikolojik sorunlar getirebilir. Bazı durumlarda "aşırı mastürbasyon" aslında gizli kalmış bir sosyal fobinin de belirtisi olabilir. Böyle bir birey hayallerinde kurduğu ilişkileri gerçek hayatta kurmayı başaramaz ve bunun için çaba sarf etmenin yersiz olduğunu düşünerek, toplumdan uzaklaşmasını açıklamak için kendince haklı nedenler bulur.
Özet olarak eğer mastürbasyon sosyal yaşantınızı etkilemiyorsa, arkadaşlıklar kurmayı ve sürdürmeyi başarıyorsanız, video, dergi, internette cinsel içeren sitelerde çok aşırı vakit harcadığınızı düşünmüyorsanız mastürbasyonun size hiç bir zararı yoktur. Aksi söz konusuysa tedavi görmeniz gerekebilir...

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kendİnİ sİnİrlİ hİssedenlere Önerİler. UzZMaN Bakım Güzellik 0 11-15-2010 19:00
Masturbasyon hakkında :):) Avea Genel Sağlık 0 12-07-2009 20:28
HAYATIN KISA BİR SORGUSU(KENDİ ADIMA) Vodafone Edebiyat, Felsefe, Şiir 0 12-04-2009 17:31
KeNdİ şİiRlErİmİzİ pAyLaŞaLıM Asena Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi 9. Sınıflar 15 07-02-2008 08:35
Kendİ İkaz Levhani Yap abdulla Msn Messenger 0 09-09-2007 17:45Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose