AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Kan şekeri Nasıl ölçülür ?

Genel Sağlık
Kan şekeri Nasıl ölçülür ?, Kan şekeri Nasıl ölçülür ? KAN ŞEKERİ NASIL ÖLÇÜLÜR ? Kan şekerinizi ölçmek için, bir damla kanınıza ihtiyaç vardır. Hemen bütün hastalar bunu, parmak uçlarını delici bir aletle delerek sağlar. Kan şekerinizi düzenli bir şekilde ölçme alışkanlığını kazanmanız son derece yararlıdır, çünkü ölçüm sonuçları size ve doktorunuza tedavi şeklinizde yapmanız gereken değişiklikler için yol gösterir. Amaç, beslenme alışkanlıklarınızı , fiziksel aktivitelerinizi ve insülin tedavinizi dengelemeniz ; böylelikle kanınızdaki şeker miktarını normal değerler arasında tutmanızdır. Buna ve Kan şekeri Nasıl ölçülür ? evde kan şekeri nasıl ölçülür, kan sekeri hangi parmaktan olcülür, kan şekeri aletle nasıl ölçülür, kan şekeri nasıl ölçülür, kan şekeri ölçtürmek, parmak nasıl ölçülür, seker hangi parmaktan olculur, seker nasıl olculur, seker ölçturmek, şeker ölçtürme, şekerimi nasıl ölçebilirim, şekerimi nasıl ölçerim, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
12-07-2009 22:31 Yazan: Avea
Kan şekeri Nasıl ölçülür ?

Kan şekeri Nasıl ölçülür ?

Sponsorlu Bağlantılar

KAN ŞEKERİ NASIL ÖLÇÜLÜR ?

Kan şekeri Nasıl ölçülür ?


Kan şekerinizi ölçmek için, bir damla kanınıza ihtiyaç vardır. Hemen bütün hastalar bunu, parmak uçlarını delici bir aletle delerek sağlar. Kan şekerinizi düzenli bir şekilde ölçme alışkanlığını kazanmanız son derece yararlıdır, çünkü ölçüm sonuçları size ve doktorunuza tedavi şeklinizde yapmanız gereken değişiklikler için yol gösterir.

Amaç, beslenme alışkanlıklarınızı , fiziksel aktivitelerinizi ve insülin tedavinizi dengelemeniz ; böylelikle kanınızdaki şeker miktarını normal değerler arasında tutmanızdır. Buna "Kan şekeri kontrolu" adı verilir.


İDRARDA ŞEKER KONTROLÜ

Kan şekeri Nasıl ölçülür ?


Eğer kanınızdaki şeker miktarı çok yükselirse, bunun bir kısmı idrara da geçer. İdrarın şeker için kontrolu kan şekerinin tahmini için kullanilabilecek en hassas yöntem değildir. Ancak kan şekerine bakılamadığı durumlarda da hiçbir test yaptırmamaktan iyidir. Eğer kan şekerinizin yüksek olduğundan şüphe ediyorsanız bunu idrar şekerine bakarak kontrol edebilirsiniz.
<div>
__________________


Kan şekeri Nasıl ölçülür ?


BuGüN GöNLüMe YaŞLaR AkAcAk...

BuGüN YüReĞiM SeNiNLe IsLaNaCaK...

YaĞ HaDi YüReĞiMe YaĞMuRuM,

RüZGaRLaRa SaVRuLDuM

İçİm YaNıYoR SöNDüR BeNi BeKLiYoRuM

IsLaT BeDeNiMi...

YaĞ GöNLüMe SeNi DiLiYoRuM...Kan şekeri Nasıl ölçülür ?


●●●...αηηє вєη мαηуαq σℓ∂υм...öуℓє ∂ємє мαηуαкℓıк ραяα ιℓє σℓѕα gєηє σℓυя∂υм αηηє...●●●


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Omuz Nasıl Ölçülür buqunasK 5n1k 0 05-24-2013 09:00
Bel Çevresi Nasıl Ölçülür buqunasK 5n1k 0 05-24-2013 00:00
Akışkan Nedir Nasıl Ölçülür dBuse 5n1k 0 05-16-2013 19:05
Kalori Nasıl Ölçülür shekerkisS Diyet 0 06-26-2010 11:45
Tansiyon Nasıl Ölçülür Bilgili Kalp Hastalıkları 0 12-22-2009 13:57Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose