AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > AnadoluTayfa Cafe > Ana Haber > Dünyadan Haberler

Babasından Şehit Olan Kızına Duygu Dolu Mektup

Dünyadan Haberler
Babasından Şehit Olan Kızına Duygu Dolu Mektup, ve Babasından Şehit Olan Kızına Duygu Dolu Mektup hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
08-20-2013 22:20 Yazan: dBuse
Babasından Şehit Olan Kızına Duygu Dolu Mektup

Babasından Şehit Olan Kızına Duygu Dolu Mektup

Sponsorlu Bağlantılar

Babasından Esmaya Duygu Dolu MektupBu mektubu okumak gerçekten insanın yüreğini acıtıyor Mısırda şehit olan Esmanın Babasının yazdığı duygu yüklü mektup.Esmanın Babasının mektubu Sevgili kızım ve değerli öğretmenim sözleriyle başlıyor.

Mektubunda kızı ile Rabiatul Adeviyyede son kez bir araya geldikleri anı hatırlatan Biltaci, Sen bizimle olduğunda bile bizden ayrısın diyerek Esmanın kendisine sitem ettiğini ve kendisine Bu hayat birbirimize doyacak kadar geniş değil. Birbirimize doyalım diye Allahtan cennetinde bize bu sohbeti vernesini temenni ediyorum yanıtı verdiğini kaydetti.

 Babasından Şehit Olan Kızına Duygu Dolu Mektup

Kızı Esmayı şehit olamadan iki gün önce rüyasında gördüğünü aktaran El Bilcai, Kızı Esma şehit olmadan iki gün önce onu rüyasında gelinlikler içinde gördüğünü söyledi.

El Biltacinin Adeviyye Meydanında keskin nişancının kurşununa hedef olan 17 yaşındaki kızı Esma için yazdığı o duygu yüklü mektubu sizlerle paylaşıyoruz.

Sevgili kızım ve değerli öğretmenim...

Sana elveda demiyorum bilakis yarın görüşmek üzere. Başı dik tuğyana isyan ederek yaşadın. Tüm engelleri redderek hürriyete sınırsızca aşık oldun. Bu ümmet, uygarlıkta hak ettiği yeri alabilsin diye onu yeniden diriltmek ve inşa etmek için sessizce yeni ufuklar arıyordun. Akranlarının uğraştığı işlerle meşgul olmadın. Her zaman derslerinde birinci olmana rağmen öğrenmeye olan açlığın dinmedi.

Bu kısa hayatta sohbetine doyamadım. Vaktim mutlu olacak ve eğlenecek kadar geniş değildi. Rabiatul Adeviyyede son kez bir araya geldiğimizde, "Sen bizimle olduğunda bile bizden ayrısın" diyerek bana olan sitemini dile getirmiştin. Ben de sana, "Bu hayat birbirimize doyacak kadar geniş değil. Birbirimize doyalım diye Allahtan cennetinde bize bu sohbeti vernesini temenni ediyorum" demiştim.

Sen şehit olmadan iki gün önce seni rüyamda gelinlikler içinde gördüm. Bu dünyada eşi benzeri olmayan bir güzellikteydin. Yanıma sessizce oturduğunda sana, "Bu gece senin düğün gecen mi" diye sordum. Sen de "Düğünüm akşam vakitlerinde değil öğlen olacak" demiştin. Çarşamba günü öğlen vakti şehit olduğun haberi bana ulaştığında, senin rüyamda bana ne demek istediğini anlamış oldum. Allahtan seni şehit olarak kabul etmesini niyaz ettim. Ve şehadetin, bizim haklı olduğumuzu ve düşmnımızın batılın ta kendisi olduğu inancımızı pekiştirdi.

Son vedanda yanında olamamam, son bir kez seni görememem, alnına son bir öpücük konduramamam ve senin cemaze namazını kıldırma şerefine nail olamamam beni derinden üzdü. Beni bunları yapmaktan alıkoyan, ölümden veya karanlık hücerelerden korku değil, uğruna canını verdiğin davayı (devrimin hedeflerine ulaşması) sürdürebilmekti.

Zalimlere karşı başın dik (göğsünü gere gere) direnirken gaddar kurşunlar göğsüne saplandı ve ruhun yüceldi. Ne kadar güzel bir azimin ve terbiye edilmiş bir nefsin vardı. İnanıyorum ki, sen Allaha verdiğin söze sadakat gösterdin, Allah da sana verdiği söze... Öyle ki, şehadet şerefini bize değil de sana bahşetti.

Son olarak, Sevgili kızım ve değerli öğretmenim...

Sana elveda demiyorum bilakis görüşmek üzere.. Buluşmamız, yakında peygamber ve ashabıyla birlikte Havz-ı Kevserde olacak. Sonsuz kudret ve hükümranlık sahibi Allaha yakın, Onun nezdinde değerli ve şerefli bir konumda. Ayrılmamak üzere, birbirimize doyma temennilerimizin gerçekleşeceği bir buluşma...Sevgili KızımSponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 


Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose