AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Diyet

Şişmanlıkta İştah Kesiciler

Diyet
Şişmanlıkta İştah Kesiciler, Şişmanlıkta İştah Kesiciler Şişmanlıkta İştah Kesiciler amfetamin ve zararı - zayıflama ilaçları - ilaçlar - iştah kesici ilaçlar - şişmanlık iştah azaltıcı ilaçlar yalnızca belirli olgularda ve sıkı hekim denetimi altında kullanılmalıdır. Çünkü bu tip ilaçların ağır yan etkileri vardır. İdrar söktürücü ve bağırsak yumuşatıcı ilaçlar özellikle hekimin önermediği durumlarda kullanıldıklarında yarar sağlamadıkları gibi tehlikeli de olabilirler. • İştah kesiciler - Amfetamin ve benzer etkiyi gösteren ilaçlar açlık merkezi-ni etkileyerek açlık duygusunu azaltırlar. Bu ilaçların ve Şişmanlıkta İştah Kesiciler istak kesen ilac, istak kesici, iştah kesen ilaç isimleri, iştah kesici ilaç, iştah kesici ilaç isimleri, iştah kesici ilaçlar, iştah kesici ilaçlar isimleri, iştah kesici ilaçlar isimleri le, iştah kesiciler, iştah merkezi ilaç, uyarıcı ilaç isimleri, ıstah merkezı, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-14-2010 17:20 Yazan: ChAtlackGirlL
Şişmanlıkta İştah Kesiciler

Şişmanlıkta İştah Kesiciler

Sponsorlu Bağlantılar

Şişmanlıkta İştah Kesiciler amfetamin ve zararı - zayıflama ilaçları - ilaçlar - iştah kesici ilaçlar - şişmanlıkiştah azaltıcı ilaçlar yalnızca belirli olgularda ve sıkı hekim denetimi altında kullanılmalıdır. Çünkü bu tip ilaçların ağır yan etkileri vardır. İdrar söktürücü ve bağırsak yumuşatıcı ilaçlar özellikle hekimin önermediği durumlarda kullanıldıklarında yarar sağlamadıkları gibi tehlikeli de olabilirler.


• İştah kesiciler - Amfetamin ve benzer etkiyi gösteren ilaçlar açlık merkezi-ni etkileyerek açlık duygusunu azaltırlar.


Bu ilaçların merkez sinir sistemi üzerinde çok güçlü uyarıcı etkisi vardır. Bireşim yoluyla elde edildikleri yıllardan günümüze değin bileşimlerinde yapılan bazı değişikliklere karşın uyarıcı ve iştah kesici etkilerini ayırma olanağı bulunamamıştır.


Uyarıcı ve zindelik verici etkileri olan iştah kesici ilaçlar, rejim yapanların çoğunda gıda alımının kısıtlanmasıa bağlı olarak başlangıçta görülen bitkinlik halini ortadan kaldırır. Ama amfetamin ve benzerlerinin otonom sinir sistemi üzerinde önemli yan etkileri vardır.

İştah kesici ilaçlar aynı zamanda hastada alışkanlığa, buna bağlı olarak da dozun gitgide artırılma-sına ve hastanın sonunda gerçek bir ilaç bağımlısı olmasına yol açar. Bu nedenle iştah kesici ilaçların satışı birçok ülkede sıkı bir denetim altına alınmış ya da yasaklanmıştır.


İştah kesicilerin en önemli sakıncalarından biri de hastanın zayıflamak için kişisel çaba göstermesini engellemesi ve kendini bütünüyle ilacın etkisi-ne bırakmasıdır. Tedavi sonunda hasta ise bu ilaçlara bağımlı hale gelebilir, üstelik akılcı bir zayıflama yerine genel bir beslenme bozukluğu ortaya çıkabilir.


İştah kesicilerin kullanılması yalnızca şişmanların küçük bir bölümünde istenen sonucu vermektedir. Bu tür ilaçların yalnızca tedavinin başlangıcında iki ay boyunca ve ikişer gün ara vererek alınmaları gerekir.


Kullanım amaçları daha çok rejim sırasında beslenme alışkanlıklarında yapılan köklü değişikliklerin etkisini hafifletmektir.Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Alkol ve Ağrı Kesiciler shekerkisS Genel Sağlık 0 10-21-2010 13:00
Gıdalarda köpük kesiciler RittyBoy Kimya 0 06-02-2010 14:10
Şişmanlıkta Kalıtım Bilgili Çocuk Sağlığı 0 12-13-2009 18:04
Ağrı kesiciler kalbi vuruyor Avea Genel Sağlık 0 12-07-2009 22:26
İşTah Kesen YiyecekLer .. Avea Genel Sağlık 0 12-07-2009 20:53Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose