AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Diyet

Evde Plates Nasıl Yapılır

Diyet
Evde Plates Nasıl Yapılır, ve Evde Plates Nasıl Yapılır evde pilates nasıl yapılır, evde plates, evde plates nasıl yapılır, nasıl plates yapılır, pilates evde nasıl yapılır, pilates nasıl yapılmalı, pilates nasıl yapılır, plates evde nasıl yapılır, plates nasıl yapılır, plates ogreniyorum, plates öğren, plates öğrenmek, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
07-23-2010 23:20 Yazan: Bilgili
Evde Plates Nasıl Yapılır

Evde Plates Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Plates Nasıl Yapılır evde plates yapmak - kendi kendine pilates - plates hareketleriJoseph Pilates herkesin evde yapabileceği Pilates egzersizlerini de tasarlamıştır. Bu Pilates hareketlerini size adım adım göstereceğiz. Yazdıklarımıza harfiyen uyarsanız kollarınızı ve bacaklarınızı rahatça uzatabileceğiniz genişlikteki bir alanda güvenli, sağlıklı ve etkili Pilates çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru Yer Seçimi


Çok fazla zahmete gerek kalmadan ve para harcamadan evinizin herhangi bir bölümünü Pilates için uygun bir mekana dönüştürebilirsiniz. İşte size birkaç basit öneri:

• Bir mindere yetecek kadar yer bulun. Ancak, uzanıp kollarınızı gerdiğinizde duvara ya da sandalye, masa gibi herhangi bir engele çarpmamalı ve rahatça kalkıp oturabilmelisiniz.

• Düzenli nefes alabilmeniz için içeride temiz hava olduğundan emin olun. Çok sıcak ya da çok soğuk olmayan, iyi havalandırılmış bir ortam Pilates çalışmaları sırasında en idealidir.

• Telefon, kapı zili ve dikkatinizi dağıtacak diğer şeylerden uzak durmaya çalışın. Başka aktivitelerde kullandığınız müziği Pilates çalışırken kullanmayın. Vücut ve nefesinizin ritmi ve tempoyu belirlemesine izin verin.

Malzemeleriniz

Evde etkili bir Pilates seansı yapabilmeniz için illa ki bir oda dolusu malzemeye ihtiyacınız yok. Deneyim kazandıkça bu malzemelerden bazılarını edinebilirsiniz ancak başlangıçta çok basit birkaç şey size yetecektir

• Omurga ve leğen kemiğiniz için iyi bir yastık görevi oluşturacak bir minder edinin. Yoga minderleri ince kalacaktır, yatağınız ise gerekli desteği sağlamayabilir. Ya Pilates minderlerinden alın ya da kamp yapmak için geliştirilmiş sıkıştırılmış köpükten yapılmış minderlerden edinin. Bu minderin, omurganız, leğen kemiğiniz ve zemin arasında kalın bir yastık görevi görmesine ve kaygan olmamasına dikkat edin (İlerleyen günlerde sitemizden Pilates minderi hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz).

• Eğer varsa, büyük bir aynayı tam önünüze koyarak egzersizleri yaparken kendinizi seyredebilirsiniz. Böylelikle; leğen kemiğinizin, kollarınızın, bacaklarınızın ve boynunuzun duruşunu kitaptaki resimlerde gösterilenlerle karşılaştırabilirsiniz. Pilates hareketlerinin kesinlikle doğru yapılması gerektiği için karşınızdaki ayna bunu test etmenizi sağlayacaktır.

• Katıldığınız herhangi bir Pilates dersini sesli ya da görüntülü kaydetmek oldukça faydalı olabilir. Evde çalışırken bu kayıtları kullanabilirsiniz.

• Çok gerekli olmasa da birçok kişi Pilates yaparken 100-200 gramı geçmeyen ağırlıklar kullanır. Örneğin, içi dolu konserve kutuları birer Pilates ağırlığı görevi görecektir. Eğer bunlardan kullanacak olursanız çalışmaya başlamadan önce hazırlayın ki seansınız bölünmesin.


• Yine birçok kişi küçük boy yastıkların Pilates minder egzersizleri sırasında işe yaradığını söylemektedir. Diğer yazılarımız arasında öğreneceğiniz egzersiz tekniklerinde bu küçük yastıkların mükemmel birer destek görevi gördüğünü keşfedebilirsiniz. Yine aynı şekilde çalışmanızın bölünmemesi için bu yastıkları yanınızda bulundurun.

• Bulabileceğiniz farklı boyutlardaki toplar fayda sağlayabilir. Eğitmeninize bunları nasıl kullanacağınızı sorun.

• Yanınızda mutlaka su bulundurun. Sık sık suya ihtiyaç duyacağınız için suyunuz ne kadar yakında olursa çalışmanıza da o kadar kısa zamanda başlayabilirsiniz.

Dikkat: Çalışırken vücudunuzun sesine kulak verin. Hiçbir zaman sizi rahatsız eden ya da size acı veren hareketleri yapmaya çalışmayın. Ders esnasında eğitmeniniz size zorlayıcı hareketler gösterebilir ancak tek başınıza çalışırken kapasitenizi aşan hareketlerden kaçınmanız son derece önemlidir.

Çalıştığınız Kişi


Bir Pilates merkezinde çalışmaya gittiğinizde, eğitmeniniz her Pilates egzersizini ya da hareketini size tek tek göstererek doğru duruş, hareket ve hızı yakalamanızı sağlayacaktır. Ancak tek başınıza çalışıyorsanız, Pilates egzersizlerini öğrenip uygulamak için başka stratejilere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Mümkünse, evde tek başınıza çalışma yapmaya başlamadan önce bir arkadaşınızdan ya da kurstaki herhangi bir kişiden yardım isteyin. Bu kişi kitaptan egzersizleri teker teker okuyarak hareketleri nasıl yaptığınıza bakabilir ve nasıl yapmanız gerektiği konusunda size bilgi verebilir.

Bunun tam tersini de deneyebilirsiniz; yani bir başkasına yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle daha fazla şey öğrenmiş olursunuz. Partneriniz hareketleri yaparken, onu dikkatli bir şekilde izleyerek ağrıyla sonuçlanan ve yanlış yapılan hareketlerin üstüne yoğunlaşabilirsiniz. Başınızda deneyimli biri olmadığı zamanlarda, siz talimatları okurken başka birisini egzersizleri yaparken seyretmek Pilates metodunu öğrenmek için en iyi yollardan biridir. Aynı zamanda, Pilatese belki ileride size çalışma arkadaşı olabilecek yeni bir fanatik daha kazandırabilirsiniz. Bir partnerle çalışmak son derece eğlenceli olabilir; aynı zamanda birisinin size güvendiğini bilmek çalışmalara daha sıkı sıkıya bağlanmanızı sağlayabilir.


Ancak kendi kendinizin de partneri olabilirsiniz. Bütün hareketleri, önemli noktaları, hatırlatmaları ve ipuçlarını küçük kağıtlara yazarak görebileceğiniz bir yere yapıştırın (tavana bile!). Veya bütün adımları bir kasede kaydederek çalışmanız sırasında bunu teypten dinleyin. Böylelikle, hareket kabiliyetinizde ilerleme kaydettikçe ve çeşitli hatırlatmalara ihtiyaç duyduğunuzda kasette gerekli değişiklikleri yapma şansına da sahip olursunuz.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Evde Konserve nasıl yapılır SeevalKT 5n1k 0 05-21-2013 09:00
Evde Espresso Nasıl Yapılır buqunasK 5n1k 0 05-13-2013 04:07
Plates Egzersizleri Nedir? Nasıl Yapılır? dBuse Bakım Güzellik 0 03-30-2011 14:43
Evde french nasıl yapılır Bilgili Genel Sağlık 0 01-03-2011 23:35
Evde dalgalı saç nasıl yapılır ? TUtHiii Saç-Vücut Bakımı 0 09-15-2010 02:10Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose