AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Yemek Tarifi > Diyet, Güzellik Yemekleri

Her Yaşın Tek İçeceği Süt

Diyet, Güzellik Yemekleri
Her Yaşın Tek İçeceği Süt, Her Yaşın Tek İçeceği Süt İngiltere'deki Manchester Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre sütün kanserden kalp krizine kadar pek çok hastalığa karşı vücudu koruduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmalarda, sütün de balık gibi büyük bir Omega-3 kaynağı olduğu belirlendi ve her gün içilen bir bardak sütün, kalp krizini yüzde 15 oranında önlediği kaydedildi. Yine günde 1 bardak süt içmek, bağırsak kanserine yakalanma riskini yüzde 12 oranında azaltıyor. Ancak bilim adamları peynir veya yoğurt gibi süt ürünlerinde bu ve Her Yaşın Tek İçeceği Süt 1 bardak süt, 1 bardak süt resimli, bir bardak süt, süt, süt bardağı, süt içen, süt içen balıklar, süt içilmesi, süt resimleri, süt resimleri ve faydası, süt resmi, sütresimleri, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
05-04-2010 15:54 Yazan: Leyll-A
Her Yaşın Tek İçeceği Süt

Her Yaşın Tek İçeceği Süt

Sponsorlu Bağlantılar

Her Yaşın Tek İçeceği Süt

İngiltere'deki Manchester Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre sütün kanserden kalp krizine kadar pek çok hastalığa karşı vücudu koruduğu ortaya çıktı.Yapılan araştırmalarda, sütün de balık gibi büyük bir Omega-3 kaynağı olduğu belirlendi ve her gün içilen bir bardak sütün, kalp krizini yüzde 15 oranında önlediği kaydedildi. Yine günde 1 bardak süt içmek, bağırsak kanserine yakalanma riskini yüzde 12 oranında azaltıyor. Ancak bilim adamları peynir veya yoğurt gibi süt ürünlerinde bu etkinin görülmediğini vurguluyor.

Sütte bulunan CLA adlı yağ asidi, metabolizmanın hızlanmasına ve kasların daha fazla çalışmasına yardımcı oluyor. Böylece süt içenlerde obezite riski azalmış oluyor. Sütün bir diğer faydası da nezle ve grip hastalıklarında gözlendi. Günde bir bardak süt, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak, nezle ve gribe yakalanma riski yüzde 27 azalıyor.

Her Yaşın Tek İçeceği Süt

Günde 2 bardak süt şart!!!

Diyetisyen Aysen Arıcan, kanser oluşumunun yüzde 30'unun yanlış beslenme alışkanlıkları, çevre, çeşitli kimyasallar ve sigara gibi dış faktörlerden kaynaklandığını belirterek, her gün iki bardak süt tüketiminin kanser riskini azaltacağını söyledi.Arıcan, Kanser Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, kansere karşı dengeli beslenmede sütün vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirtti. Beslenme konusunda yapılan hataların, yetersiz ve dengesiz beslenmenin pek çok hastalığın önemli nedenlerinden biri olarak öne çıktığını vurgulayan Arıcan, son dönemde yapılan bilimsel çalışmalarda, kalsiyum alımının bazı kanser türlerinde riski azaltıcı rolü olduğu saptandığını hatırlattı. Yapılan bilimsel araştırmaların süt tüketimi ile prostat kanseri, bağırsak kanseri, rahim kanseri, mesane kanseri gibi toplumda sık görülen kanser türleri arasında doğrudan bir ilişki olduğunu ortaya koyduğunu belirten Arıcan şunları söyledi:

“Süt, başta kalsiyum olmak üzere, içerdiği protein, fosfor, B grubu vitaminleri, sfingolipitler ve diğer bileşikleri sayesinde kanser oluşumunu engelleyebiliyor. Sütün yüzde 87.5'i su, yüzde 3.5'i ise mineraldir. İçerdiği minerallerin kanser oluşumunu engellediğine dair önemli çalışmalar mevcuttur. Süt bağırsak kanserini önlemeye özellikle yardımcı oluyor. Yapılan bir çalışmada günde 2 bardak süt içen bireylerde barsak kanserlerine pek rastlanmadığı ortaya konulmuştur.”

Kanser türleri bölgelere göre değişiklik gösteriyor

Arıcan, Türkiye'de görülen kanser türlerinin de bölgelere göre değişiklik gösterebildiğine dikkat çekti. Arıcan, Marmara Bölgesi'nde akciğer ve bronş, Akdeniz Bölgesi'nde cilt, Doğu Anadolu Bölgesi'nde sindirim sistemi ve mide, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde akciğer, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise akciğer ve cilt kanserlerinin en sık görülen kanser türleri olarak öne çıktığını kaydetti.Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Evden Kaçan Çocuk - Mehmet Yaşın UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 04-09-2013 10:21
Kürt Filozofu Şeyh Ehmede Xani Hazretleri - Abdullah Yaşın Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 09-01-2012 14:20
Biyolojik yaşın kriterleri UzZMaN Bakım Güzellik 0 11-17-2010 20:00
Yaşın Kanserle İlgisi Bilgili Kanser 0 12-27-2009 11:32
Her yaşın bakımı farklı Avea Genel Sağlık 0 12-07-2009 22:25Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose