AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Vee Ders.. > Dersler.. > Dersler Genel

Argonun Günlük Hayatta Ve Edebiyatta Kullanım Sebepleri

Dersler Genel
Argonun Günlük Hayatta Ve Edebiyatta Kullanım Sebepleri, Argonun Günlük Hayatta Ve Edebiyatta Kullanım Sebepleri Argonun Günlük Hayatta Ve Edebiyatta Kullanım Sebepleri argo kelimelerin kullanımı - argo kelimelerin günlük hayattaki yeri - argo kelimelerin edebiyattaki yeriArgoda kelimeler örtük, şekilleri bozuk ve yerleri değiştirilmiş olabilir. Anadildeki ilk anlamı dışında kaydırmalara uğratılan kelimeler, yabancı kelimelerle ve azınlıkların kelimeleriyle karışık olarak ortaya çıkar. Konular genel olarak içki, kadın, kumar, hapishane, denizcilik, günlük hayatla ilgilidir. Teşbih, istiare, mecaz, hüsni talil ve mübalağaya açık bir dildir. Suç dünyasında, ve Argonun Günlük Hayatta Ve Edebiyatta Kullanım Sebepleri argo kelimelerin günlük hayatta kullanım sebepleri, argo kelimelerin günlük hayatta ve edebiyatta kullanım sebepleri, argo kelimelerin kullanım sebepleri, argonun edebiyatta kullanım sebepleri, argonun gunluk hayatta kullanımı, argonun günlük, argonun günlük hayatta, argonun günlük hayatta kullanım sebepleri, argonun günlük hayatta ve edebiyatta, argonun günlük hayatta ve edebiyatta kullanım, argonun günlük hayatta ve edebiyatta kullanım sebepleri, argonun günlük hayattaki kullanımı, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
10-28-2010 18:25 Yazan: Bilgili
Argonun Günlük Hayatta Ve Edebiyatta Kullanım Sebepleri

Argonun Günlük Hayatta Ve Edebiyatta Kullanım Sebepleri

Sponsorlu Bağlantılar

Argonun Günlük Hayatta Ve Edebiyatta Kullanım Sebepleri argo kelimelerin kullanımı - argo kelimelerin günlük hayattaki yeri - argo kelimelerin edebiyattaki yeriArgoda kelimeler örtük, şekilleri bozuk ve yerleri değiştirilmiş olabilir. Anadildeki ilk anlamı dışında kaydırmalara uğratılan kelimeler, yabancı kelimelerle ve azınlıkların kelimeleriyle karışık olarak ortaya çıkar.


Konular genel olarak içki, kadın, kumar, hapishane, denizcilik, günlük hayatla ilgilidir. Teşbih, istiare, mecaz, hüsni talil ve mübalağaya açık bir dildir.


Suç dünyasında, kapalı topluluklarda, göçmenlerde, cinsellikle ilgili alanlarda, eğlence ve futbol dünyasında,internette bu özel dile has kelimeler kullanılmaktadır.


Argonun bir özelliği gizliliğidir. Bunun sebebi suçlar ve sırlar, müstehcenlik ve kapalılıktır. Grup kimliğinde oluşan argo, özenti ve aykırı görünme, samimi konuşmaya çalışma dilidir. Sokağın, çarşı pazarın dili argo ile doludur. Döviz piyasasında paraların özel adları vardır.


Beyoğlu, Galata, Tophane gibi semtlerde ve Çingene Romanlarda argo yoğundur. Bu dilin bir özelliği de çokça benzetmeye yer vermesi, tabuları ve ritüelleri oyunlaştırması, bitki ve hayvan isimlerini insanileştirmesidir.alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Günlük Hayatta Sıkça Karşılaştığımız Trafik İşaret Ve Levhaları nelerdir? buqunasK 5n1k 0 05-18-2013 00:00
Pi sayısının günlük hayatta kullanım alanları nelerdir? dBuse 5n1k 0 04-29-2013 09:00
Oran - Orantı Günlük Hayatta Nerelerde Kullanılır Bilgili Matematik 0 10-14-2010 18:20
Günlük hayatta hangi isim, kaç kere, ne için zikredilmeli? Bilgili Allahü Teala 0 02-11-2010 12:17
Günlük Hayatta Kullandığımız Asit Ve Bazların Vucudumuza Etkileri UzZMaN Kimya 0 01-03-2010 18:31Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose