AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Vee Ders.. > Dersler.. > Dersler Genel

Bulmaca Çözmek

Dersler Genel
Bulmaca Çözmek, Bulmaca Çözmek Bulmaca Çözmek bulmacalar - bulmaca çözmenin yararlarıBulmaca çözmek, kimimiz için çok eğlenceli, kimimiz içinse çekilmez bir uğraşı olarak görünmektedir. Bulmaca bağımlıları olduğu gibi, bulmaca çözenlere aheste aheste bakan insanlar da vardır. İnsanların bulmacaya bakış açıları bu şekilde farklılık gösterse de, bilim adamlarının bu konudaki (bulmacanın yararları) fikirleri sabit ve tek yönlüdür. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, özellikle genç yaşta bolca bulmaca çözerek, beynimizin çalışma sistemini güçlendirebilir ve aşamalı, sistematik düşüncemizi geliştirebiliriz. Bulmaca çözmek, muhakkak ve Bulmaca Çözmek bilim ile ilgili bulmacalar, bilimle ilgili bulmaca, bilimle ilgili bulmacalar, bulmaca çözme, derslerle ilgili bulmacalar, derslerle ilgili bulmacalar çöz, ergenlik dönemi ile ilgili bulmaca, ergenlikle ilgili bulmaca, kısa bulmacalar, şifreli bulmaca çöz, şifreli bulmacalar, şifreli bulmacalar, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
10-09-2010 01:45 Yazan: UzZMaN
Bulmaca Çözmek

Bulmaca Çözmek

Sponsorlu Bağlantılar

Bulmaca Çözmek bulmacalar - bulmaca çözmenin yararlarıBulmaca çözmek, kimimiz için çok eğlenceli, kimimiz içinse çekilmez bir uğraşı olarak görünmektedir. Bulmaca bağımlıları olduğu gibi, bulmaca çözenlere aheste aheste bakan insanlar da vardır. Bulmaca Çözmekİnsanların bulmacaya bakış açıları bu şekilde farklılık gösterse de, bilim adamlarının bu konudaki (bulmacanın yararları) fikirleri sabit ve tek yönlüdür.


Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, özellikle genç yaşta bolca bulmaca çözerek, beynimizin çalışma sistemini güçlendirebilir ve aşamalı, sistematik düşüncemizi geliştirebiliriz.Bulmaca çözmek, muhakkak ki her yaştan insan için yararlı ve güzel bir etkinliktir. Fakat bu etkinliğin yararı daha çok genç yaşlarda kendini göstermektedir.


Erinlik dönemiyle ergenlik dönemi arasında ve sonraki kısa dönem içerisinde, gençler bulmacaya yoğunlaşarak beyinsel işlevlerini güçlendirebilirler.Normal bulmacaların dışında Türkçe dersi konularıyla ilgili hazırlanmış bulmacaları çözmek ise, öğrencinin konuları pekiştirmesini, bilgilerinin kalıcılığını sağlamasını, okuma-yazma becerisini gelştirmesini, bütünsel ve parçalayarak düşünmesini, problem çözme yeteneklerinin artırılmasını, farklı düşünebilmesini sağlar.
alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Gökkuşağını Çözmek - Richard Dawkins Leyll-A Kitap Tanıtımı 0 03-27-2012 16:20
Bulmaca Güzeldir 3 - Süha Çil Bilgili Kitap Tanıtımı 0 03-08-2012 00:22
Bulmaca Güzeldir 2 - Süha Çil Bilgili Kitap Tanıtımı 0 03-08-2012 00:22
Amazon Bulmaca Sayı 4 Süper Bulmaca - Zeka Oyunları - Komisyon UzZMaN Kitap Tanıtımı 0 01-14-2011 13:20
|| Geometri Sorularını Kolay Çözmek İçin Neler Yapılmalıdır? || Avea Eğitim 0 12-06-2009 16:32Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose