AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Vee Ders.. > Dersler.. > Dersler Genel

Sınavlara Nasıl Çalışılır

Dersler Genel
Sınavlara Nasıl Çalışılır, ve Sınavlara Nasıl Çalışılır nasıl sınava çalışılır, okul sınavlarına nasıl çalışılmalı, sınav nasıl çalışılır, sınava nasıl çalışmalıyız, sınava nasıl çalışılmalı, sınava nasıl çalışılır., sınavlara nasıl çalışmalıyım, sınavlara nasıl çalışılmalı, sınavlara nasıl çalışılır, sınavlarıma nasıl çalışmalıyım, yazililara nasil calisilir, yaziliya nasil calisilir, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-26-2010 17:05 Yazan: ChAtlackGirlL
Sınavlara Nasıl Çalışılır

Sınavlara Nasıl Çalışılır

Sponsorlu Bağlantılar

Sınavlara Nasıl Çalışılır
Sınavlara Çalışma Yöntemi - Sınavlarda Başarılı Olmak - Sınıfta Yapılacaklar - Evde Ders Çalışmak - Çalışma Programı
Unutmayın " her şeyin başlangıcı küçüktür" başlamak bir işi yapmanın en önemli aşamasıdır. Başlama inancınız sizin çalışma potansiyelinizi belirler. İşlerinde başarılı olan insanlar öncelikli olarak kendilerini fiziken ve bedenen başarıya inandırırlar. Öncelikle olarak ben bu sınavı başaracağım diye kendinizi inandırmanız gerekir.


Öğrenme keyifli bir iştir. Öğrendikleriniz sizi ne kadar sevindirirse bilgiyi öğrenmekte o kadar başarılı olursunuz. Sınavlar sonrasında aynı sınava giren öğrenciler hep şu konuşmaları yapar ; bir grup öğrenci çok kolay bir sınavdı derken diğer öğrenciler ise çok zor bir sınavdı demekte. burada yapılan yorumlarda en büyük hata şudur sorular aynı ancak öğrencilerin çalışma düzeyleri birbirine farklıdır.


Sınıfta: Derse gelmeden önce o gün işlenecek konu hakkında bir hazırlık yapmalıyız . Bu hazırlık konuya bir kez göz atmak şeklinde de olabilir yada sadece konunun adını öğrenmek şeklinde olabilir. Bu aşamadan sonra neler yapmak gerekir öncelikli olarak okullarda olsun dershaneler de olsun öğretmenleri can kulağı ile dinlemeliyiz. Unutmayın ders öncelikli olarak sınıfta öğrenilir. Ders anlatımı sırasında anında öğretmenlerimize sormalıyız , soracağımız soru çok basit olsa bile sınıftaki diğer öğrenciler ne der demeden sormalıyız. Bazen anlamsız bir soru bir soru konunun anlaşılmasına yol açar.


Evde : Dersten sonra eve gelince en kısa zamanda o gün işlenen konularla ilgili bir tekrar yapmalıyız . Bu tekrar konu tekrarı ya da soru çözümü şeklinde olabilir. Yapılan araştırmalara göre insan 20 dakika içinde öğrendiklerinin yarısına yakın bir bölümü unutmakta, bir saat içinde ise öğrendiklerinin ancak %30'sunu koruyabilmektedir. Öğrenilen bilgiyi hafızada en yüksek düzeyde tutmak için ilk tekrar 20 - 40 dakikalık bir öğrenme seansının sonunda yapılmalı ve 10 dakika sürmelidir. ikinci tekrar ise 24 saat içinde yapılmalıdır.


Çalışma programı yaparken nelere dikkat edilmelidir ?


Gerek çalışma programı yaparken gerekse de tekrar programı yaparken arka arkaya gelecek derlerin mümkün olduğu kadar birbirinden farklı olmasında fayda vardır. Yapılacak olan çalışma programı sizin için gerekli bazı etkinlikleri yapmanıza engel olmamalıdır.


Ders çalışma sırasında kafanız başka şeylerle meşgul olmaması için esnek bir program yapılmalı . Sevdiğiniz futbol takımının maçını izleyebilme yada sevdiğiniz sanatçının konserini de izleyebilmelisiniz. Unutmayın yaşam devam ediyor siz de bir insansınız ve ders çalışma dışında yapmanız gereken şeylerde var.


GEREKLİ TAVSİYELER


1. Düzenli tekrarlar yapmak bilgiyi hafızada bilgiyi tazeler


2.İnsan öğrendiğini hızla unutur


3. Problem çözülürken sonuca ulaşana kadar ara verilmemesi gerekir


4.Ders çalışırken aynen okullarda olduğu gibi 40dk ders çalışıp ara verilmelidiralıntı
Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hangi Ders Nasıl Çalışılır TUtHiii Dersler Genel 0 10-21-2010 17:25
Ders Nasıl Çalışılır TUtHiii Dersler Genel 0 10-21-2010 16:25
Yatarak ders çalışılır mı ? Avea Eğitim 0 12-06-2009 16:30
Yazılı sınavlara standart geliyor Avea Eğitim 0 12-06-2009 16:24
Otomatik Şanzıman Nedir, Nasıl Çalışır, Bakımı Nasıl Yapılır? Turkcell Motorlu Araçlar 0 12-01-2009 22:57Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose