AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Vee Ders.. > Dersler.. > Dersler Genel

Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Nelerdir

Dersler Genel
Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Nelerdir, ve Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Nelerdir diğer yolcuları rahatsız eden davranışlar, sürücüyü rahatsız eden, sürücüyü rahatsız eden davranışlar, sürücüyü rahatsız eden davranışlar madde halinde, sürücüyü rahatsız eden davranışlar maddeler halinde, sürücüyü rahatsız eden davranışlar nelerdır, sürücüyü rahatsız eden kurallar, sürüçüyü rahatsıs edenler, trafikte sürücü davranışları nelerdir, trafikte sürücüyü rahatsız eden davranışlar, yolcuları rahatsız eden davranışlar, yolculukta sürücüyü rahatsız eden davranışlar, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-05-2010 02:50 Yazan: RittyBoy
Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Nelerdir

Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Nelerdir
Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Hakkinda - Araç sürücülerin doğru ve yanlış hareketleri - Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Nedir


Araç sürücülerin doğru ve yanlış hareketlerin belirlenmesinin en büyük kaynak olarak trafikte insan unsuru olan yaya,yolcu ve sürücülerin can ve mal güvenliklerin sağlamak için oluşturan trafik kurallardır. Acaba bu davranışlar nelerdir açıklayalım;


-Trafik işaretlemelerinden düşey işaretlerden olan trafik ışıklarında araç sürücülerin kırmızı ışıkta durması sarı ışıkta hazırlanması ,yeşil ışıkta sağına soluna bakıp geçmesi doğru davranışlardır.Fakat bazı sürücülerin başka sürücülerin haklarını gasp ederek kırmızı ışıkta geçmeleri,kimseye ait olmayan sarı ışıkta geçmeleri sürücülerin trafikte yapmış olduğu yanlış davranışıdır.Araç sürücülerin Aynı kategori içersinde bulunan Trafik işaretleri ile Yatay işaretlemelerden yol çizgileri ile geçit çizgilerini uymaları doğru davranış bunları uymamaları ise yanılış davranıştır.


-Araç sürücülerin Karayollu trafiğin akışını ve şerit takip kurallarını uymaları doğru davranıştır.sürücülerin kendi araçların karayolu trafiğin akışı ve şerit takiplerinde izleyecek kuralları uymamaları yanlış davranışlardır.


-Trafiğin tanzimi ve denetlemesi ile görevli olana trafik polislerin ikazlarını sürücüler tarafından uymaları doğru davranış ve uymamaları ise trafikte yanlış davranışlar içersinde bulunmaktadır.


-Araç sürücülerin araçların hızlarını Trafik kanunda belirtilen limitlerin üzerinde sürmeleri yanlış davranıştır.Sürücüler araçların hızlarını trafik kanunda belirtilen hız limitleri içersinde kullanarak ve araçların hızlarını yük,yol,teknik,görüş şartlarına göre ayarlamaları ,takip mesafesini uyarak sürmeleri doğru bir davranıştır.


-Araç sürücüleri dönüşlerde sinyal vererek ve dönüş kuralları (Doğrultu değiştirme Manevralarını) uyarak hareket etmeleri doğru davranıştır.Sürücüler bunlara uymadıkları taktirde trafikte yanlış hareketleridir.-Sürücülerin geri geri gitmeleri,geri dönüşleri yanında duraklama ve park edilen araçların yanından çıkarken kurallara riayet etmeleri doğru bir davranıştır.


-Araç sürücülerin öndeki aracı geçme,arakadaki araca yol verme ,geçiş üstüne haiz araçlara yol verme ile ilk geçiş hakkını riayet etmeleri sürücülerin trafikte yapmış oldukları doğru bir harekettir.-Sürücülerin park etmenin yasak olduğu yerlere park etmekleri ve yaya Kaldırımı araçları park etmeleri ,Farlarını ve ışıklarını gereksiz yere ve kurallara aykırı kullanmaları trafikte sürücülerin yapmış olduğu yanlış harekettir.


-Araç sürücülerin Alkollü ve uyuşturucu madde ile araç sürmemeleri,sürücülerin emniyet kemerin Takması ,Geçmenin yasak olan yerlerde geçmeyerek Trafik kazasına karışmış olan sürücülere yardım etmeleri ve trafik kazasını polise bildirmeleri, Trafikte araç sürücülerin yaptıkları doğru bir davranıştır.


-Araç sürücülerin Karayolunda kamunun rahatını ve huzurunu bozacak şekilde ve can,mal güvenliğini tehlikeye sokacak zarar verecek şekilde ışıklı ve sesli ,emniyetsiz(park,sinyal ,korna,fren ..vb) Su ve çamur benzerlerini sıçratarak ,atarak,dökerek,sigara kül ve izmarit veya başka şeyleri yola atıp dökerek,Hatalı Yükleme yapmaları,Yayalara korkutarak ve şaşırtarak araç sürmeleri ve Özel amaçlarla keyfi veya kasıtlı davranışlara bulunmak suretiyle yaya veya taşıt trafiğinin can ve mal güvenliğini ihlal ederek veya tehlikeye düşürerek ,cep telefonu kullanarak ve yüksek sesle müzik dinleyerek seyir halinde bulunarak tedbirsiz ve saygısızca davranışlarda bulunmaları araç sürücülerin trafikte yapmış oldukları yanlış hareketlerdir

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Realizmi temsil eden sanatçılar ve eserleri nelerdir? buqunasK 5n1k 0 07-07-2013 00:00
Uçan Balonlara Etki Eden Kuvvetler Nelerdir? SeevalKT 5n1k 0 06-01-2013 04:07
Dinlemeyi olumlu etkileyen davranışlar nelerdir buqunasK 5n1k 0 04-28-2013 04:04
Genç Hukukçuları Rahatsız Eden Uygulama dBuse Gündemden Başlıklar 0 06-26-2012 00:00
Ne oldu rahatsız mı ettim? Vodafone Edebiyat, Felsefe, Şiir 0 12-04-2009 17:31Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose