AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Çocuk Sağlığı

Kakadan Kan Gelmesi

Çocuk Sağlığı
Kakadan Kan Gelmesi, ve Kakadan Kan Gelmesi bebek ishal kan, bebeklerde diskida kan gorulmesi, bebeklerde ishal kan geliyorsa ne yapılmalı, bebeklerden kan gelmesi, bebekte dışkıda kan görülmesi, dışkıda kan görülmesi, dışkının kanlı gelmesi, ishal kan gelmesi, ishalden kan gelmesi, ishalle birlikte kan gelmesi, çocuk dışkısından kan gelmesi, çocuğumun dişkisindan kan geldi, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
10-31-2010 17:48 Yazan: TUtHiii
Kakadan Kan Gelmesi

Kakadan Kan Gelmesi

Sponsorlu Bağlantılar

Kakadan Kan Gelmesi Bebeğin kakalı bezi bakın neler diyor - bebek saglıgı - erken teşhis - kaka rengi hastalık hakkında ipucu verir


Bebeğin kakalı bezi bakın neler diyor...


Yavrunuzun altını değiştirirken, kakasının rengine bakıp, sağlığı hakkında çok şey anlayabilirsiniz. Kabız ve ishal durumlarında da ne yapacağınızı erken öğrenmenizde yarar var.

Bebeğinizin sağlığı acaba yerinde mi, değil mi? Bu soruya kuşkusuz iyi bir muayeneden sonra, ancak doktoru karar verebilir. Fakat siz de her bez değiştirişte uyanık davranırsanız, daha doğrusu "bezindeki kakasını" şekline, rengine göre "okumayı" bilirseniz, doktora büyük ölçüde vardımcı olabilirsiniz. Bebek bu ilk dışkısını, doğumdan ya bir gün sonra, ya da ikinci günün bitiminde çıkartır. Siyah ve yapışkandır. Yapısını, bebeğin ana karınındayken barsağının oluşumundan artakalanlar meydana getirir. Yani bir besin posası değildir.

ANNE SÜTÜYLE BESLENENLER

Dışkı, altın sarısı renkte, krem kıvamında ve gevşektir. Hafif asitli, ekşi bir kokusu vardır. Kundak biraz açık bırakılırsa, havadaki oksijenin etkisiyle rengi hafiften yeşile döner. Anne sütüyle beslenenler, biberon bebeklerinden daha seyrek bez kirletirler. Çünkü anne sütünün bileşimi, bebek için ideal bir besindir. Sindirildikten sonra, geriye, hemen hiç artık kalmaz.

BİBERONLA BESLENENLER

Dışkının rengi daha açık, kıvamı katıdır. Bir öncekine oranla, daha kötü kokar. Bebeğin günde 2-3 kez altını kirletmesi normaldir.Sonraları katı besinler verildiğinde, dışkının rengi, karbonhidratların etkisiyle koyu sarıdan,kahverengiye kadar değişir.
KABIZLIK ÇEKERSE

Kabızlık çeken bebeklerin kakası oldukça sert ve kurudur. Besin artıklarının bağırsakta uzun süre kalması, bu arada suyunun emilmesi, buna sebep olur. Böyle katı bir dışkı, bebeğin makatını yaralayabilir. Bu nedenle kabızlığı bir önce gidermek gerekir.
İSHAL OLURSA

Dışkı lapamsı, oldukça yumuşaktır. Rengi yeşil, kirli-yeşil arasıdır. Kan ve doku artıkları görülebilir. Eğer bebek, günde altı kezden fazla kaka yapmaya başlarsa, ve görünümü yukarıda anlattığımız şekildeyse hiç gecikmeden doktora gitmek gerekir. İshalle birlikte kusma da varsa bebek iki misli su kaybeder.

Açık gri renkte dışkı da, safra asitlerinin yokluğuna, yani bir bakıma sindirim bozukluğuna işarettir. Yine doktora danışmakta yarar vardır.

Bebeğinizin kirlettiği bezde, bazen her zamankinden farklı bir renk görürseniz, hemen telâşa kapılmayın.Ogün yedirdiklerinizi önce şöyle bir düşünün. Örneğin, ıspanak yemişse koyu yeşil, havuç ezmesi verdinizse kırmızımsı, demirli ilaçlar içiyorsa siyah dışkı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Dışkıdan Kan Gelmesi Nedenleri UzZMaN Hastalık Çeşitleri 0 08-09-2010 14:00
Burundan Kan Gelmesi Ameliyat Bilgili Kulak Burun Boğaz 0 12-21-2009 13:06
Burundan Kan Gelmesi Koterizasyon Bilgili Kulak Burun Boğaz 0 12-21-2009 13:06
Burundan Kan Gelmesi Bilgili Kulak Burun Boğaz 0 12-21-2009 13:06
Öksürükle Kan Gelmesi Bilgili İlk Yardım 0 12-13-2009 19:08Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose