AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Bakım Güzellik

Diş ağrısını azaltma yöntemleri

Bakım Güzellik
Diş ağrısını azaltma yöntemleri, Diş ağrısını azaltma yöntemleri diş ağrısı için evde yapılacaklar, diş ağrısı nasıl azaltılır, diş ağrısı nasıl dindirilir, diş ağrısı nasıl durdurulur, diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısından kurtulma yolları, diş ağrısını geçirme yolları, diş ağrısını geçirmek için, diş ağrısını geçirmenin yolları Diş ağrıları genelde beklenmedik zamanlarda gelir ve gayet dayanılmazdır. Diş ağrısı problemleri yaşıyorsanız* makalemizdeki yöntemleri uygulayarak diş ağrınızı dindirebilirsiniz. Diş ağrısı neden olur? Çene ağrısı neden olur? Ağrının karakterine göre nedenini anlayabilir miyiz? Diş ve Diş ağrısını azaltma yöntemleri dis agrisini gecirme yontemleri, diş agrısı nasıl durur, diş agrısına yapılacaklar, diş ağrısı geçirme yolları, diş ağrısı geçirme yöntemleri, diş ağrısı için evde yapılacaklar, diş ağrısına evde yapılacaklar, diş ağrısını geçirecek yöntemler, diş ağrısını geçirme yolları, diş ağrısını geçirmenin yolları, dıs agrısı ıcın yapılacaklar, evde diş ağrısını geçirmenin yolları, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
01-13-2011 17:48 Yazan: SeevalKT
Diş ağrısını azaltma yöntemleri

Diş ağrısını azaltma yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

diş ağrısı için evde yapılacaklar, diş ağrısı nasıl azaltılır, diş ağrısı nasıl dindirilir, diş ağrısı nasıl durdurulur, diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısından kurtulma yolları, diş ağrısını geçirme yolları, diş ağrısını geçirmek için, diş ağrısını geçirmenin yolları


Diş ağrıları genelde beklenmedik zamanlarda gelir ve gayet dayanılmazdır. Diş ağrısı problemleri yaşıyorsanız* makalemizdeki yöntemleri uygulayarak diş ağrınızı dindirebilirsiniz.

Diş ağrısını azaltma yöntemleri

Diş ağrısı neden olur? Çene ağrısı neden olur? Ağrının karakterine göre nedenini anlayabilir miyiz? Diş hassasiyetine karşı ne yapmalıyız? Diş ağrısıyla ilgili merak ettiklerimizi Diş Hekimi Asaf Murat Güzelce anlatıyor...
Dişimiz ağrıyorsa evde neler yapabiliriz?
Bir ağrı kesici almak ve en kısa sürede bir diş hekimine gitmek gerekir.
Eğer uykudan uyandıran bir ağrı varsa ve hemen diş hekimine gitmek mümkün değilse, yapabilecekleriniz de vardır: Ağrı, kan basıncından dolayı olduğu için ve yattığınız zaman kan basıncı daha çok baş bölgesine geldiği için pozisyonu değiştirmek gerekir. Biraz kaykılarak, mideye kanın inebileceği pozisyonda yatmak, ağrıyı hafifletebilir. Tabii aynı zamanda ağrı kesici de almak gerekir.
Eğer yemekten sonra oluşan bir ağrı varsa dişleri fırçalamak bir çare olabilir. Sıcak-soğuk hassasiyetinde, ılık gıdalarla beslenip en yakın zamanda doktora gitmek gerekir.
Bazen kanal tedavisinin bir önceki safhasında sinirler iltihaplandığı için, sıcaktan ciddi anlamda etkilenebilir. Bu ağrıyı soğuk tedavisiyle kesmek mümkündür.
Hangi durumlarda diş ağrısı ile birlikte şişme olur?
Şişmenin sebebi enfeksiyonun çıkamamasıdır. Kemikteki ya da diş etindeki iltihap dış ortama açılamadığında, kendine ilk bulduğu yoldan boşluğa doğru gider ve bundan dolayı ağzın herhangi bir yerinde şişme olur.
Birinci sebep; çürük sinirlere çok ilerlemiştir ve kök ucunda oluşan iltihap kemik içinde ilerleyip ilk bulduğu yerden yüzeye çıkmıştır.İkinci sebep, diş etlerindeki iltihaptır. Çok ihmal edildiği takdirde bu iltihap, yüz üzerinde herhangi bir yerden de çıkabilir.


Diş ağrısında dişe aspirin, kolonya, rakı vb. koymak işe yarar mı?
Bunlar ciddi anlamda kimyasal yanık meydana getirirler. Belki dişin ağrısı bir şekilde azalır ama bunun sebebi dişin sinirlerinin ölmüş olmasıdır. Yani kendi elinizle dişinizi çekime doğru götürebilirsiniz. Daha sonra diş ağrısı ve diş etinin yanmasından kaynaklanan ağrı yaşarsınız.
Rakı, kanı sulandırıp ağrının daha fazla artmasına neden olur. En doğru seçenek, ağrı kesici içmektir.
Diş sorunları hangi durumlarda çene ağrısına sebep olur?
**20′li yaş dişleri
*Diş gıcırdatma
*Kemik kaybı çene ağrısına
neden olur.
20′li yaş dişleri çıkarken, alt çene kemiğinden kulağa yansıyan ağrı yapabilir. Üst 20′li yaş dişleri çıkıyorsa, göz ve şakak bölgesinde ağrı oluşturabilir.
Çene kemiğinde kayıp meydana gelmişse, diş desteğini kaybetmişse, çenenin içinden gelen bir ağrı gibi hissedilebilir.
Hareketli protez kullanan insanlarda, çene kemiği çok aşınmışsa, protez, diş sinirlerinin çıktığı noktalara baskı yapar, bu baskıdan kaynaklanan ağrılar meydana gelir.
Hangi tür diş ağrılarında vakit kaybetmeden doktora gitmek gerekir?
Diş, soğuktan sızlamaya başlamışsa veya diş etlerinde kanama varsa, hemen diş hekimine başvurmak gerekir. İlk sızlama hissettiğimizde erken müdahale edilmesi için doktora gidersek ucuza, ağrısız ve kısa süreli tedavi yaptırma şansımız olur.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Baş Ağrısını Ne Geçirir? buqunasK Genel Sağlık 0 01-29-2013 23:40
Diş Ağrısını Ne Keser dBuse Genel Sağlık 0 04-25-2012 23:40
Menopoz belirtilerini azaltma buqunasK Bakım Güzellik 0 01-05-2011 16:24
Çilleri Azaltma Yöntemleri Bilgili Genel Sağlık 0 11-27-2010 19:57
El Ağrısını Önemseyin ChAtlackGirlL Genel Sağlık 0 06-30-2010 19:14Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose