AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Bakım Güzellik

Selülit için 20 dakika yürüyün

Bakım Güzellik
Selülit için 20 dakika yürüyün, ve Selülit için 20 dakika yürüyün düzenli yürüyüş, düzenli yürüyüş selülit, yürüme, yürüme resimleri, yürüme resmi, yürümeni, yürümenin faydaları, yürümenin selülite faydası varmı, yürüyün faydaları, yürüyüşün selülite, yürüyüşün selülite faydaları, yürüyüşün selülite faydası, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
01-02-2011 14:24 Yazan: buqunasK
Selülit için 20 dakika yürüyün

Selülit için 20 dakika yürüyün

Sponsorlu Bağlantılar

düzenli yürüyüş, selülitten korunmak için, selülitten kurtulmak için, yürümenin faydaları, yürüyüş


Her kadının kabusu olan selülitten korunmak ve kurtulmak için 20 dakika düzenli yürüyün Melek‘lerim.

Selülit için 20 dakika yürüyün

Derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan selülit, derinin üst bölümünde pütür pütür bir görüntü bırakıyor ve fiziksel olarak kendine güvensizliğe neden oluyor. Zayıf, şişman pek çok kadın, kalça ve baldır çevresindeki, çıkıntılı görüntüden oldukça rahatsız oluyor.
Selülitlerin bir gecede ortaya çıkmadığı malum. Uzmanlar sağlıksız yaşam koşulları, dengesiz beslenme, fazla alkol alma, sigara tiryakiliği ve bedensel hareketsizliğin, uzun vadede selülitin vücutta yerleşik hâl almasına neden olduğunu söylüyor.
Hamilelik ve menopoz gibi dönemlerde, hormonal seviyelerde meydana gelen iniş çıkışlar da sorumlu bir diğer faktör… Selülitlerinizden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, daha az stresli bir yaşama ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye ihtiyacınız var…
Selülit oluşumunun durdurulması veya erken dönemlerdeki selülitin ortadan kaldırılmasında, en ucuz yöntemlerden biri de egzersizdir. Yağların azaltıldığı bir diyetle birlikte yapılacak egzersizler, selüliti ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Haftada üç kez, 30′ar dakika uygulanacak egzersizler, dolaşım sistemini de güçlendirir. Egzersiz selülitli bölgelerde dolaşımın artmasını ve kas hareketleri sayesinde de lenf akımının hızlanmasını sağlar. Ayrıca kaslara gerginlik verir.
KALÇA VE BASEN ÇALIŞMALI
Özellikle,selülitin geliştiği kalça, basen bölgelerindeki kasları çalıştıran egzersizler fayda sağlar. Kurbağalama yüzmek, bacak iç bölgelerindeki kasların gerginliğini artırır ve selülit için iyi bir egzersiz oluşturur. Hızlı bir tempodaki 20′şer dakikalık yürüyüşler de genel olarak kalça ve bacak bölgeleri için yararlıdır. Haftada üç-dört kez yapılmalıdır. Parmak uçlarında yükselmek ve inmek, bileklerin daha ince ve kasların daha gergin görünmesini sağlar. Bu hareket 15-25 kere, her gün tekrarlanmalıdır.
DERECE DERECE SELÜLİT
DERECE 0 SELÜLİT:Deri iki parmak arasında sıkıldığında bile ortaya çıkmaz.


DERECE 1 SELÜLİT:
Ayakta dururken ve yatarken selülit görülmez. Deri sıkıldığında portakal kabuğu görünümü ortaya çıkar.
DERECE 2 SELÜLİT:
Ayakta dururken selülit görülür ancak yatarken kaybolur.
DERECE 3 SELÜLİT:
Ayakta ve yatarken selülit görüntüsü ortaya çıkar.
ANTİSELÜLİT BANYOSU
Beş damla tarçın yağı, yarım bardak ılık sütle karıştırılır ve sıcak banyo suyuna eklenir. Banyo süresi en fazla beş dakika olmalıdır.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sadece 20 dakika yürüme ile selülit’den kurtulun! UzZMaN Genel Sağlık 0 01-03-2011 13:35
Selülit için Mezoterapi Leyll-A Bakım Güzellik 0 05-03-2010 17:40
selülit için yağ karışımı melis-aa Bayan Sağlık 0 01-17-2010 17:35
Selülit için Mezoterapi shekerkisS Bayan Sağlık 0 01-17-2010 17:24
Kemik için 10 dakika güneş Avea Genel Sağlık 0 12-07-2009 20:47Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose