AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Yaşama Dair > Bayanlara Özel > Bakım Güzellik

Burun akıntısını geçirmek mümkünmüdür ?

Bakım Güzellik
Burun akıntısını geçirmek mümkünmüdür ?, Burun akıntısını geçirmek mümkünmüdür ? Ne siz sorun ne ben söyliyim Dostlar, Akdeniz bölgesinde yaşıyorum ve inanılmaz bir şekilde burnum akıyor. Deyim yerinde ise sular seller gibi gidiyor desem yalan olmaz. Hemde yaza girmeye başladığımız bu dönemde offf. Eee bende sizler gibi google.com.tr ye girdim arkadaşlarım ve araştırmalarıma başladım. İşte sizlere burun akıntısından kurtulmanın yolları işinize yarayacağına eminim Arkadaşlar. BURUN - SİNÜS HASTALIKLARI HAKKINDA BİLGİLER Burun akıntısı, burun kanaması, burun tıkanıklığı, koku alma bozuklukları gibi ve Burun akıntısını geçirmek mümkünmüdür ? burun akintisi geçirme, burun akintisini gecirmek icin, burun akintisini gecirmenin yollari, burun akmasini ne gecirir, burun akıntisini ne gecirir, burun akıntısı geçirme yolları, burun akıntısı ne geçirir, burun akıntısını geçiren, burun akıntısını geçirme, burun akıntısını geçirme yolları, burun akıntısını geçirmek, burun+ak%c4%b1nt%c4%b1s%c4%b1n%c4%b1+ne+ge%c3%a7irir, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
11-06-2010 13:00 Yazan: Bilgili
Burun akıntısını geçirmek mümkünmüdür ?

Burun akıntısını geçirmek mümkünmüdür ?

Sponsorlu BağlantılarNe siz sorun ne ben söyliyim Dostlar, Akdeniz bölgesinde yaşıyorum ve inanılmaz bir şekilde burnum akıyor. Deyim yerinde ise sular seller gibi gidiyor desem yalan olmaz. Hemde yaza girmeye başladığımız bu dönemde offf. Eee bende sizler gibi google.com.tr ye girdim arkadaşlarım ve araştırmalarıma başladım. İşte sizlere burun akıntısından kurtulmanın yolları işinize yarayacağına eminim Arkadaşlar.
BURUN - SİNÜS HASTALIKLARI HAKKINDA BİLGİLER
Burun akıntısı, burun kanaması, burun tıkanıklığı, koku alma bozuklukları gibi belirtilerle görülürler.
BURUN AKINTILARI
Başlı başına bir olgu oluşturan burun kanamaları bir yana bırakılırsa, akıntı seröz ya da irinli (kûruyarak kabuğa dönüşebilir), tek ya da iki yanlı, önden ya da arkadan olması mümkündür.

Akıntı burun arka delikleri yoluyla olduğunda, balgam biçiminde dışarı çıkarılır. Akıntının, kaynağı konusundaki teşhis, salgıların görünümüne, birlikte olduğu öteki belirtilere ve özellikle muayene (burun muayenesi, röntgen filmi, v.b.) bulgularına bakılarak konulur.
Seröz akıntı
Alışılmış bir nezlenin başlangıç belirtisi olabilir. Ama sürekliyse ve aksırıkla birlikteyse, damar spazmı kökenli burun iltihabının belirtisidir. Araştırma sonunda bu seröz burun akıntısının, bir alerjiye (genellikle polen, toz, v.b. etmenlere bağlı solunum yolları alerjisi) ya da birçok etmenle (atmosfer, içsalgı bezleri, ruhsal etmenler) ilişkili bir damar spazmına bağlı olduğu anlaşılır. Yerel tedavi ve özellikle koterle dağlama, yararlı sonuçlar verir.
Yaşlılarda görülen burun akıntısını da bunlara eklemek gerekir.
Ayrıca, röntgen filmi tek yanlı, limon renginde ve aralıklı gelen bir akıntı yapan bir sinüs kistini ortaya koyabilir.
Ön kafa çukurunda kırığa yolaçan travmalardan sonra görülen ve beyin-omurilik sıvısından oluşan burun akıntısı, gerçek bir klinik- biçimden çok, ayırıcı teşhis öğelerinden birini oluşturur. Kuşkulu durumlarda teşhis, sıvının incelenmesiyle (belkemiği boşluğuna iğneyle boyalı madde verme ya da sintigrafi) konur.
İrinli akıntı
Koyuca sarı ya da yeşilimsi renkte olan bu akıntının pekçok nedeni olabilir.
İki yanlı akıntı
En sık görüldüğü hastalık, alışılmış nezlenin evrimi sonucunda ya da damar spazmı kökenli bir burun iltihabına başka bir enfeksiyonun eklenmesi sonucunda ortaya çıkan irinli burun iltihabıdır.
Röntgen filmiyle teşhisi doğrulanan iki yanlı sinüs iltihabı (sinüzit) da iki yanlı akıntıya yol-açabilir.
Hastalığın sık sık alt solunum yollarına atlaması, günümüzde inici bir ihtilattan çok, nezleyle birlikte görülen bir enfeksiyon sayılmaktadır.
Büyük çocukta ve süt çocuğunda yutak bademciklerinin iltihaplanması alışılmış nedendir. Enfeksiyon hastalıkları, özellikle de kızamık ve kızıl sırasınoa da akıntı sık görülür. Süt çocuğunda burun akıntısı, bazen belsoğukluğu, frengi ya da kuşpalazı (difteri) kökenli bir nezlenin belirtisi olabilir.
Tek yanlı akıntı
Başlıca nedeni sinüs iltihabıdır. Ağrılar ve orta mecrada (meatus) irin bulunması, diyafanos-kopiyle (sinüslerin ışık verilerek incelenmesi), özellikle de röntgen filmiyle doğrulanması gereken belirtilerdir. Röntgen filmi, hasta sinüs ya da sinüsleri ortaya koyar.
Çocukta üst çene sinüsü iltihabı ve kalbur kemik hücreleri iltihabı (etmoyidit) sık görülür ve genellikle teşhisi güçtür.
Saman nezlesi, nedeni bir solunum alerjisi olan sulu bir burun iltihabıdır.
Süt çocuğunda göz ve göz çukuruyla ilgili belirtiler ön plandadır; ama bunlar, bir üst çene kemiği iltihabının belirtisi de olabilirler.
Büyük çocukta da, küçük çocukta da, burunda yabancı cisim bulunması olasılığının ayırdedilmesi gerekir.
BURUN KABUKLARI
Burun akıntısıyla birlikte ya da daha sonra görülür; ama apansızın da yerleşebilir. Burun ön delikleri kenarında yerleşen deri hastalıkları dışında, özellikle mukoza körelmesi kökenli burun iltihaplarının (atrofik rinitler) başlıca özelliğidirler. Mukoza kökenli burun iltihapları iki biçimde olabilir:
-- kokusuz: Enfeksiyon hastalıklarından sonra görülenler (kuşpalazı, kızıl sonrası); nedbeleş-me kökenli burun iltihapları (koterle aşırı dağlamalar, burun bölmesi delinmesi) ya da mesleksel burun iltihapları (marangozlarda, v.b.);
-- kötü kokulu: Bu türe ozena adı verilir; yeşilimsi kabuklarla, pis bir kokuyla, mukoza ve boynuzcukların önemli ölçüde körelmesiyle nitelenir. (İlaç tedavisi geçici bir önlem olmaktan öteye gidemez. Kesin tedavi ameliyattır.)
Akıntı ile ilgili bilgileri aldığınıza göre arkadaşlarım bunların nasıl geçeceği hususunda hemfikir olunan şeyler şunlarmış. Günlük c vitamini alıyoruz, akıntının türüne göre doktorun verdiği ilaçları kullanıyoruz, meyve ve sebze tüketmeye gayret gösteriyoruz. Eğer akıntı gribal ise ( nezle türü yani ) mutlak suretle dinleniyoruz. E şimdi ben dinlenememde yandık vallahiSponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bayramı Sağlıklı Geçirmek İçin buqunasK Genel Sağlık 0 10-24-2012 23:40
İzsiz meme küçültme operasyonu mümkünmüdür Bilgili Bakım Güzellik 0 11-25-2010 07:01
Diş çürüklerini engellemek mümkünmüdür Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-05-2010 17:00
Burun Kanamasinin Nedenleri - Burun Kanamasi Tedavisi ChAtlackGirlL Genel Sağlık 0 07-13-2010 10:42
Dolaşımı yeniden harekete geçirmek Bilgili Nefes Alma Zorlukları 0 12-13-2009 19:11Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose