AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Türkiyemiz > Akdeniz Bölgesi > Antalya

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Antalya
Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Merkez Antalya, ve Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Merkez Antalya gazi mustafa kemal ilköğretim okulu antalya, gazi mustafa kemal ilköğretim okulu antalya öğretmen resimleri, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
10-07-2010 16:23 Yazan: Glucides
Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Sponsorlu Bağlantılar

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Merkez Antalya Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Hakkında - Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Merkez Antalya


OKULUN KURULUŞU-OKUL BİNASI-ÖĞRENCİ MEVCUDU-PERSONEL DURUMU-EĞİTİM VE ÖĞRETİM DURUMU


1-OKULUN TARİHÇESİ :


Okulumuz 1.Dünya savaşı yıllarında yani 1916 yılında yapılmıştır. Okul yerini Kadı paşalar namı ile anılan İbradı’lı bir sülale bağışlamış ve Sabur Ahmet Paşa tarafından o günlerin deyimi ile amele taburuna yaptırılmıştır.


Yapı Ahşap olup, iki katlı olarak inşa edilmiştir. Ağaç aksamının Korkuteli ilçemizden sağlandığı belirlenmiştir.


Aynı yıl Eğitim ve Öğretime başlayan okul “İTTİHAK VE TERAKKİ MEKTEBİ” adını almıştır.Açılışından iki yıl sonra 1.Dünya Savaşı bitmiş ve savaşın sonunda imzalanan Sevr Antlaşması uyarınca İtalyan’larca ilimizin işgalinden dolayı okul şimdiki Askerlik Şubesi karşısındaki “DEPBOY” tabiri edilen binaya taşınmış ve okul İtalyanlarca askeri birlik kışlası olarak kullanılmıştır.


İşgal sonrası okul tekrar kurağına taşınmış ve bu kezse “İTTİHAK TERAKİ NUMUNNE MEKTEBİ” adını almıştır.


Cumhuriyet’in ilanından sonra “GAZİ ERKEK” adını almıştır. Bu isimle okulumuz o devirde 4. ve 5. sınıflara yönetilik ve sadece erkek öğrencilerin eğitimini üstlenmiş olmasından dolayı verilmiştir.


1925 Yılında günümüzdeki adını yani “GAZİ MUSTAFA KEMAL İLKOKULU” adını almıştır.1923 - 1925 yılları arasında 4. ve 5. sınıflara yönelik eğitim yaparken “DEVREİ ALİYE” diye söylenir. Devrei Aliye döneminde altı yıllık eğitim uygulandığı saptanmıştır. Kuruluşundan beri şehrimizin ilkokullarından birisi olması nedeniyle sayısız değerler ve Antalya’mızı dışarıda temsil eden devlet adamları yetiştirilmiştir. Tadilattan öncesi orijinal yapısı Atamızın Trabzon’daki Köşkü’nün tipik bir örneği durumunda idi. Okulumuz 2005-2006 öğretim yılının başında geçici olarak Faruk Tugayoğlu İlköğretim Okulunda faaliyetine devam etmekte olup kendi binası gerekli tadilatlar yapılarak yeni Antalya Hükümet Konağı olarak düzenlenmiştir. Okulumuza ait yeni bina Konyaaltı bölgesinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarına yakın bir alanda inşa edilerek gelecek günlerde eğitim ve öğretimine orada devam edecektir.

2-EĞİTİM VE ÖĞRENİM DURUMU :


Okulumuz kendi binasında eğitim ve öğretimini sürdürürken oldukça başarılı bir ilköğretim okulu unvanını sürdürmüştür. Geçici olarak Faruk Tugayoğlu İlköğretim Okulunda devam etmemizden dolayı eski öğrenci potansiyeli kısmen azalmıştır. Ancak yeni binamıza taşındıktan sonra tekrar eski başarının sağlanacağına inancımız tamdır.


Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı


Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ


Adı: GAZİ MUSTAFA KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU


Adresi: KIŞLA MAH.45.SOK.P.KOD:07040


Telefon Numarası: 2422411058


Faks Numarası: 2422481899


E-mail Adresi:Bilgi Yok


Web Adresi: Antalya Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu


Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr


Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Merkez Işitme Engelliler İlköğretim Okulu Merkez Antalya KingFuAt Antalya 0 10-30-2010 15:17
Mehmet Kemal Dedeman İlköğretim Okulu Merkez Antalya RittyBoy Antalya 0 10-30-2010 15:17
Kemeragzi Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu Merkez Antalya KingFuAt Antalya 0 10-21-2010 21:17
Dr.Günseli Dr Bülent Akınsal İlköğretim Okulu Ve İş Okulu Merkez Antalya KingFuAt Antalya 0 10-05-2010 22:36
Dağ İlköğretim Okulu Merkez Antalya rx8 Antalya 0 10-05-2010 22:31Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose