AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel Çözüm

Alternatif Sağlık
Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel Çözüm , ve Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel Çözüm bit yok etmenin yolları, biti yok etmenin yolları, biti yoketmenin bitkisel yolu, bitki bitlerine doğal çözüm, bitkisel yolla bit tedavisi, bitkisel çözüm bitleri yok etmek için, bitleri yok etmenin doğal yolları, bitleri yok etmenin yolları, dogal yollarla bıt, saç bitine bitkisel çözüm forum, saç bitini doğal yönden, saçtaki biti yok etmek için bitkisel tedavi, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
11-13-2010 00:01 Yazan: Bilgili
Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel Çözüm

Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

bit için bitkisel çözüm, bit tedavisi bitkisel, bitleri bitkisel tedavisi, vücut biti bitkisel çözüm, kekik suyu bit tedavisi, bitleri yok etmek için bitkisel çözümler, bit bitkisel tedavi, bit tedavisine bitkisel çözüm, bit e bitkisel çözüm, bitleri bitkisel yolla yok etmek, vücut biti doğal çözüm, bitlere doğal çözüm, bit tedavisinde bitkisel oneriler, bit için bitkisel çözümler, vücut biti tedavisi bitkisel, bitkisel bit tedavisi, sac bitine bitkisel cozum, bitte bitkisel çözüm, bit için çözüm, bit tedavisinde bitkisel çözüm, bit tedavisi, bit için bitkisel yağlar, bit için bitkisel öneri, bit in bitkisel, biti yok etmenin bitkisel yolları, Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel Çözüm gibi konular hakkında bilgiler içeriyor..


Bit, kanla beslenen, yumurta ve küçük, kaşıntılı ısırıklar bırakan ufak yaratıklardır. Üç tür bit vardır ve bunların hepsi bulaşıcıdır. Baş biti kafa derisinde yaşar; vücut biti giysilerde yaşar ve yalnızca beslenmek için vücuda geçer; kasık bitiyse kasıktaki tüylerde yaşar ve küçük yengeçlere benzediklerinden ingilizce de “yengeç” (crab) olarak da bilinir. Bit genellikle, kişilerin yakın temas halinde bulunduğu durumlarda kolaylıkla yayılır.
Genel olarak bit belirtileri arasında, bitin etkili olduğu bölgelerde kaşıntılı ve kırmızı lekeler gözlemlenebilmektedir.

Bit için Doktor Önerileri

Baş biti, iki hafta süreyle, haftada ikişer kez başınızı şampuanlayarak etkili bir biçimde tedavi edilebilir. Her defasında, durulamadan önce, dolaşmış saçlarınızı ince dişli bir tarakla özenle açın. Bu şekilde, böcek öldürücü losyonlar veya şampuanlar kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Vücut ve kasık bitlerini yok etmek için böcek öldürücü losyonlara gerek duyulabilir. Kasık bitinin ortaya çıktığı durumlarda, eşinizin de bu ilaçlardan kullanması gerekir.

Bitkisel Bit Tedavisi ve Bit için Bitkisel çözüm Önerileri

Bit için Bitkisel tedavi; Biberiye ve yabani kekik uçucu yağları baş bitinin tedavisinde kullanılabilir. Her bir uçucu yağdan altışar damlayı iki fincan sıcak suya karıştırın ve şampuanlandıktan sonra durulama suyu olarak kullanın.
Bit taşıyan kişi tarafından kullanılmış olabilecek tüm havlu, çarşaf ve giysilerinizi sabunlu suda kaynatın ve sıcak bir yerde kurutun. Tarak, fırça ve diğer saç malzemelerini 10 dakika süreyle sabunlu sıcak suda bekletin. Ya da bitin bulaşmış olabileceği eşyaları iki hafta süreyle ağzı kapalı plastik torbalarda tutun. Böylece bit yumurtaları kırılacak ve bitler açlıktan ölecektir.
Evin bütün fertlerinin aynı anda bitkisel bit tedavisi olması gerekir.

Çocuğunuzda bit varsa, bunu öğretmenine haber vermeniz iyi olur. Öğretmeniniz çocuğunuzun kim olduğunu belli etmeden, diğer velileri uyaracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yüzdeki çiller için bitkisel çözüm buqunasK Bayan Resimleri, Yazıları 0 07-23-2013 23:00
Baş Ağrısı Bitkisel Çözüm SeevalKT 5n1k 0 05-06-2013 14:03
Ahmet maranki zoka hastalığının tedavisi için bitkisel çözüm yolları Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-04-2010 00:31
Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel çözüm UzZMaN Alternatif Sağlık 0 10-09-2010 11:14
İştahsızlık için doğal ve bitkisel çözüm önerileri Leyll-A Alternatif Sağlık 0 05-11-2010 16:30Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose