AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Nar ve Narın Faydaları

Alternatif Sağlık
Nar ve Narın Faydaları, Nar ve Narın Faydaları Nar ve Narın Faydaları narın yetiştiği yerler - nar çeşitleri - narın yararları - nar neye iyi gelir - nar kurusunun faydalarıAkdeniz bölgesinden Japonya'ya kadar yababi olarak yetişen nar ağacı, sıcak memleketlerin meyvesidir. Nar, tadına göre üçe ayrılmaktadır. Bunlar: 1. Tatlı nar: Mide için diğerlerinden iyidir. Fakat hummada tatlı nardan sakınmak lazım. Zira mideye hararet verir ve onu şişirir. 2. Ekşi nar: Ağzı soğutur. Susuzluğu giderir. Hararetli mideye iyidir. Safrayı bastırır. ve Nar ve Narın Faydaları gebelikte narın faydaları, nar kurusu, nar yetişen bölgeler, narın faydaları, narın yetiştiği yerler, narınfaydaları, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
10-27-2010 02:00 Yazan: TUtHiii
Nar ve Narın Faydaları

Nar ve Narın Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Nar ve Narın Faydaları narın yetiştiği yerler - nar çeşitleri - narın yararları - nar neye iyi gelir - nar kurusunun faydalarıAkdeniz bölgesinden Japonya'ya kadar yababi olarak yetişen nar ağacı, sıcak memleketlerin meyvesidir. Nar, tadına göre üçe ayrılmaktadır. Bunlar:


1. Tatlı nar: Mide için diğerlerinden iyidir. Fakat hummada tatlı nardan sakınmak lazım. Zira mideye hararet verir ve onu şişirir.


2. Ekşi nar: Ağzı soğutur. Susuzluğu giderir. Hararetli mideye iyidir. Safrayı bastırır. Sidiği idrar edr. Hummalarda yenebilir. Çekirdeğini meyvasının üzerine şeker ekip yemeli.


Ekşi narın meyvasını güneşte kurutup daha sonra ezip döverek yemeklerde yemek istirağı, mide bulanmasını ve ishali giderir. Adı geçen ekşi naırn güneşte kurutulmuş meyvasının ezilmiş dövülmüş tanelerini yağmur suyuyla içmek kan tükürmeğe iyi gelir.


Bunun içine bu miktarın sekizde biri kadar ezilmiş dövülmüş günlük katıp 3 gramını kadına içirseler rahimden akan beyaz akıntıyı giderir.


3. Mayhoş nar: Bu, tatlı ile ekşi nar arası bir nar türüdür. Sıcak hummalarda ve sıtmalarda kullanılabilir. Mide, Bağırsak hastalığı olanlar, küçük çocuklar ve hamileler narı fazla kullanmamalıdırlar.
alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Narın önemli faydaları UzZMaN Genel Sağlık 0 12-22-2010 06:35
Bal nedir balın cilde faydaları balın faydaları Bilgili Bakım Güzellik 0 11-24-2010 04:00
Kırmızı Narın Sırrı - Mecid Molla Muhammedi RittyBoy Kitap Tanıtımı 0 10-18-2010 11:15
Narın Faydaları giray41 Alternatif Sağlık 0 09-22-2010 19:00
Zeytin Sütü Faydaları- Burun Yağı Faydaları giray41 Alternatif Sağlık 0 06-13-2010 20:31Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose