AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Nar Kabuğunun Faydaları

Alternatif Sağlık
Nar Kabuğunun Faydaları, Nar Kabuğunun Faydaları Nar Kabuğunun Faydaları narın kabuğunun faydaları - nar kabugunun faydası - nar kabuğu - kaynatılmış nar kabuğunun faydaları - nar kabuğunun faydası (Cortex Granati fructuum): P. granatum L. türünün meyva kabuğudur. Taze veya kurutulmuş halde kullanılır. Nar meyvası kabuğu tanen ve triterpenler (2,3) bakımından zengindir. Çok düşük bir oranda alkaloit de taşımaktadır. Kabız özelliği nedeniyle, ishale karşi infusyon halinde (% 5) kullanılmaktadır. înfusyondan günde 2-3 bardak içilir. Tehlikesiz ve etkili bir ilâçtır. ve Nar Kabuğunun Faydaları ekşi nar faydaları, eşki nar faydası, kaynatılmış nar kabuğunun faydaları, kaynatılmış narın faydaları, nar kabugunun faydasi, nar kabuğu, nar kabuğu kaynatılır, nar kabuğunun faydaları, nar kabuğunun kaynatılması, nar kabuğununfaydaları, narfaydasi, taze nar kabuğu, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
10-22-2010 13:00 Yazan: Leyll-A
Nar Kabuğunun Faydaları

Nar Kabuğunun Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Nar Kabuğunun Faydaları narın kabuğunun faydaları - nar kabugunun faydası - nar kabuğu - kaynatılmış nar kabuğunun faydaları - nar kabuğunun faydası

(Cortex Granati fructuum):


P. granatum L. türünün meyva kabuğudur. Taze veya kurutulmuş halde kullanılır.


Nar meyvası kabuğu tanen ve triterpenler (2,3) bakımından zengindir. Çok düşük bir oranda alkaloit de taşımaktadır.


Kabız özelliği nedeniyle, ishale karşi infusyon halinde (% 5) kullanılmaktadır. înfusyondan günde 2-3 bardak içilir. Tehlikesiz ve etkili bir ilâçtır. Aynı maksat için Nar çiçeği (Floş Granati, Floş Balus-tiae) ve nar tohumlarının sıkılması ile elde edilen nar suyu da kullanılmaktadır.


1 – Baytop, T.: Yayınlanmamış bir araştırmanın sonuçlarına göre.


2 - Brieskorn, C.H. und Keskin, M.: Über das Vorkommen von Triterpenen in der Stammrincie der Fruchtschale und Blatt von


Punica granatum L, – Pharm. Açta Helv. 29: 338 (1954).


3 – Özkal, N. ve Manav, S.: Nar (Punica granatum L.) meyva kabuklarını eczacılıkta değerlendirme açısından Türkiye’de


yetişen doğal ve küittir nar çeşitlerinin karşılaştırılması -VIII, Bitkisel İlaç Hammaddeleri Toplantısı, bildiri özetleri 58, , İstanbul (1989).


Eski yayınlarda “Ekşi nar” ve “Tatlı nar” olmak üzere iki çeşit nar kayıtlıdır. Bu deyimler meyvanın olgunluk derecesine bağlıdır. Ham meyvalar “Ekşi nar”, olgun meyvalar ise “Tatlı nar” ismini alır.


Ekşi nar kabuğu veya meyva suyu kabız ve midevi, tatlı nar suyu ise idrar arttırıcı, midevi ve kuvvet verici olarak kullanılmaktadır.


Taze veya kurutulmuş nar meyvası kabuğu ile, kullanılan mordana bağlı olarak, yün iplikler san, esmer sarı veya siyaha boyanmaktadır. Çiçeklerinden de boyar madde olarak yararlanılmaktadır.


Diğer isimler: Ekşi nar kabuğu.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Limon ve lahana kabuğunun faydaları Bilgili Bakım Güzellik 0 11-25-2010 03:00
SÖĞÜt kabuĞunun mucİze faydalari ve kullanimi Bilgili Bakım Güzellik 0 11-24-2010 20:01
Limon kabuğunun mucizeleri bitmez! UzZMaN Bakım Güzellik 0 11-20-2010 14:00
Lahana ve Limon Kabuğunun Faydaları ChAtlackGirlL Alternatif Sağlık 0 09-28-2010 00:30
Limon kabuğunun içine saklanmış mucizevi reçete shekerkisS Bayan Sağlık 0 01-18-2010 12:14Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose