AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Isırgan Otu Ve Faydaları

Alternatif Sağlık
Isırgan Otu Ve Faydaları, ve Isırgan Otu Ve Faydaları dişi ısırgan nasıl anlaşılır, dişi ısırgan nedir, dişi ısırgan otu nasıl anlaşılır, erkek ısırgan otu, erkek ısırgan otu nasıl anlaşılır, isirgan otunun disisi, ısırgan otu dişisi, ısırgan otunun dişisi nasıl anlaşılır, ısırgan otunun hormona faydası, ısırgan yemeğinin faydaları, ısırganın dişisi, ısırganın dişisi nasıl anlaşılır, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-27-2010 16:30 Yazan: RittyBoy
Isırgan Otu Ve Faydaları

Isırgan Otu Ve Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Isırgan Otu Ve Faydaları Isırgan Otu - Isırgan Otu Hakkında - Isırgan Otu Hangi Hastalıklarda Kullanılır - Isırgan Otu ve Yararları
ISIRGAN OTU VE KULLANILDIGI RAHATSIZLIKLAR

(Urtıca dıocıa)
Isırgan Otu Ve FaydalarıYol kenarlarında, boŞ arsalarda, köy yakınlarında bol, bol bulabileceğimiz ısırgan otunu hepimiz bilir ve tanırız. Kuytu yerlerde yetiŞen ısırganın boyu 1.5 metreye kadar yükselir.

Isırgan otu haziran ve eylül ayları arasında çiçek açar, YeŞil çiçekleri, yakıcı tüyleri vardır. Bu tüylerin içinde (Isırgan zehiri) denilen bir çeŞit zehir vardır. Maalesef bu zehirin kimyevi formülü henüz keŞfedilmiŞ değildir. Sadece içinde Histamin ve Acetylcholin adlı iki aktif madde ile mahiyeti henüz bilinemiyen bir cins Protein ve az miktarda da Asitformik, olduğu biliniyor. Tüyler deriye temaz edince kopar, zehir deri içinde fıŞkırarak yanma ve kaŞıntıya sebebiyet verir.

İnsanlar tarafından uzun müddet hiçbir iŞe yaramadığı zannedilen ısırgan otunun miktarda A ve C vitamini taŞıdığı son zamanlarda anlaŞılmıŞtır. Ayrıca bol miktarda da demir ihtiva eden ısırgan otu sindirim organlarındaki guddeleri harekete geçirmekte. Basuru önlemekte ve bilhassa kadınlarda görülen aybaŞı düzensizliklerini ortadan kaldırmaktadır.
FAYDALARI:
KULLANILIŞI: ISIRGAN YEMEĞİ: Isırgan otu ıspanak yemeği gibi piŞirilir. Yumurtalısı da yapılabilir. Otu yıkarken ellere zarar vermemesi için bir lastik eldiven kullanınız. Eldiven yoksa yaprağın sapından aŞağı doğru yıkayınız. İri ve anaç yaprakları kullanınız. Bu yemek sıhhat kaynağıdır. Anne sütünün çoğalmasını sağlar.

Isırgan kökü yaprakları ile birlikte kaynatılarak suyu içilirse kanı temizler, yeniler, idrar, ter ve balgam söktürür.
ROMATİZMAYA KARiI ISIRGAN: Hafif romatizma vakalarında: ısırgan yaprakları romatizmalı mahallere deri iyice kızarıncaya kadar vurulur. Bu ameliyeye birkaç gün devam edilirse romatizma ağrıları tamamen yok olur.
ISIRGAN ÇAYI: Isırgan yaprakları toplanıp, kurutulduktan sonra bu yapraklardan çay yapılarak içilir. Çayın balla tadlandırılması gerekir.

Isırgan çayı kanı temizler. Kanda alyuvar teŞekkülünü hızlandırır. AteŞi düŞürür. İdrar söktürür. Bu çayın ayrıca nefes yolları rahatsızlıklarına, mide ve bağırsak nezlesine de iyi geldiği bilinmektedir.
ISIRGAN OTU İLE HORMON TEDAVİSİ: Bildiğiniz gibi insanlarda erkek ve kadın arasındaki farklı hormonlar tayin eder. Vücutta hormon düzensizliği varsa erkeklerde ses incelir. Sakallar çıkmaz. Kadınlarda ise aksi olur. Ses kalınlaŞır. Çenede tüyler belirir. İŞte bu gibi hormon bozuklukları Isırgan Tohumları ile hiçbir yan tesiri görülmeden tedavi edilebilir.

Isırgan tohumları diŞi ve erkek olarak ikiye ayrılır. DiŞi tohumlar açık yeŞildir. Erkek tohumlar ise koyu yeŞildir. Burada yapılacak Şey basittir. Isırgan tohumları toplanıp, bir kap dolusu üzüm Şırası içine 1/6 Nisbetinde bırakılır. Yani 1 ölçek tohum, 6 ölçek üzüm Şırası.

Bir hafta sonra bu mayiden sabah akŞam günde iki bardak içilir.
DİKKAT EDİLECEK HUSUS: Erkeklerin diŞi ısırgan tohumu, kadınların ise erkek ısırgan tohumu kullanmaları gerekir.

Bir ay devam edilecek bu kürün sonunda hormon bozukluğunun tamamen ortadan kalktığı ve hiçbir yan tesir husule getirmediği görülecektir.
SARILIĞA KARiI ISIRGAN OTU SUYU: Isırgan otu iyice yıkandıktan sonra preslenip suyu çıkarılır. Bu mayiden 12 gün müddetle günde 3 defa 1 yemek kaŞığı alındığında sarılık tamamen ortadan kalkabilir.
SAÇ DÖKÜLMESİNE KARiI:

A) 400 gram ince kıyılmıŞ ısırgan yaprağı,

2 litre su,

2 litre sirke.

10 dakika kaynatınız. Ve süzünüz. Bu mayi ile akŞamları yatmadan evvel saçlarınızı yıkayınız. Saçlarınızın artık dökülmediğini, bilakis günden güne gürleŞtiğini göreceksiniz.

B) Isırgan otu ezilerek bulamaç haline getirilir. Bir bezle baŞa sarılır. OnbeŞ gün devam edilirse saçlar gürleŞir.

Aynı bulamaç yanıkları tedavi eder.
ISIRGAN OTU SALATASI:
Isırgan otu salatası kansızlığı ortadan kaldırır. Zira ısırganın bol miktarda demir ihtiva ettiğini yukarıda belirtmiŞtik. Bu salata anne sütünü çoğaltır. AybaŞı düzensizliklerini yok eder. Basuru önler. Yine burada dikkat edilecek husus ısırgan yapraklarının iri ve anaç olması gerekir.
alıntıdır


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Isırgan otunun faydaları buqunasK Bakım Güzellik 0 01-13-2011 12:38
Isırgan Otu Çayları Ve Faydaları RittyBoy Alternatif Sağlık 0 09-27-2010 16:31
Isırgan Tohumunun Faydaları Leyll-A Alternatif Sağlık 0 09-10-2010 19:00
Isırgan Tohumu Ve Faydaları RittyBoy Alternatif Sağlık 0 08-30-2010 16:00
Isırgan Tohumu - Isırgan Yaprağı Faydaları TUtHiii Alternatif Sağlık 0 07-14-2010 16:55Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose