AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü

Alternatif Sağlık
Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü, ve Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü kan vermek tansiyonu düşürürmü, sarimsak tansiyonu yukseltirmi, sarmisak tansiyonu düşürürmü, sarımsagın tansıyona faydası, sarımsak neden tansiyonu düşürür, sarımsak tansiyonu düşürür mü, sarımsak tansiyonu düşürürmü yükseltirmi, sarımsak tansiyonu yükseltirmi düşürürmü, sarımsak tansıyonu, sarımsak tansıyonu dusurur, sarımsak tansıyonu dusururmu, sarımsağın tansiyona etkisi, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-19-2010 08:30 Yazan: giray41
Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü

Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü

Sponsorlu Bağlantılar

Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü sarımsağın kalp ve tansiyona etkisi - sarımsağın faydaları - sarımsağın kan basıncına etkisi
Sarımsak ve Kalp-damar (Kardiyovasküler ) Sistemi

Kandaki yüksek serum kolesterolü ve trigliserid seviyesi damar tıkanıklığı ( arteosklerozis – arteriosclerosis ) riski için en büyük faktörlerden biridir. Diğer bir faktör de platelet agregasyonu olarak bilinen kan pıhtılarının damar çeperlerine (duvarlarına) yapışmasıdır. Bu durumlar birlikte oluştuğunda zayıf kan dolaşımına sebep olur. Bu da anginaya (angina pektoris - bölgesel bir yetersiz kanlanmadan kaynaklanan ve sıklıkla göğsün ortasında hissedilen bir baskı-sıkışma hissi), kalp krizlerine , el ve ayaklarda zayıf kan dolaşımına sebep olur.

250 den fazla basılı yayın göstermiştir ki; sarımsak , kolesterol ve trigliseridleri düşürücü etkiye sahiptir, platelet agregasyonunu ( kan pıhtılarının damar çeperine ) ve kanın pıhtılaşmasını sağlayan fibrin oluşumunu engeller. Ek olarak antihipertansif tansiyon düşürücü ve antioksidan etkilidir. (Vücuttaki serbest radikalleri-zararlı maddeleri etkisiz hale getirme). Kardiyovasküler kalp-damar sistemi hastalıklara karşı çok önemli doğal bir silahtır. Sarımsak karaciğerde kolesterol parçalanmasıyla da ilgilidir. Bu da kana daha az kolesterol salınması demektir. Zaten yükselttiği veya korunmasına yardımcı olduğu ve bir lipoprotein olan HDL kolesterolü, vücuttaki kolesterolün karaciğere taşınmasına yardım etmektedir. Kolesterolün bu türü formu faydalı olup, kardiyovasküler (kalp-damar sistemi) hastalık riskini azaltmaktadır.

Sarımsak ve Yüksek kan Basıncı Yüksek Tansiyon .


Sarımsak Garlic yüksek kan basıncını tansiyon düşürücü etki gösterir. Bu etki muhtemelen kan dolaşımını kolaylaştırmasından kaynaklanır.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Elma Sirkesi Ateşi Düşürür Mü SeevalKT 5n1k 0 04-29-2013 09:00
Yaşamak için ye formülü trigliseridleri düşürür Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-15-2010 13:00
Ateşi Ne Düşürür giray41 Alternatif Sağlık 0 08-11-2010 16:00
Ayran Tansiyonu Düşürür mü Leyll-A Genel Sağlık 0 07-30-2010 12:00
Hangi Yiyecekler Şekeri Düşürür shekerkisS Genel Sağlık 0 05-11-2010 17:33Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose