AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Sirke Yapımı ve Sirkenin Faydaları

Alternatif Sağlık
Sirke Yapımı ve Sirkenin Faydaları, Sirke Yapımı ve Sirkenin Faydaları Sirke Yapımı ve Sirkenin Faydaları sirke nedir - sirke yapımı - sirke nasıl yapılır - elma sirkesi - üzüm sirkesi - sirkenin hastalıklara etkisi - sirkenin iyi geldiği hastalıklar - sirkenin yararlarıSirke (hail acetum); Hurma, şeker, bal, incir, yaş üzüm, elma, kuru üzüm gibi meyvelerin şırasının arpa, buğday, pirincin suyunun çıkarılıp ekşitilmesi suğretiyle elde edilir. Hem gıda maddesi olarak, hem temizlikte ve hem de hekimlikte kullanılır. Elbiselerdeki mürekkep lekesi ve ve Sirke Yapımı ve Sirkenin Faydaları dut sirkesi, dut sirkesi faydaları, dut sirkesi nasıl yapılır, dut sirkesi yapımı, dut sirkesinin faydaları, dutsirkesifaydaları, dutsirkesifaydaları, pekmez nasıl sirke yapılır, pekmezden sirke nasıl yapılır, sirke yapımı, sirkenin faydaları, üzüm sirkesi yapılışı, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-12-2010 22:00 Yazan: TUtHiii
Sirke Yapımı ve Sirkenin Faydaları

Sirke Yapımı ve Sirkenin Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Sirke Yapımı ve Sirkenin Faydaları sirke nedir - sirke yapımı - sirke nasıl yapılır - elma sirkesi - üzüm sirkesi - sirkenin hastalıklara etkisi - sirkenin iyi geldiği hastalıklar - sirkenin yararlarıSirke (hail acetum);


Hurma, şeker, bal, incir, yaş üzüm, elma, kuru üzüm gibi meyvelerin şırasının arpa, buğday, pirincin suyunun çıkarılıp ekşitilmesi suğretiyle elde edilir.


Hem gıda maddesi olarak, hem temizlikte ve hem de hekimlikte kullanılır.


Elbiselerdeki mürekkep lekesi ve daha başka lekeleri sirke, sudan daha iyi temizler.


Sirke hem soğutucu hem de ısıtıcı özelliğe sahiptir. Soğutuculuğu, hararet vermesinden daha güçlüdür.


Üzüm şırasından yapılan sirke, iltahaplı mideye faydalıdır, safrayı keser, ararlı ilaçların zararını giderir, vücuda katılaşan süt ve kanı çözer, dalağa faydalıdır, mideyi temizler, bağırsakları tutar, susuzluğu keser.


Yeni meydana gelmekte olan şişliklerin büyümesine engel olur, hazma yardım eder, balgama karşı faydalıdır, katı gıdalı yumuşatır ve kanı inceltir.


Sirke tuz ile karıştırılarak içilirse, mantar zehirlenmesine karşı yararlıdır. Sıcak olarak ağızda gargara yapılacak olursa, diş ağrılarına karşı faydalı olup, diş etlerini de kuvvetlendirir.


Parmakların uçlarında ve tırnak diplerinde meydana gelen dolama, egzama, hararetli şişlikler ve ateş yanığına karşı faydalıdır.


Sirke ayrıca iştahı da açar, mideye iyi gelir.


Sirke diş etine, yaralara, kaşıntıya, haşarat sokmasına ateş yanığına faydalıdır.


Ateşte ısıtılarak elde edilen sirkenin buharı kulak uğuldamasına, çınlamasına ve ağır işitmeye karşı gayet iyi gelir.


Gülsuyu ya da gülyağı ile kullanılırsa baş ağrısı için çok iyidir, sirke bal ve pekmez şerbetlerine de katılır, buna sir şurubu (seken cebin) denir.


Midede gastrit, yanma varsa sirke alınmaz çünkü yanmaya arttırır.alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sirke nin Yararları nelerdir? SeevalKT 5n1k 0 06-14-2013 09:01
Sirkenin Yararları Bilgili Alternatif Sağlık 0 09-21-2010 15:30
Sirkenin Faydaları ChAtlackGirlL Alternatif Sağlık 0 09-06-2010 17:00
Sirkenin Bilinmeyen Faydaları giray41 Alternatif Sağlık 0 09-04-2010 22:00
Sirke Tarifleri ve Faydaları Leyll-A Alternatif Sağlık 0 05-31-2010 09:35Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose