AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Şeker Hastalığına Karşı Ispanak

Alternatif Sağlık
Şeker Hastalığına Karşı Ispanak, Şeker Hastalığına Karşı Ispanak Şeker Hastalığına Karşı Ispanak Ispanak Faydası - Ispanağın Şeker Hastalığna Faydası - Şeker Hastaları Ispanak Yiyebilirmi Ispanak, brokoli ve lahana gibi sebzeler şeker hastalığına yakalanma riskini de azaltabileceği belirlendi. İngiltere'deki Leicester Üniversitesi'nden Patrice Carter ve ekibi yetişkinlerde sebze-meyve yemek ve tip 2 diyabet arasındaki ilişkiyi araştırmak üzere ABD, Çin ve Finlandiya'da 220 bin kişinin katıldığı 6 araştırmanın sonuçlarını incelendi. Bilim adamları, günde birbuçuk porsiyondan (yaklaşık 120 gram) daha fazla yeşil yapraklı ve Şeker Hastalığına Karşı Ispanak brokolide şeker varmı, ispanak da şeker varmı, lahanada şeker varmı, pırasada şeker varmı, seker hastalari ispanak yiyebilirmi, seker hastalari lahana yiyebilirmi, ıspanak şeker varmı, ıspanakta şeker, ıspanakta şeker var mi, ıspanakta şeker varmı, şeker hastası brokoli yiyebilirmi, şeker hastası ıspanak yiyebilirmi?, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
09-07-2010 00:00 Yazan: Leyll-A
Şeker Hastalığına Karşı Ispanak

Şeker Hastalığına Karşı Ispanak

Sponsorlu Bağlantılar

Şeker Hastalığına Karşı Ispanak Ispanak Faydası - Ispanağın Şeker Hastalığna Faydası - Şeker Hastaları Ispanak Yiyebilirmi

Ispanak, brokoli ve lahana gibi sebzeler şeker hastalığına yakalanma riskini de azaltabileceği belirlendi.


İngiltere'deki Leicester Üniversitesi'nden Patrice Carter ve ekibi yetişkinlerde sebze-meyve yemek ve tip 2 diyabet arasındaki ilişkiyi araştırmak üzere ABD, Çin ve Finlandiya'da 220 bin kişinin katıldığı 6 araştırmanın sonuçlarını incelendi.


Bilim adamları, günde birbuçuk porsiyondan (yaklaşık 120 gram) daha fazla yeşil yapraklı sebzeler (lahana, ıspanak, marul, brokoli, vb) yemenin şeker hastalığına yakalanma riskini yüzde 14 azalttığı, hem meyve hem de sebze tüketiminin artırılmasının etkisinin ise önemsenmeyecek kadar az olduğunu belirledi.


İngiliz Tıp Dergisi'nde yayımlanan araştırmada, konunun tartışmaya açık olması nedeniyle başka araştırmaların da yapılması gerektiğini vurgulayan bilim adamları, bu sebzelerdeki antioksidan ve magnezyum miktarının bu etkiyi sağlayabileceğini belirtti.


''BAZI BİTKİLERİN ÖZ SUYU, ŞEKER HASTALIĞININ ETKİSİNİ AZALTABİLİR''

Çin'de, fareler üzerinde yapılan başka bir araştırma da bazı bitkilerin öz suyunda bulunan emodin maddesinin tip 2 diyabetin etkisini azaltabileceği görüldü.

İngiliz Farmakoloji Dergisi'nde yayımlanan araştırmada, bu maddenin ''11-beta-HSD1'' adı verilen, ensülin direncinde rol oynayan bir enzimi engellediği belirtildi.

Bilim adamları şimdi benzer etkiyi sağlayabilen sentez ürünleri ve bunların tedavide kullanılabirliğini araştıracak.alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Obezite Ve Şeker Hastalığına Badem Yağı SeevalKT Genel Sağlık 0 06-20-2012 23:40
Türk bilim adamından şeker hastalığına çözüm! Bilgili Bakım Güzellik 0 11-07-2010 12:00
Şeker hastalığına çözüm Bilgili Alternatif Sağlık 0 08-28-2010 18:00
Şeker Hastalığına Sebep Olan Etmenler Neler RittyBoy Genel Sağlık 0 07-22-2010 23:31
Hamilelikte şeker hastalığına dikkat! Leyll-A Hamilelik 0 01-08-2010 20:07Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose