AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Alternatif Sağlık

Dişeti İltihabına Bitkisel Çözüm

Alternatif Sağlık
Dişeti İltihabına Bitkisel Çözüm, Dişeti İltihabına Bitkisel Çözüm Dişeti İltihabına Bitkisel Çözüm diş kökü iltihabı bitkisel çözüm - nar suyu nelere iyi gelir - diş bakımı için nar suyu - diş iltihabına nar suyu kürü - nar suyu - nar suyunun faydaları Diş Eti İltihabı İçin Bitkisel Çözüm, Diş Eti İltihabı İçin Bitkisel tedavi arayanlar için Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu NAR SUYU öneriyor. İşte İbrahim Saraçoğlu Nar Suyu Kürü ile diş eti iltihabı tedavisi: İbrahim Saraçoğlu Diş Eti İltihabı ve Dişeti İltihabına Bitkisel Çözüm diş macunu sanguinaria, diş eti iltihabı bitkisel çözüm, diş eti iltihabına ne iyi gelir, diş eti iltihabına uygun çözümler, diş eti iltihabına uygun çözümler, diş eti şişmesine bitkisel çözüm, diş eti şişmesine evde çözüm, diş iltihabı için macun, diş iltihabına bitkisel çözüm, dişkökü-iltihabı, sanguarin, sanguarinli diş macunu, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
07-09-2010 12:00 Yazan: TUtHiii
Dişeti İltihabına Bitkisel Çözüm

Dişeti İltihabına Bitkisel Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Dişeti İltihabına Bitkisel Çözüm diş kökü iltihabı bitkisel çözüm - nar suyu nelere iyi gelir - diş bakımı için nar suyu - diş iltihabına nar suyu kürü - nar suyu - nar suyunun faydaları
Diş Eti İltihabı İçin Bitkisel Çözüm, Diş Eti İltihabı İçin Bitkisel tedavi arayanlar için Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu NAR SUYU öneriyor. İşte İbrahim Saraçoğlu Nar Suyu Kürü ile diş eti iltihabı tedavisi:

İbrahim Saraçoğlu Diş Eti İltihabı ve Diş Kökü İltihabı İçin NAR SUYU Kürü


Dişeti ve diş kökü iltihapları için İbrahim Saraçoğlu evde kolayca uygulayabileceğiniz basit bir kür tarifi veriyor. Her defasında taze sıkılmış nar suyu tavsiye ediyor. Günde iki-üç defa birer çay bardağı dolusu nar suyunu ağzınızda bekleterek yudum yudum içmelisiniz.


İbrahim Saraçoğlu Nar Suyu Kürü Nasıl Yapılır?

Her içeceğiniz zaman taze olarak hazırlamalısınız. En etkili yapılışı tarifini İbrahim Saraçoğlu şöyle tarif etmiş: Portakalı veya limonu sıkar gibi sıkma makinesinde sıkmanız en güzelidir. Narın tanelerini ayırıp da sadece tanelerini bu şekilde sıkmak yeterli gelmez. Bıçakla narı ortasından kesin ve ikiye ayırın. İkiye böldüğünüz narı, normal portakalı sıkar gibi sıkınız. Çünkü etkili maddeler, nar tanelerinin bağlı olduğu buruk ve kekremsi tadı olan etli kısmında bulunurlar.
Dişeti İltihapları İçin Bitkisel Çözüm

Kan otu (Sanguinaria canadensis):

Yapılan birçok kapsamlı araştırma, benim en baştan beri savunduğum sanguinarin adh bileşiğin kan otunda bulunduğunu ortaya koymuştur. Araştırmalar sanguarin içeren diş macunlarının, bazı ağız içi bakterilere karşı belirgin bir etki gösterdiğini ve diş plaklarının oluşmasını sekiz gün gibi kısa bir süre içinde, önemli ölçüde düşürdüğünü göstermiştir. Eğer bıı bitkiden faydalanmak isterseniz, sanguarin içeren diş macunları ve ağız çalkalama sıvılarını tercih edin.


Reçetesiz satılan ürünlerin içeriğinde kullanılmalarının dışında, kan otu özütleri diş hekimleri tarafından periodontal hastalıkların tedavisinde de kullanılırlar.

Papatya (Matricaria recutita): E komisyonu, papatyanın dişeti iltihaplarının tedavisi için gargaralar ya da ağız yıkama sıvıları kadar etkili olduğunu onaylamıştır. Papatyanın içeriğinde bazı anti inf-lamatuar ve antiseptik bileşikler bulunur.


Papatyayı yalnızca dişeti hastalıklarının tedavisinde değil, bu hastalıklardan korunmak için de loıllanabilirsiniz. 250 mi. kaynar suya 2-3 çay kaşığı papatya atm ve on dakika bekledikten sonra süzerek yemeklerden sonra için ya da ağzınızı çalkalamak için kullanın. Diş hekimleri, alerjilere neden olabilen kanaryaotugillerin akrabası olduğu için, papatyaya karşı ihtiyatlı olunması gerektiğini belirtiyorlarsa da tecrübelerime göre böyle bir durum çok nadiren gelişiyor. Eğer herhangi bir alerjik reaksiyon hissederseniz papatya kullanmayı kesin. ]

Ekinezya (Echina-cea): Herbalist ve botanist Christopher Hobbs “Hand-book for Herbal Healinğ’ adlı kitabında, diğer birçok hastalığın tedavisine olduğu gibi, dişeti iltihaplarında da ekinezyayı öneriyor. /< Bu bitki anti bakteriyel ve 2-bağışıklık sistemini güçlendirici özelliklere sahiptir. Ağız çalkalama sıvınızın içine 10-12 damla kadar ekinezya tentürü karıştırıp ağzınızı bu karışımla çalkalayın.

Meyan kökü (Glycy-rrlüza glabra): Meyan kökü diş çürümelerine ya da diş eti iltihaplanmalarına yol açmayan bir tatlandırıcıdır. Anti-gingivitis çaylarınıza şeker ya da bal koymak yerine meyan kökü koymayı deneyin. Buna ek olarak meyan kökü, magnezyum ve yapılan bazı araştırmalarda dişeti iltihaplarının ve plak oluşumunun kontrol altına alınmasında yararlı olduğu ortaya çıkarılan, glycyrrhizin adlı bileşiği içerir. Meyan kökü -günde üç fincan çay gibi- makul miktarlarda kullanılırsa zararsızdır; fakat uzun süreli kullanımı ya da aşın miktarlarda alınması halinde baş ağrısı, uyuşukluk, vücutta sodyum ve su tutulması, aşın potasyum kaybı ve yüksek tansiyona neden olabilir.

Semizotu (Portulaca oleracea): Genel olarak dişeti hastalıklan-nın tedavisinde magnezyum ve C vitamini bakımından zengin yiyecekler önerilir. Kişniş, börülce, karahindiba, meyan kökü, marul, haşhaş tohumu, ıspanak, ısırgan otu yapraklan ve taze fasulye de magnezyum bakımından zengin sebzelerdir. Yeri gelmişken, diş eti iltihaplarına hiçbir kaçış yolu bırakmayan magnezyum kanşımım-dan bahsedeyim: Karahindiba, ısırgan otu yapraklan, semizotu ve ıspanak yapraklannı kanştınp buharda pişirin. Afiyet olsun.

Adaçayı (Salvia offîcinalis): Avrupalılar diş ve dişetlerini ada çayı yaprakları ile ovarlardı. Bunu ben de denedim. Göründüğü ka-danyla, adaçaymm içeriğindeki kanı durdurucu tanen ve bazı aro-matik antiseptik bileşiklere sayesinde gerçekten yaran oluyor. Adaçayı bahçemde neredeyse yıl boyunca bulunur. Bunlan bahçeden toplamak, sanguarin içeren ürünler almaktan çok daha ucuz, çünkü adaçayı hemen hemen sanguarinli diş macunlan kadar etkili. Günümüzde yapılan bazı araştırmalar bu yaklaşımı destekliyor. E komisyonu, 250 mi. kaynar suya 2-3 çay kaşığı adaçayı yaprağı kanştınla-rak yapılacak anti-gingivitis çayının kullanımım onaylamaktadır. En iyisi adaçayını makul miktarlarda kullanmaktır; çünkü içerdiği thu-jone adlı bileşik yüksek dozlarda alınırsa spazmlara neden olabilmektedir.

Çay (Camellia sinensis): Adaçayı gibi çay da kan durdurucudur. Bu özelliği ile diş çürümeleri ve dişeti iltihaplanna yol açan bakterilerin ağza yerleşmelerine engel olur Aynı zamanda beş değişik anti bakleriyel bileşik içeren çayı, meyan kökü ile tatlandırabilirsiniz.

Ay insafa çiçeği (Calendula offîcinalis): Anti bakteriyel, antiviral ve bağışıklık sistemi uyancı özellikleriyle, aymsafa çiçeği özütleri dişeti iltihaplannm tedavisinde yararlıdır. Tek dikkat etmeniz gereken şey, saman nezlenizin olup olmadığıdır. Kanaryaotugillere alerjisi olan bünyeler, bu bitkiye de alerjik tepkiler verebilmektedir. Bu nedenle kullanım esnasında değişik reaksiyonlar görürseniz, kullanmayı bırakın.

Nane (Mentha piperita): Dişeti iltihaplarından korunmak için, günümüzde birçok ürünün tatlandırılmasmda yapay olarak kullanılan diş macununuzdaki naneye güvenebilirsiniz, fakat gerçek nane dişeti çürümelerine neden olan bakterilerle de savaşır. 250 mi. kaynar suya 2 çay kaşığı kuru nane kanştırarak hazırlayacağınız çayı içebilir ya da ağzınızı çalkalayabilirsiniz. Naneli sakız çiğnemek ya da nane şekeri yemek yerine, taze nane yapraklannı da çiğneyebilirsiniz.

Ratanya (Krameria triandra): E komisyonu, ratanya kabuğunun dişeti iltihaplannm tedavisinde kullanılabileceğini onaylamıştır. Bu bitki de çay gibi antiseptik tanen bileşiği içerir. Ratanya çayı yapmak için 250 mi. kaynar suya bir çay kaşığı kurutulmuş ratanya koyup dinlendirin. Bu çayı da içebilir ya da ağzınızı çalkalayabilirsiniz.

Isırgan otu (Urtica dioica): Yapraklarmdaki magnezyuma ek olarak, Rusya’da yapılan araştırmalar ısırgan otu çayının anti bakteriyel özellikler taşıdığını ortaya koymuştur. Isırgan otu içeren ağız çalkalama sıvıları ve diş macunlan, dişlerde plak oluşumunu büyük ölçüde azaltmaktadır. Hele bunlara biraz da ardıç kanştmrsanız, etkisi daha da artmaktadır. Ağız ve diş sağlığınız için kullandınız ürünlerden, içeriğinde bu bitkileri banndıranlan tercih edin.

Teatree (Melaleuca): Teatree yağı güçlü bir antiseptiktir ve birçok herbalistin, harici kullanımlar için öncelikli dezenfektan tercihidir. Teatree yağını dişeti iltihapları ve ağız içi yaralannın tedavisinde kullanacaksanız, yutmamaya dikkat edin. Birkaç damla teatree yağı ilave ettiğiniz bir bardak suyla yapacağınız gargara, gingivitis ile yaptığınız savaşta son derece yararlı bir silah olacaktır. Diğer uçucu yağlarda olduğu gibi, teatree yağı da kesinlikle oral yolla kullanılmamalıdır.

Su teresi (Nasturtium offidnale):Günümüzde Çin’de yaşayanlar dişeti yaralarını tedavi etmek için su teresi çiğniyorlar. Eğer tadından hoşlanırsanız, dişeti iltihaplarınızı tedavi etmek için su teresi çiğneyebilirsiniz..

Diş eti iltihabı nedir?


Dişeti iltihabı (Gingivitis) dişetlerinin kızarıp, şişerek normal şeklinin bozulması ve cerahat ve kan boşalmasıdır. Eğer daha da ilerlerse piyore denilen ve dişleri tutan dişeti dokularında dejenerasyona neden olan bir hastalığa dönüşür. Gingivitis de piyore de yaşlandıkça hepimizin başına gelebilme ihtimali olan, periodontal bir hastalıktır.


Bazı dişeti hastalıkları 35 yaş üstü nüfusun yaklaşık % 75′ini etkilemektedir. Dişlerini düzenli olarak fırçalamayanlar, diş ipi kullanmayanlar ya da düzenli olarak diş bakımı yapmayanlar en büyük risk grubunu oluşturmaktadırlar.


Fakat dişlerinizi fırçalayıp diş ipi de kullansanız, gingivitise yakalanabilirsiniz; çünkü ne diş fırçası ne de diş ipi, dişler ve dişetleri arasmdaki mikrop yuvası kesecikleri temizleyemez. Bu bölgeler için farklı enstrümanlara ihtiyaç duyarsınız.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm SeevalKT Genel Sağlık 0 01-15-2012 09:32
Dişeti onarımı ya da dişeti Çıkarma nedir? Bilgili Bakım Güzellik 0 11-14-2010 00:00
Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel Çözüm Bilgili Alternatif Sağlık 0 11-13-2010 00:01
Bitkisel Bit Tedavisi - Bit için Bitkisel çözüm UzZMaN Alternatif Sağlık 0 10-09-2010 11:14
Eklem İltihabına Bitkisel Tedavi Bilgili Alternatif Sağlık 0 09-28-2010 14:30Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose